Atgriezties pie raksta

Izveido darba grupu vairāk kā 2 miljonu eiro iespējamas nelietderīgas iztērēšanas izvērtēšanai

Šodien Ogres novada pašvaldības dome ārkārtas sēdē izveidoja darba grupu, kuras uzdevums būs izvērtēt, vai, savulaik izvēloties būvēt notekūdeņu attīrīšanas ietaises Ogrē, Doles ielā 1, nav notikusi pašvaldības līdzekļu nelietderīga izlietošana vairāk kā 2 miljonu eiro (aptuveni 1 700 000 latu) apmērā. 

Darba grupas izveide notika, pamatojoties uz Latvijas Būvinženieru savienības SIA "LBS-Konsultants" veikto izmaksu salīdzinājumu (uz 2010.gadu – latos) par šobrīd jau realizēto attīrīšanas ietaišu izbūvi bijušo Ogres trikotāžas kombinātam piedrošo ietaišu vietā, Ogrē, Doles ielā 1, un tolaik piedāvāto alternatīvo risinājumu pilnīgi jaunu attīrīšanas ietaišu izbūvei teritorijā Daugavpils šosejas malā. Šo izpēti SIA "LBS-Konsultants" pasūtīja pašreizējā Ogres novada pašvaldības domes vadība, jo pamazām atklājās arvien noteiktāki neoficiāli pausti fakti par iespējamu apjomīgu novada domes līdzekļu izšķērdēšanu, realizējot šobrīd esošo attīrīšanas ietaišu izbūvi. 


SIA "LBS-Konsultants" secinājusi, ka realizētais projekts pašvaldībai izmaksājis vismaz par 1 181 514 latiem (iespējams pat par 1.7 miljoniem) dārgāk nekā jaunu attīrīšanas ietaišu būvniecība Daugavpils šosejas malā.


Galvenais sadārdzinājuma iemesls – zemes iegādes cenas. Pēc SIA "LBS-Konsultants" aprēķiniem, pat ņemot vērā tolaik maksimālo cenu, vietas izvēle un zemes iegāde pašvaidībai izmaksājusi par jau minētajiem 1 181 514 latu dārgāk nekā alternatīvā projekta realizēšanas gadījumā.


Papildus SIA "LBS-Konsultants" norādījis, ka realizētā projekta ietvaros bijis nepieciešams veikt veco, Ogres trikotāžas kombinātam piederošo, attīrīšanas ietaišu demontāžu, kas pašvaldībai izmaksājis 38 620 latu (pēc veikto darbu tāmes). Izvēloties alternatīvo risinājumu, šādas izmaksas nebūtu nepieciešamas.


Turklāt SIA "LBS-Konsultants" secinājis, ka realizētā projekta ietvaros iegādātā bijušo Ogres trikotāžas kombinātam piederošo attīrīto notekūdeņu izvadīšanas trase būvēta laikā no 1967. līdz 1970.gadam un tādējādi ir gan morāli, gan tehniski novecojusi. Trases remontdarbu iespējamās izmaksas varētu sastādīt aptuveni 450 000 latu lielu sadārdzinājumu.


Ņemot vērā šo informāciju, Ogres novada domes deputāti ar 8 balsīm "par", 3 – "atturoties" un vienam balsojot "pret" (Edvīns Bartkevičs, domes priekšsēdētājs 2010.gadā) nolēma izveidot minēto darba grupu iespējamo nepamatoto tēriņu izvērtēšanai. 


Kā papildu arguments par labu šādas darba grupas izviedošanai kalpoja arī VARAM valsts sekretāra vietnieka Aivara Draudiņa novada domes sēdē 17.martā paustais viedoklis, ka šādas darba grupas izveidošana ir ne tikai deputātu tiesības, bet pienākums, turklāt, gadījumā, ja SIA "LBS-Konsultants" veiktajā salīdzinājumā minēto izmaksu atšķirību ignorēšana notikusi vai nu būtiskas neuzmanības vai pat ļaunprātīgas rīcības rezultātā, domes pienākums būtu informēt arī tiesībsargājošās iestādes, kuru kompetencē būtu padziļināta izziņas procesa veikšana. 


Kā ārkārtas sēdē uzsvēra vairāki "par" balsojušie deputāti, kuru lielākā daļa piedalījās arī  2010.gada balsojumā, ar kuru tika izvēlēts ievērojami dārgākais risinājums, būtu nepieciešams ne tikai objektīvi pārvērtēt tolaik pieņemtā lēmuma sekas, bet arī kliedēt šaubu ēnu par to, ka, iespējams, notikusi tā laika domes vadības manipulēšana ar deputātu rīcībā nodoto informāciju un pat atsevišķu izmaksu apjoma slēpšanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/politika/35083

2016. gada 23. martā, 13:25, Politika
Ogrenet

Jaunākie komentāri

dupratguillaud • 2016. gada 27. oktobrī, 14:23
Sveiki !!! Ignorēt, to laiku, lai izlasītu !!! SECURITY ALL !!! Es pateicos visiem, kas atspoguļo reālās aizdevējiem par sociālajiem tīkliem. Auto; ja es varētu atrast peli sākumā šī mēneša pateicības šis cilvēks CHAPEL BRUNO kungs, ka mans padarot aizdevumu pēc tam man bija sazinājies kredītu bez jebkādām problēmām my home, jo man bija darītsaizdevums pie mana bankas, ka es nevaru atmaksāt vairāk es iestrēdzis uz manu bankas, un ka man vajadzēja ārkārtas naudu par manu projektu un nokārtot savus parādus bankai un restartēt biznesa .Franchement, es esmu diezgan apmierināts pēc 48 stundām Es runāju ar vairāki kolēģi, kuri ir saņēmuši arī aizdevumus Bruno Chapelle kungu bez raizēm, jo ​​viņu apstākļi ir ļoti labvēlīgi. viņi aizdevumi 2000 eiro līdz 5.000.000 eiro ar procentu likmi 2% atmaksājamās no 2 līdz 70 gadiem. Es atstāju jums adresi, lai nosūtītu savu lietojumprogrammas. E-pasts: servicechapellebruno@gmail.com PS: izplatīt ziņu, lai palīdzētu tiem, kam nepieciešama veiksmi jums
JUNE PARKER • 2016. gada 18. septembrī, 01:07
Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu jebkāda veida? sazinieties ar Dievu baidoties cilvēks Mr jūnijs Parker par legit un uzticamu aizdevumu šodien. Par Bībele saka "" Luke 11:10 Visi, kas vēlas saņem; tas, kas meklē, atrod; un tam, kas klauvē, durvis būs atvērtas "Tātad neļaujiet tiem iespēju iet jums ar, jo Jēzus ir tas pats vakar, šodien un mūžīgi more.Please tie ir par nopietniem domājošiem un Dievs baidoties cilvēki. Lūdzu, aizpildiet zemāk esošo formu Tavs vārds: SEX; AGE; Nodarbošanās. valsts Kredīta summa: Aizdevuma ilgums: MĒRĶIS aizdevumu; Jūsu ikmēneša ienākumiem; Derīga Mobilā Tālrunis Nummurs: E-pasts: juneparker2000@gmail.com
terw • 2016. gada 13. maijā, 16:54
Helmani un viņu draudzeļus ieraugot man nelabi paliek, nekad viņu (s) neatbalstīšu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet