Atgriezties pie raksta

Ogres Valsts ģimnāzijas skolniecei Anetei Patrīcijai Raiskumai bronzas medaļa Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē

No 23. līdz 30.jūlijam tiešsaistes režīmā norisinājās Starptautiskā ķīmijas olimpiāde (IChO). Sacensības sākotnēji bija plānots aizvadīt Turcijā, tomēr pandēmijas radīto apstākļu dēļ tā pirmo reizi norisinājās attālināti. Latviju olimpiādē šogad pārstāvēja četri skolēni un visi izcīnīja bronzas medaļas.

Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē šogad kopumā piedalījās 231 skolēns no 60 pasaules valstīm. Latviju ķīmijas sacensībās pārstāvēja Ogres Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Anete Patrīcija Raiskuma, kā arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.klases skolnieks Džonatans Miks Melgalvis, 12.klases skolnieks Edvards Miķelis Mežciems un 12.klases skolnieks Filips Ēcis.


"Tā kā Starptautiskā ķīmijas olimpiāde šogad norisinājās tiešsaistes režīmā, skolēni sacentās tikai teorētisko uzdevumu risināšanā. Neietekmējoties no šiem apstākļiem, jauniešiem no Latvijas izdevās veiksmīgi aizvadīt olimpiādi un visiem iegūt bronzas medaļas," skolēnu panākumus sacensībās komentē Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes pētnieks Kaspars Veldre.


Piedaloties olimpiādē attālināti, piecu stundu garajā teorētiskajā olimpiādē dalībniekiem bija jāizpilda deviņi uzdevumi par visdažādākajām ķīmijas tēmām – sākot ar kaķumētrās esošu kaķus pievilinošu dabasvielu sintēzi un kvantu ķīmijas modeļu pielietošanu burkānu krāsas skaidrošanā, līdz pat termodinamikai starpzvaigžņu ceļojumos hipotētiskā visumā.


Latvijas komandu olimpiādē šogad vadīja Kembridžas universitātes Sv. Katrīnas koledžas dabaszinātņu maģistrs Ritums Cepītis un Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes maģistrantūras students Nauris Narvaišs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47489

31. jūlijā, 11:22, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Bobis • 31. jūlijā, 16:46
Apsveicu! Prieks arī par viņas skolotāju Ilzi Pomeri!
Omite • 31. jūlijā, 14:18
Apsveicu ! Prieks par musu jaunatni.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet