Andreja Pumpura Lielvārdes muzejsSvētdiena, 24. septembris, plkst. 11:00

Cikla “Arhitektūras mantojums Lielvārdē” nodarbība "Lielvārdes dzelzceļa stacija"

Dalība iepriekš jāpiesaka, rakstot sandra.greivule@gmail.com, vai zvanot 26845152.

Ogres novada Kultūras centrs, Lielā zāleOtrdiena, 26. septembris, plkst. 18:00

Teātra izrāde "Daniela noslēpumi"

Teātra izrāde „Daniela noslēpumi” balstās stāstā, kas atrodams Bībelē, vienā no vecākajām pasaules grāmatām, aizvedot skatītāju aptuveni 2500 gadu senā vēsturē uz Babilonijas impēriju, tās varas virsotnēm, krišanu un Medo-Persijas impērijas laiku.

Kāds ļoti neparasts vēstures personāžs vārdā Daniels kopā ar saviem 3 draugiem nonāk Babilonijas galmā, kur piedzīvo ne vienu vien savādu notikumu, kā padomnieki risinot ambiciozu ķēniņu dzīves sarežģījumus – aizmirstu, satraucošu sapni, vēlmi pēc visu pielūgsmes, mistisku ziņojumu atšifrēšanu un muļķīgi izdota likuma sekas. Darbība noris dažādās vietās, sākot no draugu guļamistabām līdz grandiozu dzīru zālēm un - pat uguns ceplim.

Daniela un viņa laikabiedru dzīve ir stāsts par uzticību un uzticamību, iedvesmojošu drošsirdību un patiesības meklējumiem. Bet cik daudz pārsteidzoša senajā stāstā var atklāt par mūsdienām!

Izrāde īpaši saistoša šķitīs tiem, kam interesē vēsture, būs iespēja atklāt kādu jaunu, bet aizraujošu skatījumu un – ielūkoties kādā noslēpumā. Protams, arī kristiešiem un citiem, kam savukārt interesē Bībele un tās vēsturiskie stāsti, kā arī jebkuram, kam darbadienas vakarā gribas mazliet pasmaidīt un pasmieties, mazliet pabaudīt skaistu mūziku un aktiermākslu, padomāt un sajust, izzināt un paceļot laikā.

Izrādi veido teātra biedrība „Mūsu ēras sākumā”, kas darbojas no 2014. gada, lai gan radošā komanda izrādes gatavo jau no 2010. gada. Izrādē piedalās 24 aktieri – talantīgi jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām, kā Rīga, Cēsis, Talsi, Dobele un Madona. Klātbūtnes efektu un māksliniecisko baudījumu palīdz gūt krāšņi tērpi, scenogrāfija, kā arī dejas un mūzika – divarpus stundu garajā izrādē skan 13 dziesmas.

Biļešu cena: 3 Eur

Ogres novada Kultūras centrs, Lielās zāles skatuveSestdiena, 30. septembris, plkst. 19:00

Ogres Tautas teātra izrāde BERNIKA PROJEKTS

Biļetes 5 Eur

Ogres novada Kultūras centrs, Lielā zāleSvētdiena, 1. oktobris, plkst. 16:00

Izrāde bērniem BURUNDUKA TV ŠOVS

Biļetes 4, 5 Eur

Ogres novada Kultūras centrs, Lielā zāleOtrdiena, 3. oktobris, plkst. 19:00

Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls 2017

Jau sesto gadu pēc kārtas no 28. septembra līdz 8. oktobrim Latvijā notiks Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls, kurā katrs skatītājs saņem iespēju nobalsot par labāko filmu un labāko galvenās lomas atveidotāju. Pasākums notiek vienas nedēļas ietvaros visā pasaulē. Šogad skates programma ir īpaša Latvijai: pirmo reizi festivāla vēsturē starp festivāla desmit filmām – finālistēm ir filma no Latvijas – režisora Pāvela Gumennikova īsfilma «Sarauj, Just!». Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls pasaulē notiek jau 20 gadus. Šo gadu laikā 10 filmas tika nominētas Oskara balvai. 2015. gadā festivāla laureāte, Čīles režisora Gabriela OsorioVargasa filma “Lāča stāsts”, saņēma Oskaru. Manhattan Short ir lielākas skatītāju festivāls pasaulē, jo tieši skatītāji ir tie, kas nosaka uzvarētāju.

Biļetes 2 Eur

Ogres novada Kultūras centrs, Lielā zāleTrešdiena, 4. oktobris, plkst. 19:00

koncerts ELEKTROMINIMĀLISMS

Ilze KIRSANOVA,vijole
Raimonds MELDERIS, vijole
Liene BEITĀNE, alts
Ainārs PAUKŠĒNS, čells
Raivo OZOLS, bass
Mārcis AUZIŅŠ, elektriskā ģitāra
Jānis RUŅĢIS, elektriskā ģitāra
Matīss Čudars, elektriskā ģitāra
Raimonds TIGULS, hangs
Koncertu vada Orests SILABRIEDIS

Apskaņo REFLECTOR AUDIO unikālas akustiskās sistēmas

Programmas izveidotājs, LNSO II vijoļu grupas mūziķis, ogrēnietis Raimonds Melderis teic, ka ideja par stīgu kvarteta apvienošanu ar elektroģitāru viņam ienākusi prātā pēc tam, kad 2016. gada “Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā” LNSO spēlēja Kristapa Pētersona simfoniju “Miegs”, kuras atskaņojumā pats autors “virs skatuves jauki ārdījās ar elektroģitāru”. Aizņemtības dēļ Kristaps pagaidām vēl nav sacerējis opusu stīgu kvartetam un elektriskai ģitārai, toties, Raimonda Meldera aicināti, jaunus skaņdarbus šādam sastāvam radīja trīs pazīstami neakadēmiskās mūzikas pārstāvji: Mārcis Auziņš, Kārlis Lācis un Raimonds Tiguls.

Biļetes 10, 15 Eur

Ogre, Brīvības ielas promenādeSestdiena, 7. oktobris, plkst. 09:00

Rudens tirdziņš

Pieteikšanās tirgotājiem līdz 25.septembrim.
Sīkāk: www.okultura.lv

Ikšķiles tautas namsSvētdiena, 15. oktobris, plkst. 12:00

Izrāde bērniem “Rotaļlietu stāsts”

Valmieras kinostudija uzsāk bērnu izrāžu 6. sezonu, katru gadu apbraukājot lielāko daļu Latvijas kultūras namu. Šoruden mazajiem skatītājiem piedāvājam mīļu un jauku bērnu izrādi "ROTAĻLIETU STĀSTS". Mūsu vērtības joprojām paliek nemainīgas, un arī šajā izrādē runāsim par draudzību, palīdzību vājakajam, cīņu par taisnību un labestību.

Izrādes stāsts raisās ap mazā Toma rotaļlietām, kuras atdzīvojas, cilvēkiem izejot no istabas. Kad dzimšanas dienā tiek dāvinātas jaunas rotaļlietas, sākas uztraukums par savu vietu Tomiņa rotaļlietu topā. Pārpratumi, joki, dziesmas, dažādas satraucošas situācijas un, protams, laimīgas beigas - tas viss jaunajā Valmieras kinostudijas bērnu izrādē "ROTAĻLIETU STĀSTS".

Lomās gan jaunie, gan pieredzējušie profesionālie aktieri no dažādiem Latvijas teātriem.

Izrādes režisors Imants Strads saka: “Man šī rotaļlietu tēma ir ļoti tuva, jo mēs bērnībā nespēlējām spēlītes datoros vai telefonos, bet paši piešķirām lietām indentitātes, tas ievērojami attīstīja mūsu fantāziju, un mans sapnis ir nodot šo prasmi fantazēt nākamajām paaudzēm.”

Biļetes iepriekšpārdošanā EUR 4.00, Ikšķiles tautas namā P.O.T.C. 15:00 – 20:00. Izrādes dienā stundu pirms pasākuma EUR 5.00

Ogres novada Kultūras centrs, Lielā zāleSvētdiena, 22. oktobris, plkst. 16:00

Latvijas Jaunatnes teātra muzikāla izrāde bērniem UN ATKAL PIFS

Biļetes 3,5,7,10 Eur

Ogres novada Kultūras centrs, Lielā zālePiektdiena, 27. oktobris, plkst. 19:00

Jāņa Stībeļa koncerts "Sajūti!" Ogrē

Koncerttūrē „Sajūti!” pa Latvijas pilsētām dodas klausītāju iemīļotais dziedātājs Jānis Stībelis. Koncertos kopā ar viņu muzicē izcilie instrumentālisti Raimonds Macats (taustiņinstrumenti, mutes harmonikas, čells), Miķelis Vīte (perkusijas) un Andrejs Jevsjukovs (ģitāra), kā arī jaunā dziedātāja Megija Naunikas.

Koncertos skan Jāņa pazīstamākās un populārākās dziesmas “Tikai Tev”, “Ir tik karsts”, “Pozitīvs”, “Divas Pasaules”, "Glāze piena", “Es tikai smejos” u.c.

Koncerttūres laikā Jānim uz skatuves pievienosies viņa draugi - Marta Ritova, Aminata, Normunds Rutulis u.c., tiesa, lai saglabātu intrigu, pagaidām netiek atklāts, kurā koncertā kurš viesmākslinieks piedalīsies, vien zināms, ka koncertos iespējami dažādi pārsteigumi.

Biļešu cenas 10.00, 12.00, 15.00 un 18.00 eur. Biļetes var iegādāties Ogres novada Kultūras centra kasē un Biļešu paradīze kasēs visā Latvijā un internetā.

Ikšķiles tautas namsSestdiena, 28. oktobris, plkst. 17:00

Sieviešu kora “Soare” tautas mūzikas koncerts valsts 100-gades noskaņās

Ieeja – brīva!

Ogres novada Kultūras centrs, Lielā zālePiektdiena, 3. novembris, plkst. 19:00

Koncertuzvedums DOD, DIEVIŅI

Biļetes 12, 15, 18, 20 Eur

Ogres novada Kultūras centrs, Lielā zāleTrešdiena, 8. novembris, plkst. 19:00

Valmieras teātra viesizrāde NEPABEIGTĀS KĀZAS

Biļetes 8, 10, 12 Eur

 

Ogrenet