Atgriezties pie raksta

Apskatāma Ievas Jaundālderes (Santagoras) izstāde "Lidojums"

Ogres Vēstures un mākslas muzejā līdz 11. oktobrim varēs aplūkot jaunās mākslinieces Ievas Jaundālderes (Santagoras) izstādi "Lidojums", kur skatāmi putnu tematikai veltīti zīmējumi.

Ieva Jaundāldere dzīvo Lielvārdē, un šī ir viņas trešā personālizstāde. Dabas un putnu tematikas iedvesmas avots ir viņas vecvecvectēvs, kādreizējais Dabas muzeja darbinieks, ornitologs un bērnu pasaku autors Kārlis Grigulis. 


Māksliniece 2007. gadā absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, iegūstot metāla izstrādājumu dizainera kvalifikāciju. 2014. gadā viņa beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas humanitāro zinātņu maģistrantūru un kopš 2018. gada darbojās nevalstiskā organizācijā "Pupukis in Sky", kuras mērķis ir veicināt radošumu, izglītot jauniešus un citas vecuma grupas. Viņa strādā arī ar keramiku un tekstilu. 


Ieva ir ilustrējusi Teiksmas Jansones kokles spēles mācību grāmatu bērniem, kā arī Jāņa Lūciņa dzejas grāmatu. Bērnu grāmatu, pasaku, teiku ilustrēšana, komiksu un atklātnīšu zīmēšana viņai ir sevišķi tuva, un nākotnē iecerēts strādāt arī ar mālu un lāzergravēšanu. 


Ieva sadzīvo ar augstas pakāpes cukura diabētu, un veselības uzturēšana viņai ir ikdienas izaicinājums. Ievu varam atbalstīt, iegādājoties viņas darbus, atbalstot ar ziedojumu vai aicinot uz sadarbību caur e-pastu info@beopen.lv 


Labdarības fonds BeOpen, Reģ. Nr. 50008218201. Konta numurs: LV59CBBR1123215500010. SWIFT kods: CBBRLV22. Ziedojuma mērķis: Atbalsts Ievai Jaundālderei.


Informāciju sagatavoja Ogres Vēstures un mākslas muzejs


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/48003

23. septembrī, 16:10, Kultūra un izglītība
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet