Atgriezties pie raksta

Iesniedz savāktos parakstus par "Fazer Amica" un Pūķes darbības apturēšanu

Pārtraukt sadarbību ar pašreizējo ēdinātāju vairākās Ogres PII, rast iespēju noteikt cenu ne augstāk kā Ls 1.40 dienā, kā arī uz pārbaudes laiku atstādināt no amata ēdināšanas epopejā iesaistīto Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieci Vitu Pūķi – šīm prasībām savu atbalstu izteikuši vairāk kā 300 ogrēnieši.

Savāktie paraksti pirms vakar notikušās domes sēdes tika iesniegti novada pašvaldības vadītājam Edvīnam Bartkevičam.


Pēc opozīcijas iniciatīvas uzsāktā parakstu vākšana sākās pēc tam, kad atklātībā nokļuva jauni fakti gan par iespējamām nelikumībām līdzšinējo konkursu organizēšanā (tajos nemainīgi uzvarāja "Fazer Amica"), gan par iespējamo Vitas Pūķes un "Fazer Amica" amatpersonu ciešo tuvību un viedokļu saskaņošanu vēl pirms iepirkuma nolikumu tapšanas. Pēdējais arguments opozīcijai uzsākt iedzīvotāju iesaistīšanu šī jautājuma risināšanā bija fakts, ka Ogres dome Vitas Pūķes personā vēl šogad pieņēmusi un atzinusi firmas iesniegto apliecinājumu, ka tās līdzšinējā darbībā nekādi pārkāpumi nav bijuši. Šis apliecinājums ir klaji nepatiess, jo 2011.gadā vairākas atbildīgas institūcijas konstatēja, ka tieši "Fazer Amica" apsaimniekotajā virtuvē nav tikušas ievērotas visas normas, kā rezultātā 41 bērns saslima ar salmonelozi. Arī uz citiem firmas savulaik pieļautajiem likumpārkāpumiem vairākkārt norādījuši gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas, gan Iepirkumu uzraudzības biroji.


Viens no parakstu vākšanas uzsācējiem Ogres novada domes deputāts Egils Helmanis atzina, ka ir pateicīgs ogrēniešiem par sniegto atbalstu. "Mēs visi zinām, ka pēdējā laikā cilvēki ir visai kūtri sava viedokļa paušanā – atceremies zemo aktivitāti kaut vai jūnijā notikušajās vēlēšanās. Tāpēc esmu patīkami pārsteigts un gandarīts, ka šoreiz mūs atbalstīja liels skaits Ogres iedzīvotāju. Tas liecina, ka jautājums ogrēniešiem nav vienaldzīgs un viņi patiesi vēlas, lai pamazām mainītos līdzšinējā prakse, kad dažādi darījumi domē tika un joprojām tiek slēgti, ievērojot nevis iedzīvotāju vairākuma , bet gan tikai atsevišķu biznesmeņu un, iespējams, savas personiskās intereses," Ogrenet sacīja deputāts.


Viņš vēlreiz uzsvēra, ka prasība par ēdināšanas pakalpojumu cenas noteikšanu ne lielāku par Ls 1.40 ir pamatota un reāla – apkārtējos novados iedzīvotāji jau sen maksājot aptuveni šādu summu. Tomēr Ogrē līdz šim konsekventi neesot meklēti risiājumi, lai panāktu līdzīgu rezultātu, tā vietā konsekventi lobētas vienu firmu un tās mākslīgi uzpūstās cenas. Pat speciāli izveidotā domes darba grupa ne pie kāda rezultāta neesot nonākusi tieši tās vadītājas Vitas Pūķes pasivitātes dēļ.


Arī amatpersonas atstādināšana no amata līdz uzsākto pārbaužu beigām esot tikai loģiska. "Ja priekšsēdētāja vietniece arī šobrīd saglabās lemtspēju un ietekmi ēdināšanas jautājumu izpētē un sakārtošanā, tad, pieļauju, mēs atkal nonāksim sākumpunktā – viss izrādīsies "likumīgi" un vecie draugi mierīgi varēs turpināt rosīties pa bērnudārziem un netieši arī pa ogrēniešu maciņiem. Turklāt noteikti jāsagaida KNAB uzsāktās pārbaudes rezultāti, kas, iespējams, atklās vēl daudz vairāk par Vitas Pūķes darbības aizkulisēm," atzīmēja Helmanis.


Pati Vita Pūķe vakardienas domes sēdē nepiedalījās, tāpēc savāktie paraksti tika nodoti domes priekšsēdētājam Edvīnam Bartkevičam, kurš līdz šim pamanījies nekādi nekomentēt notikumus ap un par bērnu ēdināšanas skandālu un savas vietnieces iespējamo lomu tajā. Turpmāk šādu taktiku saglabāt būs pagrūti, jo vismaz 350 ogrēnieši gaida no Bartkeviča kunga ja ne tūlītēju rīcību, tad vismaz skaidrojumu, kāpēc priekšsēdētājs līdz šim izlicies neredzam visai atklātās nelikumības un nekādi nav uz tām reaģējis.


Vita Pūķe arī nekādus savus komentārus pagaidām nav sniegusi. Egils Helmanis uzskata, ka arī tas visai daļrunīgi liecina par situāciju kopumā – amatpersonai, visticamāk, vienkārši tā īsti neesot ko teikt. "Līdzšinējie Pūķes mēģinājumi atbildēt uz jautājumiem, vedušas šo amatpersonu arvien lielākā purvā – pēdējā komiteju sēdē es tieši pajautāju, kapēc viņa nav reaģējusi uz Valsts Veselības inspekcijas atzinumu par salmonelozes avotu konstatēšanu, uz ko priekšsēdētāja vietniece attrauca, ka viņas rīcībā šāda atzinuma nav un nekad nesot bijis. Tajā pašā laikā minētajā dokumentā melns uz balta lasāms, ka tā adresāts ir tieši Vita Pūķe, un nepastāv ne mazākās šaubas, ka adresāts sūtījumu ir saņēmis. Kāpēc domes priekšēdētāja vietniece atklāti melo, es pagaidām varu tiki minēt vai izteikt aizdomas – ļoti ceru, ka galīgās atbildes uz to sniegs ar attiecīgu kompetenci apveltītas institūcijas," uzsvēra Egils Helmanis.


Šobrīd atliek vien gaidīt šo struktūru lemto un vienlaikus sekot domes vadības reakcijai – tā visai uzskatāmi parādīs, cik lielā vērtē tad novada vadoņi īsti tur savu tiešo darba devēju – novada iedzīvotāju – patiesās vēlmes un intereses.


Saistītie raksti
KNAB pieprasa dokumentus "Fazer Amica" lietā; Pūķei būs jāatbild vēl arī uz citiem jautājumiem
Ogrenet uzdod jautājumus Vitai Pūķei "Fazer Amica" lietā
Pūķe augstprātīgi klusē, Gaile "nobeidz" projektus
Rosina sasaukt ārkārtas sēdi, lai izvērtētu Pūķes atbilstību amatam
Arvien jauni apliecinājumi "Fazer Amica" interešu lobēšanā
"pietiek.com" publicē šokējošu informāciju par PII ēdinātāju (pielikumi)

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/politika/25879

2013. gada 27. septembrī, 11:46, Politika
Pauls Treimanis

Jaunākie komentāri

ko brīnies!? to Jaunava • 2013. gada 30. septembrī, 22:04
Tie, kas uzdrošinās runāt Egilam pretī, noteikti ir gļēvuļi, nelieši, zagļi, korumpanti, stāv un krīt par likumā noteiktajiem maksimālajiem termiņiem, piesedz ar putām uz lūpām līdz pēdējai patronai un skaļi čāpstinot barojas no siles utt.
hi hi hi • 2013. gada 30. septembrī, 20:49
Helmanis kasās un kasīsies, jo pašam ir mazi bērni, pats ir vecāks, tā ka nav tā ka kasās tikai tāpat ambīciju vadīts, par savejiem ar trīc un dreb. Patiesībā malacis, ko nekasīties ja ir par ko kasīties?
Stefānija • 2013. gada 30. septembrī, 10:31
Uz Jaunavu nevajag dusmodies, lai nepaliktu bez darba, viņai ar putām uz lūpām ir jāpiesedz visas tās cūcības, kuras edvīns ar vitu sastrādājuši

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet