Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības iela 36, OgreCeturtdiena, 22. augusts, plkst. 00:00

Aigas Kalniņas akvareļi "Ogre kino kadrā"

No 22. augusta Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāmi Aigas Kalniņas akvareļi, kuros atklāsies piecas Ogres ēkas, kurās tapušas visiem labi pazīstamas latviešu kino filmas.

Aiga Kalniņa dzimusi Ogrē, bet jau vairāk kā 20 gadus dzīvo Rīgā. Pēc profesijas ir vēsturniece ar lielu interesi par arhitektūru. Aiga nodarbojas ar vecu māju pētniecību, tādēļ īpašu vērību savās skicēs pievērš vissīkākajām detaļām, krāsām un noskaņām, kuras rada no mājas vai uz to krītošās ēnas.

Izstāde būs apskatāma līdz 29. septembrim.

Lasiet vēl »

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības iela 36, OgreCeturtdiena, 22. augusts, plkst. 18:30

Filma "Kaza kāpa debesīs" un tikšanās ar režisori Laimu Žurginu

Dokumentālās filmas Kaza kāpa debesīs varoņus vieno jaunības bohēmiskā pulcēšanās vieta, neliela kafejnīca Rīgas vecpilsētā, starp savējiem saukta par Kazu. Šī vieta apvīta leģendām, mītiem un humoristiskiem nostāstiem.

No 60. gadu “nepareizajiem jauniešiem”, kas pulcējās Kazā – nonkonformistiem, hipijiem un bitņikiem – izauguši sabiedrībā pazīstami rakstnieki, dzejnieki, mūziķi, režisori, arī jaunās, brīvās Latvijas politiķi. 60. gados viņiem bija 18, 20, 25, šodien – par pusgadsimtu vairāk. Filma ir stāsts par leģendārām Latvijas kultūras un mākslas dzīves personībām – Imantu Kalniņu un Imantu Lancmani, Maiju Tabaku un Māru Ķimeli, Laimu Eglīti un Birutu Delli, Eiženu Valpēteri un Modri Tenisonu, Uldi Bērziņu un Jāni Rokpelni, Juri Zvirgzdiņu un Māri Bišofu, Māru Brašmani un Andri Grīnbergu, kurus vieno pagājušā gadsimta 60. gados slavenā kafejnīca Kaza.

Pēc seansa tikšanās un sarunas ar filmas autori un režisori, Latvijas dokumentālā kino klasiķi un kādreizējo kazisti Laimu Žurginu.

OgreCeturtdiena, 22. augusts, plkst. 21:00

Ogres pilsētas svētki #dzīveirkino

18.30 Ogres Vēstures un mākslas muzejā
Dokumentālā filma “Kaza kāpa debesīs”.
Tikšanās ar režisori Laimu Žurginu.

21.00 - 23.00 Mālkalnes prospekta skvērs
KINOHRONIKAS PAR OGRI

21.00 - 23.00 Upes skatuve
KINOHRONIKAS PAR OGRI
Aicinām ņemt līdzi savus krēslus un pledus sēdēšanai.

 

Ogrenet