Atgriezties pie raksta

Kādā virzienā soļo Pūķes piesauktā karavāna?

Sākoties un arvien vairāk plašumā vēršoties skandālam ar pirmsskolas bērnu iestāžu audzēkņu ēdināšanas kārtības organizēšanu Ogrē un domes amatpersonu lomu tajā, Ogrenet savulaik publiski uzdeva virkni jautājumu par šī lietas aspektiem vienai no galvenajām stāsta varonēm, domes priekšsēdētāja vietniecei Vitai Pūķei.

Nepagāja ne mēnesis, kad esam saņēmuši atbildi uz saviem vaicājumiem, proti, amatpersona Pūķe rakstiski darījusi mums zināmu, ka nekādu informāciju nesniegs, jo mēs, viņasprāt, esam tendenciozi nomelnotāji, darba traucētāji un meļi, turklāt mums vispār neesot līguma ar domi par informācijas izvietošanu. Visas nepieciešamās ziņas ogēnieši varot gūt, lasot pašvaldības oficiālo laikrakstu "Ogrēnietis" un domes mājas lapā izvietoto informāciju. Ogrēnieši gan pagaidām par savu naudu izdotajā avīzē skaidrojumus par Pūķes patieso lomu "Fazer Amica" lietā joprojām gaida, un, visticamāk, gaidīs vēl ilgi, vismaz līdz KNAB veikto pārbaužu rezultātiem. Tā vietā novada iedzīvotāji, izrādās, pašiem to nezinot, apmaksājuši politiķes Pūķes politiskā naida izvirdumus pret opozīcijas deputātiem, kuru darbība, acīmredzot, arvien vairāk liek viņai nervozēt un izsauc arvien neadekvātāku reakciju.


Atbildēt tomēr nāksies
Tas, ka civilpersonai Pūķei nepatīk viens vai otrs portāls, nav tīkama viena vai otra publikācija, "kož kaulā" dažs labs komentārs, ir tikai un vienīgi civilpersonas Pūķes problēma. Nedaudz citādi ir ar amatpersonu Pūķi – lai kā viņai riebtos, ka kāds beidzot atklāti vaicā un vēlas gūt skaidrību par viņas kā amatpersonas līdzšinējo veikumu, lomu un iesaisti atsevišķos aizdomīgos procesos, atbildes tomēr agri vai vēlu būs jāsniedz. Politiķei Pūķei kaut kā regulāri aizmirstas, ka viņa savā krēslā sēž tikai tāpēc, ka viņai šo darbu ir uzticējuši Ogres novada vēlētāji, kuri tomēr vēlas saņemt skaidrojumu par kvēlo vienas firmas interešu aizstāvēšanu, no tās gūtajiem labumiem un priekšrocībām un arī par dažu labu atklātībā nonākušu Pūķes elektronisku pačalošanu un viedokļu saskaņošanu ar konkursos uzvaru guvušās un joprojam gūstošās firmas amatpersonām. Pēdējā laikā īpaši tiek gaidīta atbilde, kā tas bija iespējams, ka ārste Pūķe apzināti ignorēja sev tuvās firmas pārkāpumus sanitāro normu ievērošanā, kas savulaik noveda pie daudzu bērnu smagas saslimšanas ar salmeonelozi, bez ierunām un apzināti akceptējot firmas iesniegto apliecinājumu tam, ka nekādi pārkāpumi nav bijuši. Šāda skaidrojuma sniegšana ir politiķes Pūķes pienākums, lai kā viņa nevēlētos no tā atkratīties. Turklāt nebūt nav svarīgi, kur un kādā formā šis paskaidrojums tiks sniegts – vai "Ogrēnietī", vai novada mājas lapā, vai "laipni sagaidot iedzīvotājus pieņemšanas laikos", vai jebkā citādi. Galvenais, lai novada ļaudis beidzot spētu izvērtēt, kas un kā patiesībā noticis.


Starp citu, arī pašvaldības amatpersonu darbību un informācijas atklātības nodrošināšanas likumu normas paredz amatpersonu pienākumu sniegt informāciju, bet tādu sīkumu ievērošana laikam jau nav tā stiprākā politiķes Pūķes puse.


Un vēl attiecībā par atbildību. Pūķe savā sūtījumā (sk. pielikumu) šoreiz laikam drusku ir pārcentusies. Ogrenet ir dziļi vienaldzīga Pūķes personiskā mīla vai naids, tomēr dažus izteikumus ignorēt nav iespējams. Uzskatot šo priekšsēdētāja vietnieces atbildi par publisku dokumentu, jāsecina, ka tajā Pūķe nosaukusi portālu par melīgas informācijas izplatītāju. Ja tuvāko 10 dienu laikā mēs nesaņemsim no amatpersonas precīzu norādi, kurās konkrētās publikācijās un kādi konkrēti fakti ir meli, kā arī nesaņemsim tam atbilstošus pierādījumus, paturam tiesības šos Pūķes izteikumus lūgt izvērtēt Latvijas tiesībsargājošajām struktūrām.


IUB prasa skaidrojumus
Turpinot būt konsekventi "nomelnotāji" un "darba traucētāji", mēs no savas puses tomēr atļausimies izteikt versiju, ka līdzšinējai Pūķes klusēšanai un pašreizējai gvelšanai par kaut kāda līguma neesamību ar portālu Ogrenet (sk. pielikumu) ir tikai viens iemesls – amatpersonai Pūķei vienkārši lāgā nav ko teikt, jo viņas loma ar katru brīdi kļūst arvien nepievilcīgāka un arvien lielākas aizdomas raisoša.


Jāatgādina, ka nekāds līgums par informācijas sniegšanu nesaista Pūķi arī ar KNAB un IUB, tomēr ļoti jācer, ka šīs institūcijas ar iespējamiem uzbrēcieniem "stāvēt pie ratiem" no priekšēdētāja vietnieces puses tik viegli nesamierināsies. Iepirkuma uzraudzītāji jau spēruši pirmos soļus šajā virzienā – lai gan sākotnēji tika dots atzinums, ka ar "Fazer Amica" mantinieku "Baltic Restaurants Latvia" viss ir kārtībā un līgumus drīkst slēgt, pēc informācijas saņemšanas par jau pieminēto viltus apliecinājumu pārkāpumu neesamības sakarā, IUB, iespējams, ir gatavs savu lēmumu mainīt. Dome šobrīd ir saņēmusi biroja pieprasījumu uzrādīt visus dokumentus saistībā ar salmonelozes uzliesmojuma gadījuma izmeklēšanu, tai skaitā visu atbildīgo institūciju slēdzienus. Vienlaikus domei uzdots sniegt skaidrojumu, kāpēc pašvaldības amatpersonas apzināti ignorējušas pašu akceptētos iepirkuma noteikumos ietvertās prasības.


Sabiedrība apmaksā Pūķes politiskās aktivitātes
Izrādās, ka atsevišķos gadījumos politiķe Pūķe ir pat visai daiļrunīga – nesen pašvaldības laikrakstā "Ogrēnietis" bija lasāms viņas pamflets par to, cik riebīga, destruktīva un visādi citādi slikta ir pašreizējā domes opozīcija. Šoreiz sīkāk neanalizēsim šajā rakstā paustos apgalvojumus, kas faktiski nesatur nekādus argumentus un drīzāk būtu raksturojami ar tādu sulīgu latviešu vārdu kā "gānīšanās". Domājams, jau tuvākajā laikā rakstā pieminētās personas vēlēsies darīt zināmu sabiedrībai Pūķes pausto tēžu patiesuma raksturojumu un to atbilstību dažādām tiesiskuma normām. Šoreiz tikai par vienu šīs kvēlās publikācijas aspektu – dienas gaismu tā ieraudzīja nevis Pūķei privāti piederošā laikrakstā, bet gan par pašvaldības, tātad par visu Ogres novada iedzīvotāju, līdzekļiem izdotajā "Ogrēnietī".


Ogres novada pašvaldības oficiālajā mājaslapā www.ogresnovads.lv ir norādīts, ka laikraksts "Ogrēnietis": „informē par Ogres novada pašvaldības iestāžu un uzņēmumu darbu, iedzīvotājiem un uzņēmējiem, tiek veidotas tematiskās lapas un speciālizdevumi – skolu jubilejām, dažādiem pilsētas svētkiem un uzņēmējiem". Kurā kategorijā būtu ietilpināma Pūķes politiskā žēlošanās un lamāšanās par saviem oponentiem, nu nekādi nav saprotams. Bet varbūt godprātīgā politķe slejas laikrakstā ir nopirkusi, maksājot ar saviem sūri grūti nopelnītajiem latiem? Ja tā, tad, saskaņā ar likumu, vajadzēja norādīt, ka raksts ir apmaksāta politiska reklāma. Ja tā nav, tad atliek vien secināt, ka dome kārtējo reizi izrīkojas ar visai sabiedrībai piedrošiem līdzekļiem, kā vien ienāk prātā, un būtībā klaji pārkāpj likuma normas, kas liedz izmantot administratīvos resursus jebkādu politisku vai personisku mērķu vārdā, netakarīgi no to dižuma vai nožēlojamības pakāpes. Pēc neoficiālas informācijas, konkrēto gadījumu izvērtēt tiks aicināts arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.


Sava sacerējuma nobeigumā Pūķe daiļrunīgi piesaukusi visiem zināmo izteicienu par suņiem, kas rej, un karavānu, kas iet tālāk. Jāpiekrīt – domes "karavāna" tiešām dodas tik uz priekšu. Vienīgi pastāv bažas, ka karavānas galvenais kamielis jau sen kā pazaudējis orientāciju likumības un politiskās godprātības "tuksnesī" un arī tai sekojošo kamielēnu rinda paklausīgi seko tiesiskā nihilisma, paštaisnuma un varbūt pat savtīguma purvā. Varbūt reizēm tomēr der ieklausīties arī "suņu riešanā"? Varbūt brīvs suns reizēm saprot un saredz ko vairāk, nekā karavānā pazemīgi galvu noliecis truli soļojošs kamielis?

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/politika/26080

2013. gada 15. oktobrī, 13:51, Politika
Pauls Treimanis

Jaunākie komentāri

Dzintaram • 2013. gada 22. oktobrī, 09:32
Vai tu esi tas draugs, kas kalpo domes izsaimniekotājiem? Tavi pareģojumi nepiepildīsies. Ir jau arī vēlētāji, kas lasa, analizē un domā. Bet tu ,draudziņ, tikai spriedelē.
Dons • 2013. gada 21. oktobrī, 17:14
Blēžus cietumā, visu karavānu!!!
Maira • 2013. gada 21. oktobrī, 17:13
Jā gan, jūtams ka šī persona ir korumpēta, nu vnk nevar pierādīt, bet ļaudis nav muļķi...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet