Atgriezties pie raksta

Plūdi Ogrē: ūdeni sūknē uz pilnu jaudu; notiek Ķīlupes tīrīšana Foto Video

Šobrīd ūdens līmenis applūdušajā Pureņu ielas apkaimē nokrities par 10 centimetriem, evakuēti vēl trīs cilvēki, bet būtisku uzlabojumu nav, tā portālam Ogrenet pavēstīja Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis.

Šobrīd aktīvi rit Ķīlupes attīrīšanas darbi posmā no autoceļa A6 Rīga-Daugavpils līdz Daugavai. "Posms ir praktiski attīrīts, tagad strādā pie caurteku attīrīšanas, tehnikas pārvietošanas. Ja Ķilupē izdosies izveidot normālu caurteci, tad Urgā varētu strauji samazināties ūdens līmenis," norāda Špakovskis. Gluži kā Urga, arī Ķīlupe ir Zemkopības ministrijas (ZM) īpašums, un arī šeit no ZM puses neesot nekādu risinājumu.


Plūdu laikā tikuši evakuēti 10 cilvēki, un visi pagaidu mājvietu raduši pie radiem un draugiem. Kā atzina pašvaldības izpilddirektora vietnieks, neviens pagaidām nav lūdzis pagaidu mitekļa nodrošināšanu. No apzinātajiem īpašumiem applūdušajās mājās savās dzīvesvietās vēl ir 12 cilvēki, no kuriem 5 paši saviem spēkiem no mājām nevar izkļūt, bet ir atteikušies no evakuācijas, informē pašvaldība.


Uz pozitīvu rezultātu cer arīdzan to māju iedzīvotāji, kuri neatrodas plūdu skartajā teritorijā. Vairākām ēkām Jaunajā gatvē, Pārogres gatvē un citviet Pārogrē ir atslēgta elektrības piegāde. Pašvaldībai gan izdevies mainīt AS "Sadales tīkli" plānus. "Viņu nostāja bija tāda – kamēr ūdens nemazināsies, elektrības piegādi neatjaunos. Tomēr uzspiedām, lai viņi rod risinājumu pieslēgt mājas, kas nav applūdušas. Kā tas notiks, man nav zināms. Iespējams, tiks izvietots ģenerators," tā Špakovskis, kurš arī sacīja, ka pašvaldība šobrīd veic lielu daļu darba, kas gan būtu jāpilda Zemkopības ministrijai. Piemēram, sūknētava "Ogre-1" nepildot paredzētās funkcijas, proti, netiek nodrošināta udēns pārsūknēšana no Urgas uz Daugavu. "Tā ir vistīrākā Zekmopības ministrija pārziņā esoša būve, bet no viņiem nav absolūti nekādu sadarbības piedāvājumu. Nav pat atsūtīti speciālisti, kuri atbild par sūkņiem un kuri varētu apsekot situāciju un dot kādu padomu. Ja pašvaldība un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nebūtu palidzējuši sūknēt ūdeni, tad "Ogre-1" varētu gan pati applūst, gan pārstāt darboties," piemetina izpilddirektora vietnieks.


Atgādinām, ka ceturdien, 15.oktobrī, notikušajā Ogres novada domes ārkārtas sēdē tika lemts par ārkārtas situācijas izsludināšanu visā Ogres novada teritorijā. Tiesa gan, no neoficiāliem informācijas avotiem kļuvis zināms, ka valdība neatbalstīs ārkārtas situācijas izsludināšanu, jo "šeit [Ogres novadā] nav nekāda ārkārtas situācija".Urgas tīrīšana krīzes sākumā video
Ūdens līmenis Urgā krities
Pieņem lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu (papildināts)
Uzsāk Pureņu ielas sūknēšanu; daļa Pārogres bez elektrības (foto)
Ķeipenē un Madlienā applūdušas pļavas (foto)
Sasauks domes ārkārtas sēdi ārkārtējas situācijas izsludināšanai Ogrē (foto) (pielikums)
Ogrē rosina izsludināt ārkārtas situāciju (foto)
Suntažos upe "aprij" tiltu (foto)

Mutuļojošā Norupīte (foto)
Urgas tīrīšana turpinās (foto)
Nodrošināta evakuācija, silts ēdiens un dzeramais ūdens
Krīzes situācija Ogrē tika novērsta visas nakts garumā
Uz vairākām stundām Ogresgals ticis "atrauts no pasaules" (foto)
Krīze Ogrē: Urga izgājusi no krastiem; veic upes tīrīšanu (papildināts) (foto)
Lietavas appludina īpašumus Jaunogrē (foto)

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/30018

2014. gada 16. oktobrī, 15:16, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Janka • 2014. gada 16. oktobrī, 23:40
Ja mēs runājam par Ogres upi un pavasara plūdiem, tad tur pie vainas nav nekāds HES. Problēma ir tajā, ka Ogres upes ietece Daugavā ir pārāk sekla. Vasarā, kad nolaiž ūdeni, ļoti labi var visu redzēt. Pie bargās ziemas ūdens vienkārši izsalts līdz gruntij un spridzini vai nē, ledu nav kam nest Daugavā. Ja nebūtu HES, ūdens līmenis varētu būt par 50 cm augstāks, bet tas neko nedotu. Vēl neaizmirsīsim, ka pavasarī, kad tek lielās ūdens masas uz leju, tās nāk ar lejā ar smiltīm un citu drazu, kas, lejtecē, kur ūdens kopējais ātrums samazinās, sāk nosēsties. Līdz ar to ik gadu lejteces grunts līmenis par pāris centimetriem ceļās un paliek arvien seklāks un seklāks. Tas, kas tiek darīts tagad, tā ir cīņa ar sēkām, bet nevis ar cēloņiem. Vienkārši reizi 50 gados upes gūltne ir jātīra un jāpadziļina lejtecē.
Janka • 2014. gada 16. oktobrī, 23:23
Jā jā, ciemupiete Anna, protams, Jūs atradāt vainīgo :). Bet ja tomēr Jums būtu loģika, tad saprastu, ka ja arī palaistu no karjera ūdeni, tad ūdens pieplūdums uz kopējā fona būtu minimāls. Pamēģiniet mazā strautiņā straumei pielikt roku priekšā, lai biku sakrājas ūdens un tad paceliet roku. Vienkārši šajā situācijā bija pārāk ilgstošs lietus un sūknis, kas ir pie Daugavas nespēja tikt ar to visu galā. Papildus tā kā šī upīte nebija tīrīta pie šī plūstošā ūdens daudzuma, tad veidojās dabiskie aizdambējumi.
plastmasas maiss • 2014. gada 16. oktobrī, 23:15
Ja likvideetu Spakovski uudens liimenis kristos + veel komentaars no Apollo kuraa apgalvo ka Lielvaardes lidlauka notekuudenjus novada tieshi - uzminiet kur .

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet