Atgriezties pie raksta

Ogrēnieši jau piekto reizi dodas velobraucienā "Brauc uz džezu!" Ciemupē Foto

Svētdien norisinājās tradicionālais muzikālais velobrauciens "Brauc uz džezu!", kas noslēdzās ar džeza mūzikas koncertu Ciemupes Tautas nama estrādē.

Tradīcija braukt ar velosipēdu no Ogres centra skvēra uz Ciemupi, lai galapunktā klausītos džeza mūziku, tika ieviesta pirms pieciem gadiem. Ogrēnieši gadu gaitā šo tradīciju uzturējuši spēkā, un starp dalībniekiem ir arī tādi, kuri nav izlaiduši nevienu reizi. Jau piekto gadu braucēju vidū ir ogrēniešu – Mārītes un Gvido – Tribocku ģimene.


"Šis brauciens vispirms saliedē ģimeni. Šoreiz mums pirmo reizi līdzi ir mazmeitiņa Dārta, kura vēl tikai iepazīs džeza mūziku. Mūsu ģimenē mūzika ir goda vietā. Mēs ne tikai klausāmies mūziku, bet vīrs ir arī Ciemupes Tautas nama grupas "Rabarberi" mūziķis," stāsta M.Tribocka.


Jubilejas braucienā devās ap simt dalībnieku, kurus pie Ciemupes Tautas nama gaidīja tā vadītāja Daiga Sosnare.


Sadarbībā ar starptautiskā improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivālu "Rīgas Ritmi" organizētie koncerti Ciemupē sniedz iespēju ne tikai velobrauciena dalībniekiem, bet arī jebkuram interesentam atnākt un bez maksas paklausīties džeza mūziku izcilu pasaules līmeņa mākslinieku izpildījumā.


Ciemupē uzstājās džeza dziedātājas Unas Stades kvintets, kurā muzicē Una Stade (balss), Tuomo Uusitalo (klavieres), Deniss Paškevičs (saksofons), Edvīns Ozols (bass), Ivars Arutjunjans (bungas). Šis ir festivāla koncertiem īpaši veidots sastāvs, tāpēc ikdienā tādu koncertu ar šo mūziķu piedalīšanos nav iespējams dzirdēt. 


Sveicot Ciemupes estrādē sanākušos skatītājus, Una Stade atzīmēja, ka šogad ir divas jubilejas – Ciemupes koncertiem aprit pieci, bet festivālam "Rīgas Ritmi" – 20 gadi.


Festivāla "Rīgas Ritmi" mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns portālam "OgreNet.lv" atklāja, ka viņš Ciemupē ir pirmo reizi, jo iepriekšējos gadus festivāla koncertu saspringtā grafika dēļ tas nebija iespējams. Festivāls "Rīgas Ritmi" šogad norisinājās no 2. līdz 5.jūlijam, un Ciemupē bija šī festivāla izskaņas koncerts.


"Atsauksmes par iepriekšējiem koncertiem Ciemupē bija ļoti labas, tāpēc esmu priecīgs, ka šoreiz varu būt klātienē. Džeza mūziķi pārsvarā uzstājas Latvijas lielākajās pilsētās, bet, pateicoties vietējo kultūras dzīves vadītāju entuziasmam, arī nelielās apdzīvotās vietās, kā, piemēram, Ciemupē, tiek rasta iespēja apmeklēt džeza mūzikas koncertus. Mēs vienmēr esam priecīgi atbalstīt un palīdzēt organizēt koncertus, lai interesenti var nākt un klausīties improvizācijas mūziku, ko tik bieži negadās dzirdēt," sacīja M.Briežkalns. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47261

5. jūlijā, 23:39, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

:) • 6. jūlijā, 08:41
Balto galdautu svētki 2

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet