Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centra jauktajam korim "Grīva" - 30 Foto

16.oktobrī Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē norisinājās jauktā kora "Grīva" 30 gadu jubilejas koncerts "Piederība".

"Šodien mēs svinam kora 18 gadu jubileju. Jau divpadsmito reizi…" uz optimistiskas nots savu svētku uzrunu iesāka kora diriģente Evita Konuša. "Mēs uzturam sevi no dzīvajām emocijām, no kontakta starp skatuvi un skatītājiem. Mums vajadzīgs šis adrenalīns - zāles smarža, čalas, kas dzirdamas īsi pirms koncerta. Ja mums dota iespēja, tā jābauda. Lai mums visiem brīnišķīgs koncerts!"


Jubilejas koncertā bija aicināti arī viesi: Antra Stafecka (vokāls), Jānis Čubars (ģitāra), Māris Elksnis (taustiņinstrumenti), Kaspars Pļavnieks (sitaminstrumenti), Rolands Stepanovs (basģitāra). Dziedātāja Antra Stafecka atzina, ka viņai ir īpašs prieks būt klāt šajā jubilejas pasākumā, jo korī "Grīva" dzied viņas mamma (Ilze Mūrniece) un solfedžo skolotāja Ogres Mūzikas un mākslas skolā (Gunta Goiževska). Ilze Mūrniece ir arī vārdu autore vairākām dziesmām, ko izpildīja gan Antra Stafecka, gan koris.


Jauktā kora "Grīva" 30 gadu jubileju bija paredzēts atzīmēt ar īpašu svētku koncertu 14. martā. Valstī noteikto ierobežojumu Covid-18 pandēmijas dēļ, rūpējoties par dziedātāju un skatītāju veselību, koncerts notikt nevarēja. Jubilejas svinības tika pārceltas uz 17.oktobrī, bet pieaugot saslimstībai ar Covid-19 vīrusu, koncertu nācās atkal pārcelt – šoreiz uz 16.oktobri.


Ogres novada Kultūras centra kultūras projektu koordinatore Egita Spodra Lokste nolasīja direktora pienākumu izpildītājas Elīnas Aupes apsveikumu korim "Grīva": "Šajā pārmaiņu un nenoteiktības laikā jauktais koris "Grīva" ir izrādījis lielu spītību. Šo jubilejas koncertu atcerēsies gan kora kolektīvs, gan kultūras centra radošā un tehniskā komanda. Šis ir otrais piegājiens jubilejas koncertam, kuru šoreiz veiksmīgi esam realizējuši. Esmu patiesi gandarīta par jauktā kora "Grīva" dziedātājiem, kuri par spīti apstākļiem realizējuši šo ilgi loloto projektu. Novēlu kolektīvam arī turpmāk nezaudēt darba sparu, mīlestību vienam pret otru un neatlaidību!"


Jubilārus ar dziesmu sveica ONKC jauniešu koris "Impulss", kura diriģente Gunita Bičule astoņu gadus vadīja arī jaukto kori "Grīva". Uz  jubileju bija ieradušies arī dziedātāji, kuri kādreiz šo kori saukuši par savu kolektīvu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/48222

17. oktobrī, 10:53, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jāni, • 20. oktobrī, 12:21
neapsaukājies!
Jānis • 18. oktobrī, 17:01
Covid-19 izplatītāji

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet