Atgriezties pie raksta

Ogrēnieši festivālā "Eiropiāde 2020" piedalās ar Ilutas Mistres deju "Man košas lentas, man košas bantes" Foto

Arī šogad Ogres 1.vidusskolas bērnu un jauniešu deju kolektīvs (BJDK) "Viznīts" no 5.-9.augustam bija ieplānojis piedalīties 2020.gada Eiropiādē Klaipēdā.

Diemžēl šogad festivāls tika atcelts, bet deju kolektīviem tika dota interesanta iespēja piedzīvot šo festivālu virtuāli.


"Lepojamies, ka BJDK "Viznīts" dejotā Ilutas Mistres deja "Man košas lentas, man košas bantes" tika iekļauta 2020. gada Eiropiādes Bērnu un jauniešu koncerta 1.daļā," stāsta deju kolektīva vadītāja Daina Pelēce.


Ilutas Mistres deju "Man košas lentas, man košas bantes" BJDK "Viznīts" izpildījumā var redzēt koncerta ierakstā, sākot no 9.53 minūtes: šeit


D.Pelēce uzsver, ka tikai dažu kolektīvu video iekļauti šajā koncerta ierakstā, bet to  vidū ir arī Ogres 1.vidusskolas deju kolektīva priekšnesums.


Starptautiskā Eiropiādes komiteja (International Europeade Committee) un tehniskā komanda ir gandarīta, ka varēja piedāvāt "Eiropiāde 2020 – kopā virtuāli" (Europeade 2020 – Together Virtually) un iepazīstināt ar šo festivālu daudzus tradīciju, tautas tērpu, krāsu, deju un mūzikas mīļotājus.


No 5. līdz 9. augustam tūkstošiem virtuālo dalībnieku ir dalījušies mīlestībā uz savas kultūras bagātību un lepojušies ar sava mantojuma saglabāšanu.


"Mēs vēlamies pateikties visiem par atbalstu. Esam pārliecināti, ka šie pastāvīgie centieni, ko kopš 20. gadsimta 60. gadiem attīstījuši tautas deju un mūzikas kolektīvi no Eiropas, ir parādījuši lielisku citas Eiropas tēlu, kas ir vienotība tās daudzveidībā," vēsta organizatori.


Tagad ir laiks atvadīties līdz 2021. gada vasarai un nākamajiem festivāliem, kas plānoti Klaipēdā (Lietuva), Trapānī (Sicīlija), Kelcē (Polija), Gotā (Vācija) un Sāremā (Igaunija).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/47580

11. augustā, 09:08, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet