NA un ZZS

Atgriezties pie raksta

Egils Helmanis: Svarīga ne jau atvainošanās, bet būtība

Pielikumi

Sabiedrisko mediju portāls "lsm.lv" Latvijas Radio un portāla vārdā publicējis atvainošanos Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniekam Egilam Helmanim, atsaucot 28.aprīlī publicētā raksta "Ogres mēra vietnieks un vietējie žurnālisti vienojas neaizskart domi" virsrakstu.

"Tas, protams, liecina, ka profesionālās ētikas un cilvēciskā godaprāta pazīmes šīs publikācijas veidotāju un to publikojušo mediju vadītāju darbībā tomēr ir. Tajā pašā laikā „labotās” ziņas saturs tomēr liek šaubīties, vai žurnālisti, redaktori un neskaitāmie manas iniciatīvas "kritiķi" līdz galam ir apjēguši Ogres mediju pārstāvju parakstītās vienošanās jēgu un būtību," komentē E.Helmanis.


"Atgādinu, ka šā gada aprīļa beigās, drīz pēc tam, kad Ogres vietējais interneta portāls "Daugavas Balss" publiskoja informāciju par mana septiņgadīgā dēla tiesības rupji aizsakrošo publikāciju patiesajiem iniciatoriem – Edvīnu Bartkeviču un Māri Legzdiņu, es nācu klajā ar priekšlikumu vietējiem plašsaziņas līdzekļiem parakstīt vienošanos, kurā apiecināta žunālistu apņemšanās turpmākās publikācijās respektēt amatpersonu ģimeņu tiesības  Vienošanās tekstā īpaši tika uzsvērts, ka tā neietver atturēšanos no amatpersonu kritizēšanas, tieši otrādi, šī vienošanās papildus pauda apliecinājumu, ka amatpersonu, tai skaitā, arī novada domes, darbība tiks pakļauta visrūpīgākajai žurnālistu uzraudzībai un kritikai. Šo vienošanos parakstīja pieci vietējo plašsaziņas līdzekļu pārstāvji," turpina Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks. 


Pilns vienošanās teksts aplūkojams raksta pielikumā.


"Biju pārsteigts un pat šokēts, ka tūlīt pēc vienošanās parakstīšanas valsts centrālajos medijos parādījās absolūti izkropļota un patiesībai neatbilstoša informācija. Īpaši melīgs un nekompetents bija Latvijas Radio žurnālista Edgara Kupča veidotais sižets, balstoties uz kura tapa publikācija arī portālā "lsm.lv". Diemžēl, izmatojot kā avotu šo kroplo informāciju, skaļus komentārus metās sniegt gan dažādi "mediju eksperti", gan politikāņi – pat tādi, kuri paši līdz šim brīdim nav sabiedrībai snieguši skaidrojumu par kliedzošām nelikumībām un naudas zādzībām viņu savulaik vadītajās iestādēs. Visus šos "komentārus" vienoja kāda acīmredzama pazīme – neviens no "kritiķiem" un "atmaskotājiem" nebija papūlējies pat vienkārši izlasīt vienošanās tekstu, nemaz nerunājot par papildus informācijas iegūšanu. Ar laiku "kritiķu" bļaušana nedaudz pieklusa un izmantotā retorika kļuva mērenāka, tomēr līdz galam savu pieļauto nekompetences apliecinājumu tā arī neviens neatzina – galu galā sava mundiera gods jau laikam bija dārgāks nekā objektīvas patiesības paušana.


Tagad esam sagaidījuši atvainošanos un vismelīgākā virsraksta atsaukumu. Tas, protams, ir labi. Ne tik labi ir apzināties, ka daudzi Latvijā nav līdz galam aptvēruši mana aicinājuma jēgu un patieso būtību, proti, vēlmi padarīt Latvijas politisko vidi nedaudz tīrāku un cilvēciskāku, respektējot un cienot vissvētāko, kas katram indivīdam ir – viņa bērnus, viņa ģimeni.


Mani nepārliecina un nepārliecinās "ekspertu" iebildumi, ka šie pricipi jau ir ietverti žurnālistu ētikas normās – katram puslīdz skaidri domājošam cilvēkam ir redzams, ka ik pa brīdim šīm "normām" tiek rupji uzspļauts un amatpersonu ģimenes būtībā tiek pakļautas vajāšanai no tā saukto "ētikas principu apgaroto" personu puses, kas sevi lepni dēvē par žurnālistiem.


Tāpēc es atkārtoti aicinu gan Ogres, gan visas Latvijas plašsaziņas līdzekļus – izrādiet cieņu ģimenei, izrādiet cieņu valsts un tautas pastāvēšanas pamatiem, respektējiet bērnu tiesības un viņu neiejaukšanu netīrās spēlēs! Pretējā gadījumā visa ik dienu lasāmā, klusāmā un skatāmā informācijas gūzma par vērtību nostiprināšanu, tautas saglabāšanu un valsts stiprināšanu uzklausās vien pēc liekulīgas tērgāšanas un bezsaturīgas vāvuļošanas. 


Es apzinos, ka žurnālistu vidū vienmēr būs cilvēki, kam dažādu netīru samazgu liešana uz amatpersonu ģimenēm būs kā medusmaize, tomēr atļaujos cerēt, ka mēs kā tauta un valsts kopumā esam spējīgi uz pašattīrīšanos, tēvutēvu tikumu godā celšanu un vispācilvēcisku vērtību padarīšanu par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu," izplatītajā oficiālajā ziņojumā raksta E.Helmanis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/politika/38715

18. maijā, 08:39, Politika
Ogrenet

Jaunākie komentāri

to R.M. • 20. maijā, 12:40
Ko ar to gribi teikt? Ka Helmanis ir nabago aizstāvis? Kā tas izpaužas?
R.M. • 19. maijā, 23:56
Zika, Helmanis ir kā Robins Huds. Robinu Hudu mīlēja visi, bet neieredzēja bagātie. Tu arī viņu iemīlēsi!
zika • 19. maijā, 19:26
Es nu gan zagļus nemīlu. Kaut arī zog un dod citiem. Zaglis paliek zaglis un nozagts jau tiek tiem pašiem citiem, kuriem tad kā vasaļiem ko atmet. Riktīga veco padomju laiku mantojuma loģika un domu gājiens. Tādēļ jau arī jaunajiem janāk veco vietā. Ka tik arī tie nav sabojāti no veco domāšanas.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet