Atgriezties pie raksta

ONKC amatierkolektīvi nezaudē radošumu jebkuros apstākļos

Ogres novada Kultūras centra (ONKC) amatiermākslas kolektīvi aktīvi darbojās arī laikā, kad valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ tika atcelti amatiermākslas kolektīvu klātienes mēģinājumi un koncerti.

Kolektīvi uz mēģinājumiem sanāca dažādās virtuālajās platformās, lai turpinātu izkopt savas prasmes vai vienkārši komunicētu un justu kopā būšanas prieku. 


Šajā laikā vairāki kolektīvi piedalījās Latvijas Nacionāla kultūras centra organizētajā 4. maija virtuālajā tautastērpu gājienā, kas interneta vidē pulcēja gan Latvijā, gan ārzemēs dzīvojošus latviešus. 


Maijā ONKC aicināja deju kolektīvus piedalīties izaicinājumā -  video projektā #UzaiciniDabuUzDeju. Šim aicinājuma atsaucās un video iesūtīja SDK "Ogrēnietis", VPDK "Aija", VPDK "Raksti".


Izmantojot lietotni sportošanai "Endomondo",  TDA "Ogre", aicināja doties pastaigās vai sportot svaigā gaisā. Izaicinājums guva plašu atbalstu un tajā  iesaistījās gan paši TDA "Ogre" dalībnieki, gan arī kolektīvi no Ogres un citām Latvijas pilsētām. Ik nedēļu sociālajā tīklā Facebook tika noteikti izaicinājuma aktīvākie dalībnieki un publicēti rezultāti.


Ne  mazāk aktīvi ārkārtējās situācijas laikā bija dziedošie kolektīvi. Jau rakstījām, ka bērnu vokālā studija "Svilpastes" kopā ar radošo komandu ārkārtējās situācijas laikā izveidoja trīs videoklipus, kas guva plašu sabiedrības atzinību.


Sieviešu koris "Rasa" ne tikai gatavojās koru koncertam "Emīlam Dārziņam 145" un mācījās šī komponista skaņdarbus, bet platformā WhatsApp spēlēja spēli, kurā dalībnieces ar emociju simboliem attēloja dziesmu nosaukumus, kas pārējām bija jāatmin. Tas bija neparasts, bet ļoti jauks mēģinājums, atminas kora dalībnieces.


Jauktais koris "Ogre" atsaucās TV3 aicinājumam piedalīties "Vislatvijas virtuālajā korī", iedziedot Renāra Kaupera skaņdarbu "Mana dziesma". 


"Dziesmu ierakstījām katrs savā dzīvesvietā un ierakstu nosūtījām kora prezidentei Aijai Stjadei. Tāpat rīkojāmies ar fotogrāfijām, lai piedalītos tautastērpu virtuālajā gājienā," stāsta kora dziedātāja Ilze Ozola. "Ārkārtējās situācijas laikā nezaudējām interesi cits par citu. Lai nezaudētu saikni ar kolektīvu, sūtījām fotogrāfijas, lai kolēģi var redzēt, kā klājas pārējiem."


"Ogre" šo laiku izmantoja gan izzinošām, gan mākslinieciskām aktivitātēm. Kora prezidente Aija Stjade dziedātājus iesaistīja krustvārdu mīklas risināšanā, kas bija savdabīgs kora mēģinājums, jo bija jāatsvaidzina atmiņā kora vēsture, diriģentu un dziedātāju vārdi. Kora kolektīvs izveidoja arī savu mīļāko kora dziesmu sarakstu. Kā atklāj I.Ozola, viņas izvēlētā Ērika Ešenvalda "Dvēseles dziesma" kļuva par kora dalībnieku vidū vispopulārāko dziesmu.


Jauktais koris "Ogre" 19.jūnijā noslēdza sezonu ar pasākumu, kurā sveica visus četrus kora Jāņus – diriģentus Jāni Zirni, Jāni Lapsu un Jāni Kokinu, kā arī dziedātāju Jāni Gaili.


Šobrīd koris gatavo dziesmu programmu, kas paredzēta Baumaņu Kārļa 185.gadu jubilejai veltītajam pasākumam "Himnas Goda diena", kas pārcelts uz septembri. 


Latvijas valsts himnas autora jubilejai veltītais pasākums bija viens no četriem muzikālajiem notikumiem, kurā šopavasar bija plānojis piedalīties arī jauktais koris "Grīva". Taču ārkārtējās situācijas dēļ izpalika gan minētais pasākums, gan koncerts "Emīlam Dārziņam 145", gan koru skate. "Ja dziedātājiem nav mērķa, ir ļoti grūti viņus motivēt," atzīst kora diriģente Evita Konuša.


Jauktajam korim "Grīva" šis ir 30 gadu jubilejas gads, kuru bija paredzēts atzīmēt ar īpašu svētku koncertu 14. martā. "Līdz jubilejas koncertam bija atlikušas divas dienas – aizvadīts ģenerālmēģinājums, padomāts par ziediem un cienastu. Visi nevarēja vien sagaidīt sestdienu, bet valstī noteikto ierobežojumu dēļ, rūpējoties par dziedātāju un skatītāju veselību, atteicāmies no jubilejas koncerta. Tagad plānojam svinēt jubileju 17.oktobrī kopā ar visiem esošajiem un bijušajiem dziedātājiem, lai ir īsti svētki,"  saka E.Konuša. Tiklīdz tika samazināti valstī noteiktie epidemiloģiskās drošības ierobežojumi, kora dalībnieki atsāka klātienes mēģinājumus, ievērojot trīs metru distanci, kā arī sarīkoja izbraucienu ar velosipēdiem un ballītī kovboju stilā.


Visjaunākais ONKC kolektīvs ir Fotoklubs "Ogre", kura dalībniekus Covid-19 pandēmijas laiks rosināja jaunām idejām. Radošām personībām nestandarta situācijas bieži vien ir ļoti iedvesmojošas.


"Mēs katrs individuāli fotografējām Covid pandēmijas laiku, jo tas ir unikāls un vēsturisks. Kad pēc ierobežojumu atcelšanas jūlijā sanācām kopā, rādījām cits citam bildes – ļoti interesantas un radošas. Fotokluba dalībnieki piefiksēja laika zīmes – ar Covid-19 ierobežojošo pasākumu plakātiem aplīmētās autobusu pieturas, teju metru garu kases čeku, jo cilvēki pandēmijas laikā uz veikalu gāja iepirkties reizi divās nedēļās un citas. Iekšējā konkursā par veiksmīgāko tika atzīta fotogrāfija, kurā ģimenes locekļi cits citam griež matus, jo friziera pakalpojumi šajā laikā nebija pieejami," atklāja Fotokluba "Ogre" vadītāja Dace Voitkeviča. "Tagad mēs pagaidīsim, kad tā būs vēsture un šajā laikā radītās fotogrāfijas parādīsim plašākam skatītāju lokam."


Jāpiezīmē, ka ārkārtējās situācijas laikā, kaut gan klātienes tikšanās bija atceltas, fotoklubam pievienojās četri jauni dalībnieki. "Mēs vienmēr esam atvērti jauniem dalībniekiem, kurus gaidām savā klubā," uzsver D.Voitkeviča.


Šobrīd ONKC amatierkolektīvi devušies vasaras atpūtā, lai rudenī uzņemtu jaunus dalībniekus, ar jaunu sparu atsāktu mēģinājumus un pilnvērtīgi iekļautos novada kultūras dzīvē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47340

13. jūlijā, 22:59, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 21. jūlijā, 18:42
Covid-19 pandēmijas laikā Ogres foto saime arī fotoklubs zaudēja savu ilggadīgo biedru un Ogres goda pilsoni Vitautu Mihalovski , jaunā sezona nu pirmo reiz pa pus gadsimtu bez viņa. Neskatoties uz visiem ierobežojumiem Ikšķiles kapos vecmeistaru izvadīja ar militāru godu..
Ūva • 21. jūlijā, 16:31
Kauns lasīt kļūdainos tekstus, pilnus žēlabām, ka viss slikti. Tad brauciet uz Rīgu, tepat līdzās! Kādas problēmas? Kā drīkst noliegt citu cilvēku darbu? Vai tiešām Ogre Ziemassvētkos un 4.Maijā bija bezgaumīgi greznota? Sajūsmas pilnas atsauksmes no pilsētas viesiem leišu un igauņu valodā. Tie cilvēki neko nesaprot? Un ogrēnieši, kas novērtēja un pateicās māksliniekiem? Protams, tagad, pandēmijas laikā, ir samērā klusi, bet tāpat notiek koncerti. Nepatīk? Nekas nepatīk? Ejiet uz OKC un iesakiet, ko vēlaties! Piedalieties pilsētas dzīves veidošanā, tad nebūs jāsūrojas. Tie, kas dara, prot novērtēt.
ženija • 21. jūlijā, 10:01
Ja Ogres kulūras centrā kaut kas notiek, bet neīsti kam vajadzētu.Viss ir trīsšķirīgs. Ja gadās slaveni dziedātajai, biļetes parasta tauta nevar dabūt, ja blatčiki nopirkusi.Vai reklāma nav tik pieejama.Saka ejat uz kasēm lūrat, kas notiek?Te daži saka es jau atrodu , kas patīk.Ja bet retam kas patīk.Pēc atmodas laika tik daudz kā interesanta bija -visam paaudzēm, un Bartkeviča laikā. Tagad ne svētku , ne kultūras pasākumu, salīdzinoši ar citam pilsētam. Un pilsētas sapušķošana zem visas kritikas.Lai iet un mācās kā pušķo citas pilsētas, ja pašiem gaumes un zināšanu nav.Pat ceļojot pa 3.valstīm , tur prot radīt cilvēkiem svētkusdomā par cilvēkiem. Ogrē domā vis par otkatu .Ceļus tagad ar pompu būvēIt it kā labi, bet tūlīt līdz ar to pacels tarifus uz siltumu , uz īpašumu .Vispār pie teikšanas Muļķu bars un savu labumu meklētāji, nevis iedzīvotaju.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet