Atgriezties pie raksta

Ogrē atvērta mākslas galerija "Ceturtā priede" Foto

Sestdien, 4.jūlijā, Ogrē, Grīvas prospektā 4b, ikviens interesents varēja ielūkoties jaunajā mākslas galerijā "Ceturtā priede".

"Ogres ģerbonī ir trīs priedes. Mēs esam ceturtā priede, kas, cerams, ieņems Ogrē paliekošu vietu. Arī mūsu galerijas logotipā ir attēlots čiekuriņš," atklāj galerijas īpašniece Sanita Bitko.


Galerijas īpašniece vada arī SIA "FiKS" - IT uzņēmumu, kas rada unikālus risinājumus finanšu uzskaites un biznesa vadības sistēmām. Gan galerija, gan uzņēmuma birojs izvietots vienuviet. Veiksmīgai uzņēmējai izdevies piepildīt jaunības sapni par mākslu.


1996.gadā Sanita Bitko absolvēja Ogres Mākslas skolu, bet pēc 9.klases tomēr izvēlējās apgūt programmētāja profesiju, jo tā nodrošināja finansiālo stabilitāti. "Tiesa gan, pēc būtības šīs abas jomas ir ļoti tuvas - IT joma arī ir ļoti radoša. Lai izstrādātu programmu, jāliek lietā daudz radošās fantāzijas," atzīst Sanita. 


Pagājušajā gadā SIA "FiKS" no Rīgas pārcēlās uz Ogri, un Sanitai atkal atjaunojās vēlme gleznot. Viņa iesaistījās Ogres Mākslas skolas studijā pieaugušajiem, kur apgūst gleznošanu un keramiku.


Kad darbu sakrājās pietiekami daudz, lai tos varētu parādīt plašākam skatītāju lokam, kopā ar mākslinieci Elīnu Umuli radās vēlme sarīkot izstādi. Ogres Vēstures un mākslas muzejā šādas iespējas nebija, jo uz izstāžu zāli jāgaida rindā. Tā radās ideja par mākslas galerijas veidošanu, kur varētu ne tikai izstādīt, bet arī pārdot vietējo mākslinieku darbus.


Šobrīd galerijā bez jau minēto mākslinieču darbiem izstādīta arī Aleksandra Kaša keramika, Māras Mārtiņjānes-Kašes gleznas, Guntas Būmeisteres gleznas-molbertiņi un Elzas Tipukas sapņu ķērāji, kā arī Agneses Grīnbergas grafika. Gandrīz visi šobrīd galerijā izstādīto darbu autori ir Ogres novada mākslinieki vai kā citādi saistīti ar Ogri.


"Atkarībā no tā, kāda būs mākslas darbu aprite, varēsim piedāvāt izstādīties arī citiem māksliniekiem.  Ja būs pirktspēja un mākslas mīļotāji nāks un pirks, atbrīvosies vieta, tad ņemsim arī jaunus darbus," saka Sanita.


Jau atklāšanas dienā ar jauno galeriju nāca iepazīties daudz interesentu, jo Ogrē tas ir līdz šim nebijis piedāvājums. "Ja būs interese gan no māksliniekiem, gan apmeklētājiem un pircējiem, paplašināsim telpas. Brīvas telpas ir šajā pašā ēkā, kā arī esam apzinājuši citur Ogrē piedāvātās iespējas," stāsta Sanita.


"Mākslai vajag telpu, šobrīd mākslai vajag arī (jaunu) elpu. Jauna mākslas telpa un elpa Ogrē – "Ceturtā Priede". Ir iedvesmojoši un skaisti. Lai veicas!" – novēl viena no pirmajām apmeklētājām Agrita Lapinska. 


Galerijas atvēršanu atzinīgi vērtē arī mākslinieki. Aleksandrs Kašs, kura darbi arī šeit izvietoti, ļoti atzinīgi vērtē jaunizveidoto mākslas galeriju. Mākslinieks atklāj, ka viņš jau no paša sākuma atbalstījis ideju par šādas galerijas nepieciešamību Ogrē. "Esmu viena no "Ceturtās priedes saknēm," atzīst A.Kašs. "Mājās sāka pietrūkt vietas, kur izvietot darbus. Sanita teica, ka viņai birojā ir brīvs plaukts maniem darbiem. Tā šī iedeja attīstījās līdz galerijas atvēršanai. Galerija varētu tapt arī par mākslinieku un mākslas cienītāju pulcēšanās vietu."


Galerijas īpašniece atklāj, ka neaprobežosies tikai ar mākslas darbu izstādīšanu un pārdošanu, bet organizēs arī gleznošanas plenērus. Pirmais plenērs paredzēts  14. un 15.augustā Talsu novadā Vandzenes pagastā. Tas tiks rīkots par godu Latvijas vietējās kazas genofonda saglabāšanai. Izrādās, ka Latvijā ir vietējā kazu šķirne, kas sāk izzust, jo šķirne nemitīgi tiek uzlabota. Vandzenē katru gadu notiek Kazu dienas, kuru laikā šogad notiks arī gleznošanas plenērs. Viens darbs būs jāvelta Latvijas vietējai kazai. Māksliniekiem būs pieejams arī dzīvs modelis. Nākamajā dienā būs mākslas darbu izstāde. Darbi tiks izsolīti un pārdoti. Par dalību plenērā vai galerijas apmeklējumu var interesēties pa tālr. 26 364 983 (Sanita).


Galerija, sākot ar augustu, būs pieejama apmeklētājiem no plkst. 10 līdz 17.00. Ja būs vēlme, iepriekš sazinoties, varēs aplūkot un iegādāties gleznas arī brīvdienās. Plānota sadarbība ar Ogres novada Tūrisma informācijas centru.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47268

6. jūlijā, 11:46, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Gunta • 7. jūlijā, 00:43
Sanita, Tu esi malacis! Radoša un enerģiska!
Juris • 6. jūlijā, 16:46
Patīkami. Jāiet ciemos lūkoties! Novēlu, lai izdodas iecerētais!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet