Atgriezties pie raksta

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru E.Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakarpusē ir atbrīvojis šorīt aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, aģentūru LETA informēja Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš.

Vārpiņš informēja, ka Helmanim ir noteikts drošības līdzeklis, tomēr sīkāku informāciju viņš nesniedza, jo drošības līdzeklis saistīts ar izmeklēšanu. Piemērotais drošības līdzeklis, pēc advokāta vārdiem, netraucēšot Helmanim "dzīvot un turpināt strādāt".


Helmaņa aizstāvis sacīja, ka KNAB apsūdzības uzskata par nesaprašanos, proti, Helmanim bijusi slimības lapa, kas izdota ASV, un slimības lapa, kas vienlaikus izdota Latvijā. "Jautājums, kā to vērtēt. Šajā gadījumā mēs ceram, ka KNAB darbinieki tiks ar to skaidrībā," sacīja Vārpiņš, piebilstot, ka KNAB tiks sniegta visa nepieciešamā informācija, lai skaidrība tiktu rasta pēc iespējas ātrāk.


Vārpiņš sacīja, ka ir pārsteigts par slimības lapas jautājuma aktualizēšanas laiku, jo Helmaņa puse grasoties aktualizēt jautājumu par kasācijas tiesvedības ierosināšanu par citu lietu. Advokāts izteicās, ka, iespējams, kādas personas vai politiski spēki esot ieinteresēti, ka šī problēma tiek risināta tieši šobrīd.


Uz jautājumu, vai Vāpiņš uzskata, ka notiek politiska izrēķināšanās ar Helmani, viņš sacīja, ka viņam aizdomu nav, tomēr sakritība esot vērojama, turklāt saistībā ar Helmani tā neesot pirmā reize, kad tiek radīts skandāls, kas veido negatīvu fonu.


Jau ziņots, ka KNAB šorīt aizturēja Ogres novada domes priekšsēdētāju. KNAB paziņojumā presei, nenorādot aizdomās turamo vārdus, tika norādīts, ka birojs veic neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā kratīšanas.


Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Helmanis, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izkrāpa pašvaldības finanšu līdzekļus, izmantojot ārstniecības iestādes ārsta izsniegtu viltotu darba nespējas lapu. Šī gada februārī veikto krāpniecisko darbību rezultātā pašvaldībai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 855,71 eiro apmērā.


Kriminālprocess sākts šī gada 6.augustā pēc Krimināllikuma 318.panta otrās daļas, 177.panta pirmās daļas un 275.panta pirmās daļas. Proti, par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, krāpšanu un dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/politika/44463

2019. gada 21. augustā, 20:02, Politika
Leta

Jaunākie komentāri

Rihards • 30. martā, 15:10
paldies!
radio ziņās • 2019. gada 25. augustā, 12:11
teica, ka EH ierosināta kriminallieta, atzīts par aizdomās turamo personu, aizliegts izbraukt ārpus valsts, tikties ar noteiktam personām
vai ir tā, ka • 2019. gada 23. augustā, 06:17
ziņu portāli tiek izmanoti, slavinot vai lamājot visiem zināmas personas, tāpat kā skolas laikā atrada vienu ko apzcelt, bet kautkādu galīgu nesmukumu no "pareizo" cilvēku puses vienkārši nekur neraksta un nestāsta, piemēram to, ka krievam ir iespējams pie upes uzcelt kārtīgu māju, kur var izmitināt vairākas mazutrīgo ģimenes, jo ko ta viņš, tur tikai ar sievu viens dzīvos un arī garlaicīgi, kā arī nodarbināt savā uzņēmumā 4 cilvēkus, bet pēc dokumentiem tur strādā tikai viens un tas pats nav krievs, bet nabaga hahols ukrainis andrejs un igoriņam nabagam resnu vēderu jāstaigā un jādzer litrs viskija katru piekdienu, skats vienkārši svēts - krievs resns un vēl knapi paiet var

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet