Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centrs atdzīvina Ogres kā kūrortpilsētas statusu Foto

Trīs piektdienu vakarus, ejot pa Brīvības ielas promenādi uz skvēru, pilsētas centrā ogrēniešus un ciemiņus aicināja mūzikas skaņas.

Brīvdabas koncertciklu "Vasaras koncerti pilsētas skvērā" 17.jūlijā atklāja rokmūzikas trio "B Optimist" tepat no Suntažiem, 24.jūlijā muzicēja grupa "Willow farm" no Liepājas, bet 31.jūlijā uzstājās vokāli instrumentālā apvienība "Regīna" un grupa "Oranžās brīvdienas". 


"Atturīga instrumentu pārvaldīšana, nevienas pašu sacerētas dziesmas, divdesmit gadus spēlējam vienu un to pašu, bet tik un tā cilvēki mūs mīl un aicina. Pie bungām - Varis Piņkis, bass - Gundars Grasbergs, mazā taurīte – Gatis Gāga, lielā taurīte – Ivars Krasts, es, kas bļauj, – Kaspars Zvīgulis un vēl viens mākslinieks no Anglijas - Jēkabs Nīmanis," tā sevi pieteica vokāli instrumentālā apvienība "Regīna", kas, pateicoties tā sastāvā esošo profesionālu aktieru skatuviskajam talantam, skaņdarbus izpildot latviešu, krievu, angļu, vācu, ukraiņu un citu valodu interpretācijās, neļāva klausītājiem ne mirkli garlaikoties. 


Pasākuma turpinājumā koncerta apmeklētājus ar savu sniegumu priecēja atraktīvie grupas "Oranžās brīvdienas" mūziķi. Grupa pati savu mūzikas žanru dēvē par TurboFolk - mūziku, kurā dažādu stilu elementi sajaukušies kokteilī, kas pilns ar pozitīvu enerģiju.


Koncerts bija ļoti kupli apmeklēts, pulcējot visdažādāko paaudžu skatītājus. Šogad Ogres novada Kultūras centrs (ONKC), kā vēl nekad, gādājis, lai vasarai piešķirtu muzikālus akcentus, uz Ogres pilsētas skvēra skatuves bez maksas ļaujot baudīt Latvijā zināmu mūziķu sniegumu.  


Saglabājot šo tradīciju, Ogre arvien vairāk atsauks atmiņā laikus, kad tā bija kūrortpilsēta ar iespējām pasēdēt āra kafejnīcās un paklausīties mūziku. Arī šajos koncertos daļa apmeklētāju klausījās mūziku sēžot kafejnīcas "Pie Zelta liepas" āra terasē.


Pirms tam trīs piektdienu vakarus – 26.jūnijā, 3.jūlijā, 10.jūlijā - pēc kārtas klausītājus aicināja koncertcikls "Koncerti vasaras vakaros", kas notika ONKC Vasaras dārzā. Tikai viens – pēdējais – koncerts nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ tika pārcelts uz Lielās zāles skatuvi, bet abos pārējos varēja baudīt mūziku brīvā dabā ONKC Vasaras dārzā.


Vasara un mūzika ļoti sader kopā un papildina viena otru, tāpēc mūzika šovasar skanēs arī uz Ogres upes skatuves. 13.augustā Upes vakaru koncertā muzicēs ONKC vokālā grupa "Anima Solla" un koncertorganizācijas "Ave Sol" sieviešu koris "Cantus". Līdz vasaras sezonas noslēgumam būs vēl citi skanīgi pārsteigumi…

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47494

1. augustā, 00:08, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

sisi • 3. augustā, 15:23
nebiju pasākumā. Laikam tas ir labi, jo veči plašķīšos , kas virinās - asociējas ar ko citu...
iedzīvotaja • 3. augustā, 13:41
Nu no zaļās Ogres nekas nav palicis!vecie koki nekopti,iebraucot pilsētā nu gdrausmigs skats! Laikam pilsetā nav dārznieka kas apsekotu!
• 3. augustā, 13:38
Nu jauki "dzeltenas "plavkas....Vai tas bija geju saiets?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet