NA un ZZS

Atgriezties pie raksta

« Tuneļa būve Ogrē – Nacionālās apvienības izcīnīts projekts

Daudzus gadus dzelzceļa pārbrauktuve Ogrē bijusi pilsētas "sāpju bērns". Tā ne tikai ievērojami aizkavē daudzu ogrēniešu ikdienas gaitas, liekot stundām ilgi gaidīt pie mirgojoša luksofora, bet arī būtiski apdraud drošību – pārbrauktuve nav aprīkota par ar nolaižamu barjeru.

Tādēļ 2015.gadā Nacionālās apvienības Ogres novada domes deputāti izlēma uzsākt šīs problēmas praktisku risināšanu.


Pēc domes priekšsēdētāja vietnieka Egila Helmaņa ielūguma 2015.gada 16.oktobrī vizītē Ogrē ieradās Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). Viņa iepazinās ar situāciju uz sliežu ceļiem pilsētā un jau 2.novembrī pēc viņas un visas Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas ierosinājuma jautājums par nesakārtoto sliežu ceļu infrastruktūru tika skatīts Koalīcijas sadarbības padomes sēdē. Tika nolemts uzsākt pasākumu kompleksu situācijas uzlabošanai, tai skaitā, uzsākt nepieciešamos izpētes darbus tuneļa celtniecībai.


Šā paša gada 10.decembrī, pateicoties Nacionālās apvienības aktivitātei, jautājums par drošību uz dzelzceļa Ogrē tika skatīts arī Ceļu satiksmes drošības padomē.


Aktīvu darbu turpināja arī Nacionālās apvienības Ogres novada domes deputāti, panākot, ka 2016.gada 17.martā domes sēdē tika lemts ar nepieciešamību uzsākt tuneļa celtniecības izpētes darbus.


Vienlaikus domes priekšsēdētājs Egils Helmanis regulāri veica sarunas ar VAS "Latvijas Dzelzceļš" vadību par tuneļa būves nepieciešamību, kas vainagojās ar 40 000 eiro liela finansējuma piešķiršanu tuneļa projektēšanas darbiem no 2016.gada VAS "Latvijas dzelzceļš" budžeta. Šī summa ir tieši puse no projektēšanas izdevumiem, otru pusi Nacionālās apvienības deputāti iestrādās novada budžeta plānos.  


Sadarbība ar VAS "Latvijas dzelzceļš" turpināsies – 2016.gada 30.augustā Egils Helmanis un VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš parakstīja galīgo vienošanos par tuneļa projekta realizēšanu Ogres pilsētā.


Šobrīd jau sastādīts darbu grafiks – līdz šā gada 1.aprīlim veikta izpēte par tuneļa būves tehniskajiem risinājumiem, līdz 31.maijam tiks izstrādāts projektēšanas uzdevums, bet 31.decembrī būs pabeigts tehniskais projekts.


Ogres domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis: "Sarunas ar VAS "Latvijas dzelzceļš" bija komplicētas un sarežģītas, tādēļ man ir liels gandarījums, ka tās noslēdzās veiksmīgi. Tas nebūtu iespējams bez nepārtraukta atbalsta saņemšanas gan no Nacionālās apvienības Ogres novada deputātiem, gan Saeimas frakcijas. Redzot, ka valdību veidojošā partija stingri apņēmusies projektu realizēt, "Latvijas dzelceļa" vadība kļuva ievērojami pretimnākošāka un ieinteresētāka. Šis atbalsts no Nacionālās apvienības puses šobrīd jau ļauj droši pagalvot, ka projekts tiks īstenots plānotajos termiņos un atbilstoši visaugstākajiem kvalitātes standartiem".


Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars: "Tunelis zem dzelzceļa Ogres pilsētā ir iekļauts Nacionālās apvienības prioritāšu sarakstā. Mēs apzināmies, ka drošības jautājums tik lielā pilsētā ar tik lielu satiksmes intensitāti kā Ogre nav atliekams vai vilcināms. Tādēļ esam nolēmuši panākt pilna vai daļēja finansējuma piešķiršanu no valsts budžeta līdzekļiem, iestrādājot šo normu tuvāko gadu valsts budžetu projektos. Mēs konsekventi turēsimies pie šīs prasības un, domāju, izdosies pārliecināt arī koalīcijas partnerus. Gribu uzsvērt, ka šis Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas lēmums tapa pateicoties Ogres novada Nacionālās apvienības deputātu aktivitātei un viņu spējai pārliecināt par sava novada aktuālo jautājumu risināšanas nepieciešamību visas valsts budžeta kontekstā. Esmu pārliecināts, ka mūsu kolēģi Ogrē īstenos šo grandiozo projektu, un mēs savu iespēju robežās sniegsim viņiem visu nepieciešamo atbalstu".


Politisko materiālu apmaksājusi Nacionālā apvienība.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/politika/38690

15. maijā, 19:36, Politika
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet