Atgriezties pie raksta

Egils Helmanis: laukos katra darbavieta ir svarīga

Pagājušajā nedēļā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš tikās ar Ķeipenes pagasta iedzīvotājiem, lai pārrunātu aktuālus saimnieciska rakstura jautājumus.

Uz tikšanos ar domes vadību Ķeipenes Tautas nama zālē ķeipenieši bija ieradušies gana kuplā skaitā. 


E.Helmanis, uzsākot sarunu, atklāja, ka domes vadības aicinājums Ķeipenes pagasta iedzīvotājiem uz kopīgu sarunu saistīts ar pagasta pārvaldes vadītāja Viļņa Sirsoņa bezatbildīgo rīcību, samaksājot firmai "Līvija un Ko" visu līgumcenu, lai gan līguma izpildes termiņš jau sen ir garām, taču šī firma vēl arvien nav pabeigusi līgumā noteiktos remontdarbus Ķeipenes pamatskolā. Tātad samaksāts ir par neko, turklāt nav sekots līdzi darbu izpildes gaitai. Rezultātā Ķeipenes pamatskola nebija sagatavota jaunajam mācību gadam – divas klases palikušas bez mācību telpām.


"Par šādu rīcību pagasta pārvaldes vadītāju varētu atstādināt no amata, taču tas nav pašvaldības vadības mērķis. Gribu izrunāties ar jums, pagasta iedzīvotājiem, dzirdēt jūsu viedokli par pagasta pārvaldes darbu," uz tikšanos ieradušos ķeipeniešus uzrunādams, sacīja E.Helmanis. 


Domes priekšsēdētājs uzsvēra visu Latvijas pagastu sāpi – lauku skolās samazinās skolēnu skaits, arī Ķeipenes pamatskolā, kur šajā mācību gadā (pirmo reizi skolas pastāvēšanas vēsturē) sākumskolas posmā ir izveidota apvienotā klase, jo katrai klasei atsevišķi bērnu skaits ir pārāk mazs. "Mums visiem kopā ir jādara viss, lai katrā pagastā saglabātu skolu, tāpēc jo vairāk neizpratni rada fakts par bezatbildību, veicot remontdarbus šajā skolā. Līgumu ar firmu "Līvija un Ko" slēdza pagasta pārvaldes vadītājs, skola ir pagasta pārvaldes pārraudzībā esoša iestāde. Diemžēl kontroles par līguma izpildi, par darbu gaitu no pagasta pārvaldes vadītāja puses nebija," uzsvēra E. Helmanis.


Kad augustā pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks G.Sīviņš bija atbraucis pārbaudīt remontdarbu norisi Ķeipenes pamatskolā, viņš tur sastapa iereibušus strādniekus. "Mēs šodien pie jums esam ieradušies, jo esam saņēmuši informāciju, ka pagastā nav kārtības. Kritiskais punkts, protams, ir remontdarbi skolā. Jau tā skolēnu skaits sarūk, un, ja turpināsies šāda attieksme, tas saruks vēl. Mūsu mērķis ir katrā pagastā sakārtot infrastruktūru, saglabāt skolu katrā novada pagastā – lai neviens pagasts nezaudētu savu identitāti," sacīja G.Sīviņš. 


Ilggadējā Ķeipenes pamatskolas skolotāja Rita Šķēle atgādināja, ka jau agrāk dzirdēts par problēmām objektos, kuros darbus veic SIA "Līvija un Ko", nu tas pierādījās arī skolas remontdarbos. Skolotāja sacīja, ka skolas direktoram vasaras periodā lielāka uzmanība bija jāpievērš skolā notiekošajiem procesiem, arī no novada pašvaldības izpildvaras puses būtu bijusi vajadzīga lielāka kontrole.


Atbildot skolotājai, E.Helmanis vēlreiz atgādināja par pagasta pārvaldes vadītāja atbildību – pagasta pārvaldes vadītājs slēdz līgumu un atbild par tā izpildi. "Domes vadība no kontroles un palīdzības, ja tāda nepieciešama, neizvairās, taču katram ir jāpilda savi pienākumi, arī pagasta pārvades vadītājam," uzsvēra domes priekšsēdētājs. 


V.Sirsonis, atzīstot savu vainu, neslēpa, ka paļāvies uz uzņēmēju, noticējis, ka darbi tiks laikus pabeigti, diemžēl nācās vilties – darbi netika padarīti ne skolā, ne otrā objektā Ķeipenes pagasta "Mežrūpniekos 1". Vienkāršiem vārdiem runājot, uzņēmēja pagasta pārvaldes vadītāju "uzmeta".


"Līgumiem ir jābūt izpildītiem. Ja pozitīvas virzības nav, tad līgumi jālauž un jāizvēlas cits būvnieks. Cita varianta nav. Mēs no domes nevaram būt visur klāt. Ir pagasta pārvaldes vadītājs, kuram jāpilda savi pienākumi," norādīja E.Helmanis. 


Daži tikšanās dalībnieki nekavējās paust V.Sirsonim adresētu kritiku – gan par jauno estrādi, kuras projektu iedzīvotāji neesot redzējuši, un nu šī būve ir tāda kāda tā ir, gan par zemnieku vajadzību neuzklausīšanu saistībā ar ceļu stāvokļa uzlabošanu un vēl citiem "grēkiem". Kāds no klātesošajiem bija ļoti kategorisks un pauda viedokli, ka pagasta pārvaldes vadītājs vispār neesot vajadzīgs. 


E. Helmanis, atbildot šiem iedzīvotājiem, vēlreiz uzsvēra, ka domes vadība nav ieradusies, lai pret pagasta pārvaldes vadītāju vērstu represijas, bet gan liktu saprast, ka šis amats uzliek milzīgu atbildību, un turpmāk šādas nebūšanas nepieļaut. 


Domes priekšsēdētājs arī skaidroja, ka pagasta pārvalde drīkst labot tikai pašvaldības ceļus, taču, ja cilvēki pārvaldē vēršas ar lūgumu sakārtot ceļus, pārvaldes vadītājam vai speciālistiem ir jāprot cilvēkiem to paskaidrot, jāsadarbojas ar ceļu īpašniekiem, lai problēmas tiktu novērstas. 


Atbildot kādai kundzei, vai neesot izšķērdība pagastā turēt komunālo daļu un ceļu fondu, E.Helmanis uzsvēra, ka laukos katra darbavieta ir svarīga. "Jā, varbūt var likvidēt kādus amatus, darbu veikšanai piesaistīt ārpakalpojumus, bet darbs ir vajadzīgs vietējiem cilvēkiem. Vai labāk būtu, ja cilvēki zaudētu darbu un brauktu prom? Mūsu novadā neejam likvidēšanas ceļu, cenšamies visu saglabāt – lai iedzīvotājiem būtu darbs. Kamēr vadīšu novada domi, nepieļaušu, ka laukos dzīve pasliktinātos, būšu pret skolu un citu iestāžu likvidēšanu pagastos. Nolikvidēt ir visvienkāršāk, visam pārvilkt krustu pāri ir viegli, bet jāatceras, ka šāda likvidēšana skartu pagasta iedzīvotājus, viņi paliktu bez darba. Un, ja runājam par skolām, – skola ir pagasta dzīvība un identitāte," ķeipeniešiem atklāja domes priekšsēdētājs, aicinot iedzīvotājus būt lielākiem sava pagasta patriotiem. 


Savukārt G.Sīviņš aicināja ķeipeniešus noticēt savam pagasta vadītājam un dot viņam iespēju strādāt. Domes priekšsēdētāja vietnieks arī solīja pārbaudīt tikšanās laikā pausto kritiku saistībā ar pašvaldības un Eiropas Savienības fondu līdzfinansēto projektu realizēšanu Ķeipenes pagastā. 


Domes priekšsēdētājs ķeipeniešus informēja par plāniem uzlabot valsts ceļu infrastruktūru novadā. No Ķeipenes uz Ogri un Rīgu var aizbraukt pa asfaltētu ceļu, taču novada teritorijā vēl ir valsts autoceļi ar grants segumu. Pašvaldības vadības plānos ir tuvākajos gados panākt, lai tiktu noasfaltēti autoceļi Meņģeles un Krapes pagastā, pēc tam arī Lauberes pagastā. Arī Kangaru ceļa asfaltēšana saistās ar tuvāko gadu plāniem. "Kangaru ceļa pārbūves rezultātā automašīnu plūsma pa ainavisko autoceļu dosies Ķeipenes virzienā. Gribam, lai pie jums brauktu tūristi. Ķeipene ir pievilcīga vieta tūristiem, šeit ir interesanti, pat unikāli apskates objekti –  S.Eizenšteina kino muzejs, Komunikāciju centrs, piparkūku darbnīca, šeit ir ainaviska vide. Pieaugot tūristu plūsmai, attīstīsies arī uzņēmējdarbība pagastā – mums viss ir jāskatās kopsakarībās. Es jūtu milzīgu atbildību par to, lai novadā, sevišķi laukos, dzīve nepasliktinās. Ja pagastā pieaugs iedzīvotāju skaits – prieks par to, ja samazināsies – tā būs mūsu sāpe," tā domes priekšsēdētājs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/politika/39876

2017. gada 10. oktobrī, 10:00, Politika
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Justin Williams • 2018. gada 31. decembrī, 12:42
Vai jums ir nepieciešams kredīts jūsu biznesam vai personīgām vajadzībām? Mēs sniedzam finansiālu palīdzību uzņēmumiem un ir vērts personām ar kabatas draudzīgu procentu likmi 3% gadā. Mūsu noteikumi un nosacījumi ir lēti un saprotami. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10 000,00 līdz €50 000 000,00 saZinieties ar mums šodien un jāfinansē 2-4 darba dienu laikā. E-pasts: sloanslimited@gmail.com
ERICA BRADDOCK • 2018. gada 14. novembrī, 05:56
HELLO, MŪSU NOSAUKUMS IR ERIKA BRADDOKA, Es esmu šeit, lai ieteiktu jums juridisku aizdevumu CENU, KAS IEGŪST IZMAKSAS USD 80,000. VAI VIŅA IR MR GEORGE KENNETH NO GEORGE KENNETH IZLASES INVESTĪCIJĀM, LŪDZU SAISTĪBĀ AR VĀRTIEM UZŅĒMUMU PIETEIKŠANU (georgekennethloaninvestment@gmail.com)
Jums nepieciešamais aizdevuma piedavajums 24 stundas • 2018. gada 9. novembrī, 22:34
Šeit ir jomas, kurās es varu jums palīdzēt: * Individuālais kredīts * Hipotekārais kredīts * Auto aizdevums * Konsolidācijas parāds * Kredītlīnija * Otrā hipotēka * Kredīta dzēšana   Lūdzu, sazinieties ar mums pa pastu e-pastu : infos.kredit700@gmail.com e-pastu : infos.kredit700@gmail.com

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet