Ogres Vēstures un mākslas muzejsCeturtdiena, 7. jūnijs, plkst. 19:00

Filmas „Baltu ciltis” seanss un tikšanās ar filmas veidotājiem Ogrē

7.jūnijā plkst.19.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs iespējams noskatīties brāļu Ābeļu populārzinātnisko dokumentālo filmu „Baltu ciltis”. Pasākuma laikā būs tikšanās ar filmas radošo komandu, kura atklās filmas tapšanas procesa aizkulises un pūļu pilno ceļu, kas noved pie precīzākas seno laiku attēlošanas.

Filmas stāsts risinās 13.gadsimta Baltijā, kur galvenais varonis ir tirgotājs Larss, (Nacionālā teātra aktieris Kaspars Aniņš) kurš nonāk baltu cilšu zemēs, kur viņu piemeklē dažādas likstas, no kļūšanas par kuršu vergu jeb drelli, līdz savas bagātības pazaudēšanai un atkal tās atgūšanai, Larsam nākas piedzīvot vasaras saulgriežu reibinošās tradīcijas un doties cīņā ar krustnešiem Saules kaujā.

Filmas veidošanā iesaistīti vēsturnieki, eksperimentālie arheologi, rekonstruktori un baltu tautu mitoloģijas speciālisti no dažādām Eiropas valstīm, īpaši Skandināvijas. Lai radītu pēc iespējas precīzāku ieskatu Eiropas pēdējo pagānu dzīvē, filmā izmantoti zinātniskie teksti, vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, autentiski tērpi, rotas, datoranimācija un 3D grafika, kā arī pielāgota filmēšanas vide.

"Ir jābūt gatavam, ka filma nebūs glorificējoša. Skarbums balansēs ar skaisto, jo, raugoties no mūsdienu cilvēka viedokļa, 13. gadsimtā dzīve bija ļoti nežēlīga, taču daži aspekti tajā bija daudz harmoniskāki – piemēram, cilvēka un dabas līdzāspastāvēšana. Mūsu ambīcijas bija lielas – izstāstīt pēc iespējas patiesāku stāstu par senajām baltu maztautām. Pateicoties visu iesaistīto pašaizliedzīgajam darbam, tas ir izdevies," stāsta filmas režisors Lauris Ābele.

Ieejas maksa 2.00 eiro.

Biļetes iespējams iegādāties Ogres Vēstures un mākslas muzeja kasē

Ogresgala Tautas namsCeturtdiena, 7. jūnijs, plkst. 19:00

Filma "Baltu ciltis"

Ieejas maksa 1,50 eiro.

OgreCeturtdiena, 7. jūnijs, plkst. 20:00

Kormūzikas koncertu cikls "Upes vakari"

Ogres novada Kultūras centrs aicina klausītājus jūnijā baudīt skaistākās latviešu un ārzemju komponistu kormūzikas pērles pašmāju un viesu koru izpildījumā Ogres upes krastā uz peldošās skatuves, kas atrodas posmā starp Līko tiltu un laipu:

7.jūnijā plkst.20.00 sieviešu koris "Rasa", Madlienas pūtēju orķestris "Madliena";
14.jūnijā plkst.20.00 jauktais koris "Ogre", sieviešu koris "Ausma" (Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs "Mazā Ģilde");
21.jūnijā plkst.20.00 sadziedāšanās: jauniešu koris "Impulss", jauktais koris "Grīva", Ogres skolotāju kamerkoris, senioru koris "Altera".

 

Ogrenet