Atgriezties pie raksta

Čerņigovas mērs sirsnīgi pateicas ogrēniešiem Foto

Humānās palīdzības krava uz Čerņigovu (Ukraina) devās otrdien, 27.oktobrī, galamērķi tā sasniedza piektdien, 30.oktobrī.

Bija plānots, ka Čerņigovā Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis sagaidīs humānās palīdzības kravu un pilsētas vadībai nodos Ogres novada iedzīvotāju, uzņēmēju, nevalstisko organizāciju saziedotās mantas karā cietušo Čerņigovas ģimeņu atbalstam. Diemžēl kravu sagaidīt neizdevās – tai nācās ilgāk pakavēties, šķērsojot valstu robežas. 


Jau vēstīts, ka šīs nedēļas sākumā E.Helmanis devās uz Ukrainas galvaspilsētu Kijevu Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vadītās delegācijas sastāvā. Pēc vizītes Kijevā E. Helmanis apmeklēja Čerņigovu – Ogres novada sadraudzības pilsētu Ukrainā, kur tikās ar pilsētas mēru Oleksandru Sokolovu un pašvaldības pārstāvjiem.


Tikšanās laikā tika pārrunātas abu pašvaldību turpmākās sadarbības paplašināšanas iespējas. E.Helmanis: "Kijevā, tiekoties ar Ukrainas valdības un Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem, spriedām par kopīgu projektu realizēšanu, piesaistot Eiropas Savienības fondu investīcijas. Sadarbība starp Ogres novada un Čerņigovas pilsētas pašvaldībām šobrīd ir aktīva, taču tā ir jāpaplašina ne tikai humānās palīdzības un starpkultūru sakaru jomā, bet arī saimnieciska rakstura projektos. Vienojāmies, ka pirmais šāda rakstura pārrobežu projekts būs saistīts ar izglītības iestāžu ēku renovāciju, paaugstinot to energoefektivitāti." Piesaistot ES fondu investīcijas, Ogrē plānots veikt Ogres 1. vidusskolas ēku renovāciju, savukārt Čerņigovā tā būs šīs pilsētas 5.vidusskola, informē E.Helmanis.


Tikšanās reizē nācies runāt arī par bēdīgu jautājumu. E.Helmanis: "Militārajā konfliktā kā brīvprātīgais Ukrainas valsti aizstāvēt pret prokremliskajiem teroristiem bija devies latvietis Jānis Lupiks. Diemžēl viņam nebija lemts atgriezties mājās, un trīs bērnu ģimene nu ir palikusi bez tēva. Ar Čerņigovas pilsētas mēru pārrunājām, kā palīdzēt šai Čerņigovas apgabalā dzīvojošajai ģimenei." 


"Čerņigovas pilsētas mērs pašvaldības un visu pilsētas iedzīvotāju vārdā sūta mūsu novada iedzīvotājiem sirsnīgus sveicienus un pateicas par atbalstu ukraiņu tautai," atgriezies no vizītes Ukrainā, saka E.Helmanis. 


Tikšanās laikā Čerņigovas pilsētas mērs O.Sokolovs pasniedza E.Helmanim Pateicības rakstu - par nozīmīgu personisku ieguldījumu sadraudzības partneru sadarbības attīstībā, humānās palīdzības akcijas organizēšanā, sniedzot palīdzību ģimenēm, kuras cietušas  pretterorisma operācijās Ukrainā. "Man pasniegtais Pateicības raksts ir pateicība visiem Ogres novada iedzīvotājiem, jo tikai kopā mēs varam paveikt iecerētos darbus savā novadā un palīdzēt citiem, kuriem mūsu atbalsts un drauga plecs ir nepieciešams," atzīst E.Helmanis. 


Jāpiebilst, ka par personisku ieguldījumu starptautiskās sadarbības veicināšanā pirms dažiem gadiem  E.Helmanis saņēmis pateicību no Maimanas pilsētas (Afganistāna) mēra, pagājušajā gadā – no Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Latvijā. Viņa veikumu atzinīgi novērtējusi arī Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija. Kā zināms, pateicoties sadarbībai ar Maimanu, pagājušajā gadā tika īstenots projekts, ASV Gaisa spēku un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku inženieriem veicot Ogres 1.vidusskolas ēkas jumta renovāciju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/politika/33806

2015. gada 2. novembrī, 07:29, Politika
Ogrenet

Jaunākie komentāri

dupratguillaud • 2016. gada 27. oktobrī, 14:24
Sveiki !!! Ignorēt, to laiku, lai izlasītu !!! SECURITY ALL !!! Es pateicos visiem, kas atspoguļo reālās aizdevējiem par sociālajiem tīkliem. Auto; ja es varētu atrast peli sākumā šī mēneša pateicības šis cilvēks CHAPEL BRUNO kungs, ka mans padarot aizdevumu pēc tam man bija sazinājies kredītu bez jebkādām problēmām my home, jo man bija darītsaizdevums pie mana bankas, ka es nevaru atmaksāt vairāk es iestrēdzis uz manu bankas, un ka man vajadzēja ārkārtas naudu par manu projektu un nokārtot savus parādus bankai un restartēt biznesa .Franchement, es esmu diezgan apmierināts pēc 48 stundām Es runāju ar vairāki kolēģi, kuri ir saņēmuši arī aizdevumus Bruno Chapelle kungu bez raizēm, jo ​​viņu apstākļi ir ļoti labvēlīgi. viņi aizdevumi 2000 eiro līdz 5.000.000 eiro ar procentu likmi 2% atmaksājamās no 2 līdz 70 gadiem. Es atstāju jums adresi, lai nosūtītu savu lietojumprogrammas. E-pasts: servicechapellebruno@gmail.com PS: izplatīt ziņu, lai palīdzētu tiem, kam nepieciešama veiksmi jums
>Kas bija Jānis Lupiks? • 2015. gada 3. novembrī, 22:02
Tātad, Ukrainas pavalstnieks J. Lupiks bijis snaiperis, brīvprātīgi devies aizstāvēt Ukrainas valsti pret "prokremliskajiem teroristiem" (Helmaņprāt), jeb citiem vārdiem sakot - brīvprātīgi devies šaut uz saviem līdzpilsoņiem Donbasā. Varbūt kādu nogalinājis, padarot sievu par atraitni un atstājot bērnus bez tēva. Ja bijis labs šāvējs - varbūt nogalinājis daudzus cilvēkus.
ха ха • 2015. gada 3. novembrī, 07:17
так будет с каждым,кто поднимет руку на донбасс

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet