Atgriezties pie raksta

Pūķes vīrs tiek pie pašvaldības pasūtījumiem jeb "zaļā" dzīve Ogrē

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieces Vitas Pūķes dzīvesdrauga un uzticamā biedra politiskajās cīņās Māra Pūķa uzņēmums SIA "Medmiks" pēdējo divu gadu laikā kaut kā "neviļus" pamanījies piekļūt pie Ogres pašvaldības un Ogres Valsts ģimnāzijas pasūtījumiem.

Lai gan samaksātās naudas summas nav mērāmas daudzos tūkstošos, arī šie nosacīti sīkie darījumi nostāda mēra vietnieci klajā interešu konfliktā – likums kategoriski nepieļauj vadošu amatpersonu dienesta stāvokļa izmantošanu ne tikai pašu, bet arī ģimenes locekļu interesēs.


Sīkums, bet tomēr patīkami
Dokumenti liecina, ka SIA "Medmiks" (uzņēmuma reģ.Nr.40003430212, juridiskā adrese Rīgā, Lāčplēša ielā 60), kuras viens no īpašniekiem un vadošām amatpersonām ir Vitas Pūķes vīrs Māris Pūķis, 2012.gadā saņēmusi no Ogres novada pašvaldības divus pasūtījumus par kopējo summu Ls 513.33. Ļoti līdzīga naudas summa no Ogres nodokļu maksātāju naudas ieripojusi firmas kontā arī šā gada augustā – Ls 514. 25. SIA "Medmiks" darbojas poligrāfijas pakalpojumu sniegšanas sfērā un, visticamāk, tieši par šāda veida darbiņu veikšanu ogrēnieši tad arī papildinājuši Pūķu ģimenes budžetu. Lai nu paliek atklāts jautājums, kādu labumu novada iedzīvotāji no šī pakalpojuma guva vai izjuta un lai nu paliek arī kaut kādi padarītā darba kvalitātes izvērtējumi – gan jau kāds kādu apdrukātu lapeli rokā ir paturējis. Tomēr jautājums, kāpēc tieši Vitas Pūķes vīra firmai bija tā laime tikt pie šī nelielā, bet pietiekami garšīgā kumosiņa, gan prasīt prasās pēc atbildes.


Ņemot vērā pasūtījuma relatīvi nelielo apjomu, iepirkuma procedūras organizēšanu likums nepieprasa – drīkst izlīdzēties ar cenu aptauju. Tā kā poligrāfijas pakalpojumu sniedzošu uzņēmumu skaits mērāms daudzos desmitos, ja ne simtos, kaut kā gaužām pagrūti noticēt, ka, veicot godprātīgu uzņēmēju aptauju, no visiem piedāvājumiem visizdevīgākais un labākais nejaušas sakritības dēļ izrādījās godīgā komersanta Māra Pūķa izteiktais. Tik  naiva laikam daudzcietusī Latvijas un arī Ogres novada sabiedrība jau laikam tomēr nav.


Ticamāki ir citi scenārija varianti. Pirmais – vai nu cenu aptauja notika tikai uz papīra un Māris Pūķis tūkstoti vērto pašvaldības pasūtījumu saņēma tieši un bez liekas izlikšanās. Otrais – aptauja tomēr notika un, pēc zemākās piedāvātās cenas izzināšanas, to vai nu pie vakariņu vai brokastu galda, vai jebkur citur uzņēmējam Pūķim kautri pačukstēja domes amatpersona Pūķe. Tas savukārt ļāva jau nākamajā rītā SIA "Medmiks" izteikt tādu piedāvājumu, no kura dome nu nekādi nevarēja attiekties – galu galā viņu piedāvātie izcenojumu tiešām pēkšņi izrādījās viszemākie. Kurš scenārijs kuram liekas ticamāks, nav īpaši svarīgi. Pats galvenais, ka nav ne vismazāko šaubu, ka amatpersonas Pūķes loma šajā darījumā ir tik acīmredzama, ka nav jābūt ne KNAB izmeklētājam, ne Lato Lapsam, ne "Delnas" direktoram, lai nebaidoties to nodēvētu par amatpesonas atklātu atrašanos interešu konflikā un šā interešu konflikta atklātu izmantošanu savas ģimenes biznesa labā.


Pūķim (Pūķiem) tiek arī ģimnāzijas nauda
Tomēr ne vien pašvaldības maciņš kļuva nieku plānāks, pārvietojot šo nieku uz Pūķa firmas kontiem. 643 latus un 72 santīmus šīs šimenes finansiālās pastāvības nodrošināšanai šā gada maijā atvēlējusi arī Ogres Valsts ģimnāzija. Droši vien atkal, sākot šo lietu pētīt sīkāk, nāktos saskarties ar stāstu par notikušu cenu aptauju un tamlīdzīgām muļķībām. Arī šajā gadījumā naivitātes rozā brilles būtu jānoliek plauktā – amatpersona Vita Pūķe kā domes priekšsēdētāja vietniece izglītības jautājumos vistiešākajā veidā ir saistīta ar visu Ogres novada izglītības iestāžu darbu, un šo iestāžu vadītāji lielā mērā ir spiesti rēķināties ar augsti sēdošās dāmas uzskatiem. Un dāmas uzskati par vēlētas amatpersonas ietekmes un personiskā ģimenes biznesa sapludināšanu jau labi parādījās iepriekš aprakstītajos darījumos ar Ogres novada domi. Turklāt ir vēl kāda visai pikanta nianse – Ogres Valsts ģimnāzijas direktori Ainu Bērci ar Pūķu laulāto pāri saista vēl kādas saites – viņi visi draudzīgi saliedējušies ap vienu politisko partiju.


Viena partija, viens saraksts, vienas rebes?
Jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās vicemēre Pūķe rotāja Latvijas Zaļās partijas saraksta augšgalu. Viņas vīrs Māris Pūķis, savukārt ir viens no "viszaļākajiem" ogrēniešiem, jo vada šīs pašas partijas Ogres reģionālo nodaļu. (Šī nebūt nav pirmā un vienīgā partija, ar kuras palīdzību Pūķi centušies piekļūt vietējās varas grožiem, bet tas nu tā). Šīs partijas saraksta ceturto ailīti aizņēma neviens cits kā jau pieminētā izglītības druvas censone Aina Bērce (viņa gan saņemto mīnusu dēļ nogāzās uz visai necilo 14.vietu, bet arī tas nu tā).


Tā teikt – viena partija, vieni ideāli, vieni kopīgi darbi un vieni kopīgi darījumi, balstot vienam otru un savstarpēji piespēlējot viens otram pa sīkam labumiņam – nu gluži kā gadījumā ar sīko pasūtījumu "Medimiks" (tik sīks uz ģimnāzijas kopejā budžeta fona tas arī varbūt nemaz nav, bet arī tas vēlreiz nu tā).
 
Starp citu, šā paša saraksta sestajā vietā lasāms vēl kāds vārds, kas ogrēniešiem pēdējā laikā vairākkārt ticis atgādināts – Inese Ādmine. Tā ir tā pati Ādmine, kuras vadītā bērnudārzā "Zelta Sietiņš" 2011.gadā uzliesmoja salmoneloze, tā pati Ādmine, kura tās pašas Pūķes dīvainās bezdarbības dēļ izvairījās no administratīvā soda par šajā lietā pieļautajiem pārkāpumiem, tā pati Ādmine, kura joprojām gatava turpināt sadarbību ar to pašu "Fazer Amica", ko joprojām tik kvēli un nesatricināmi turpina aizstāvēt un lobēt tā pati Pūķe. Jāsaka, ka "zaļš" var palikt aiz skaudības, cik vienprātīgi Ogres "zaļie" iestājas viens par otru "zaļas" dzīves nodrošināšanā. Interesanti, vai Zaļās partijas vadība tieši šāda veida izpratni par "zaļo" politiku likusi savas darbības pamatos? Tuvākajā laikā informēsim Ogrenet lasītājus par šīs partijas līderu viedokli.


Tikmēr jāgaida, kas šajā lietā būtu sakāms Korupcija novēršanas un apkarošanas birojam, kas pēc Ogrenet rīcībās esošas informācijas, šādu tādu rosību Pūķu darījumu sakarā esot jau uzsācis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/politika/26170

2013. gada 23. oktobrī, 15:45, Politika
Pauls Treimanis

Jaunākie komentāri

dundurs • 2013. gada 4. novembrī, 21:03
Par Pūķi! Pret "Mēriju". Raksti KNABam!
Mērija • 2013. gada 4. novembrī, 18:58
Cik tālu tad pavirzījusies KNAB izmeklēšana par Pūķes izdarībām savējo bīdīšanā. Par to pirms laika bija raksts Lato Lapsas izdevumā. Pūķei sen bija laiks atstāties no deputātes pienākumiem. Vienīgais, ar ko nodarbojas - tukši runā un bīda savas šeptes.
saulīte • 2013. gada 1. novembrī, 18:49
Pūķe atkal atvaļinājumā, jāsāk izdomāt pekstiņi par lielo algu. Meklē pierakstīt nebijušus pacientus, to skaitā arī represētos.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet