Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ogrēnietei pēc iepazīšanās internetā izkrāpj 7000 eiro

Kāda Ogrē dzīvojoša vientuļā māte sociālajā tīklā "Facebook" sapazinusies ar it kā Anglijā dzīvojošu vīrieti, kurš pēc pamatīgiem uzmanības apliecinājumiem pamanījies no ogrēnietes izkrāpt vairākus tūkstošus eiro.

Viss esot sācies ar šķietami nevainīgu saraksti, kas drīz vien kļuvusi nedaudz intīmāka (ne seksuālā nozīmē) un uz ciešākām attiecībām rosinošu, informē Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne.


Angļu kavalieris rakstījis par savu nodarbošanos un plāniem doties uz Austrāliju pelnīt naudu kādā no turienes naftas ieguves vietām. Savukārt, lai apliecinātu savas jūtas, nopietno attieksmi par virtuāli izveidotajām saistībām un gatavību ierasties pie nupat atrastās mīļotās, ārzemnieks vēlējās nosūtīt dārgu dāvanu. Vispirms vīrietis aprobežojās ar gredzena sūtīšanu, bet vēlāk iecere kļuva vēl vērienīgāka – klāt pie rotaslietas pielikti arī 100 tūkstoši dolāru skaidrā naudā.


Taču viss neizvērtās tik gludi. Pēc kāda laika, saglabājoties mīļai sarakstei, vīrietis paziņojis, ka no Malaizijas izsūtītā paciņa ar gredzenu un apjomīgo naudas summu ir aizturēta muitā. Ņemot vērā, ka paciņas adresāte bija Ogrē mītošā sieviete, tieši viņai vajadzēja apmaksāt muitas uzlikto sodu. Pretējā gadījumā dārgo dāvanu neredzēt.


Sieviete nepievērsa uzmanību nedz aizdomīgajai parādu piedzinēju firmai, nedz kādai norādītai Malaizijas muitas darbiniecei, nedz arī nosūtītajiem naudas kontiem.


Šoreiz lētā uzticība maksāja ļoti dārgi. Ar finanšu uzņēmuma "Western Union" starpniecību ogrēniete pārskaitīja 7000 eiro.


Kad ogrēniete attapās, ka tikusi apkrāpta, viņa vērsās policijā. Tomēr, kā atzina I.Meikšāne, policijai šajā gadījumā "rokas ir par īsu". 


Pirmkārt, cietušajai nebija absolūti nekādas informācijas par vaininieku, izņemot izdomāto vārdu. Otrkārt, noziegums veikts ārpus valsts robežām, un arī tur esošās varas iestādes, visticamāk, atteiktos uzsākt izmeklēšanu. Treškārt, uz "Western Union" kvītīm ar izceltiem burtiem norādīts aicinājums neveikt naudas pārskaitījumus nezināmām personām, tādējādi sieviete jau apzinājusies iespējamo krāpšanas risku.


Kriminālpolicijas priekšniece ar kolēģiem detalizēti izskaidroja cietušajai gan šos, gan arī citus iemeslus, kāpēc policija atteikusies uzsākt kriminālprocesu.


Sausais atlikums šīm virtuālajām attiecībām ir sekojošs – vientuļā māte ir lielos parādos un ar atkārtotu vilšanos pretējā dzimumā (nav gan zināms, vai šajā shēmā iesaistījās tikai viens vīrietis).


I.Meikšāne aicina atsaukties arī citus, kuri ir cietuši pēc šāda vai līdzīga rakstura krāpniecības, zvanot uz telefona numuru 65002408 vai ierodoties Ogres policijas iecirknī pie Kriminālpolicijas priekšnieces.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/37089

2016. gada 7. novembrī, 18:42, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

he • 21. janvārī, 06:56
gan jau tepat mūsu jankas to visu dara, tik konti nez kur atvērti, lai nevar noķert!
droncs • 2016. gada 9. novembrī, 17:24
Iespējams ka viena no tām, kas brēc, ka Latvijā nav normālu vīriešu. Pirms pārskaitīja naudu, būtu kaut ar kādu dzērāju uz ielas aprunājusies, izstāstījusi situāciju, gan jau pat dzērājs ieteiktu prātīgāku rīcību, nekā pati izdomāja.
ezis • 2016. gada 9. novembrī, 15:11
ak šausmas! cik pārliecinātam vai naivam jābūt cilvēkam,lai pārskaitītu TĀĀĀĀDU NAUDU pilnīgi svešam cilvēkam! un kur vientuļai māmiņai tāda nauda! KREDĪTS, VAI?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet