Atgriezties pie raksta

25. oktobrī Ogres teātrī pirmizrāde eirofarsam "Lai dzīvo Bušona!"

2020. gada 25. oktobrī pirmizrādi piedzīvo Ogres teātra jauniestudējums – franču autoru Žana Della un Žeralda Sibleirasa eirofarsa "Lai dzīvo Bušona!" uzvedums Jāņa Kaijaka režijā. Šis ir lugas pirmiestudējums Latvijas teātrī.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, pirmizrāde no Ogres Teātra telpas pārcelta uz Ogres novada Kultūras centra Lielo zāli. Skatītājiem, kuri iegādājušies biļetes uz izrādi Ogres Teātra telpā, biļetes pie ieejas OKC tiks samainītas pret ieejas kartēm ar atbilstošu sēdvietas numuru Lielajā zālē.


Mazs ciematiņš Francijas plašumos, kuru pat īsti nevar atrast uz kartes. Kādreiz tas bija slavens ar dekoratīvo puķu podu ražotni, bet laiki ir mainījušies. Puķu podi vairs nevienam nav vajadzīgi, iedzīvotāji aizbrauc, un ciematiņš jau tikpat kā beidzis pastāvēt. Bet mazā Bušona nekad nepadodas. Īsti franciskā garā tā cīnās par savu pastāvēšanu. Un, kad ciematā ierodas Eiropas Parlamenta pārstāvis, lai veiktu revīziju, notikumi sāk iegūt gandrīz dramatisku krāsu...


“Mūsu, Latvijas, kontekstā luga šķiet ieguvusi pavisam jaunu aktualitāti. Mazā ciematiņa iedzīvotāju cīņa par savas dzimtās vietas saglabāšanu un izdzīvošanu mūsdienu globalizācijas laikmetā ir vienlīdz smieklīga un arī mazliet skumja,” izrādes ieceri komentē režisors Jānis Kaijaks, piebilstot, ka iestudējums skatītājiem piedāvā izklaidi ar pievienoto vērtību.


Lomās: Andris Peismalietis, Anita Saukane vai Margarita Lutere, Kalvis Kravalis vai Bruno Āriņš, Andris Krauja.


Radošā komanda: režisors Jānis Kaijaks, scenogrāfs Ernests Austriņš, kostīmu māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks Ansis Imaks, gaismu un skaņu operators Krišjānis Kārlis Kupčs, dekorāciju meistars Juris Gasparovičs, šuvēja Mairita Ose, grima māksliniece Linda Vilkārse, radošā direktore Ieva Rodiņa.


Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, pasākuma rīkotājs uz izrādi aicina ierasties laikus, lai novērstu drūzmēšanos, kā arī, pārvietojoties pa telpām, valkāt sejas masku.


Pasākuma norises vietā tiks nodrošināti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības noteikumi.


Biļetes uz izrādi pieejamas Ogres Kultūras centra kasē, "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā vai internetā www.bilesuparadize.lv.


Izrādes tapšanu atbalsta: SIA "Remedica", SIA "Oriflame Latvija", SIA "Ogres galdnieks".


Ogres teātra aktualitātēm iespējams sekot līdzi sociālajos tīklos Facebook.com/Ogresteatris/, Instagram.com/Ogresteatris.lv, kā arī mājaslapā www.ogresteatris.lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/48277

24. oktobrī, 08:07, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ingai • 26. oktobrī, 09:39
sazinies ar režisoru un iesaki.
inga • 25. oktobrī, 13:00
pagaidām neesmu redzējusi, bet kāpēc nevar iestudēt kādu mūsu pašu autoru darbu???
Kornēlijs • 24. oktobrī, 20:23
Atkal varēs izzviegties! Farsiņš, yee

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet