Atgriezties pie raksta

Par drošību jārūpējas visur: mājās, pagalmā, pie ūdeņiem

Pavasarī iedzīvotāji aktīvāk izmanto sadzīves ķīmiju mājokļu tīrīšanai, atpūšoties dabā, atklāj grilēšanas sezonu, arī atpūta pie ūdeņiem kļūst aktīvāka.

Šeit visur jāievēro drošība – tāds ir medicīnas darbinieku aicinājums. 


"Kā visos novados – arī Ogres novadā vasaras sezonā tiek aktīvi gan grilēts, gan pēc garās ziemas tiek aktīvi tīrītas mājas, dzīvokļi, sakopti pagalmi," saka SIA "Ogres rajona slimnīcas" Internās nodaļas ārste Regīna Neilande un turpina: 'Lai nenotiktu nelaimes gadījumi, jāievēro daži piesardzības noteikumi. Pirmkārt – jebkurš degšķidrums un sadzīves ķīmijas līdzeklis jāglabā oriģinālajā iesaiņojumā un bērniem nepieejamā vietā. Otrkārt – ar visiem augšminētajiem līdzekļiem jāapietas ļoti uzmanīgi, stingri ievērojot visas instrukcijas, kas parasti pievienotas precei. Treškārt – ja gadījies termisks vai ķīmisks apdegums, nekādā gadījumā nesmērēt ne ar ziedēm, ne eļļām. Ja iespējams – atdzesēt bojāto vietu, uzlikt tīru pārsēju un vērsties pie speciālista."


Veselības inspekcijas Vadītāja biroja preses sekretāre Ineta Miglāne sadarbībā ar Produktu drošuma un tirgus uzraudzības nodaļu informē par jaunumiem un aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un pievērst uzmanību izmantoto ķīmisko maisījumu marķējumā norādītajai informācijai – ne tikai pareizai lietošanai un drošai uzglabāšanai, bet arī bīstamības piktogrammām un citiem brīdinājumiem.


Inspekcija informē, ka no 2017.gada 1.jūnija visiem ķīmiskajiem maisījumiem un vielām jābūt marķētiem un klasificētiem atbilstoši CLP regulai – iepriekš izmantotajām oranžajām bīstamības zīmēm ir jābūt aizvietotām ar baltām piktogrammām sarkanā rombveida rāmī. 


Veselības inspekcija atgādina komersantiem, ka atbilstoši REACH regulas  prasībām grila aizdedzināšanas šķidrumus atļauts tirgot tikai melnos necaurredzamos traukos, ar tilpumu, kas nav lielāks par vienu litru, jo degmaisījums satur ķīmiskas vielas, kas, norijot produktu, rada nopietnus plaušu bojājumus.


Šāds degmaisījuma iepakojums neizraisa bērna interesi un samazina iespēju, ka degmaisījumu varētu sajaukt ar pārtikas produktu un nejauši iedzert. Savukārt ierobežojums grila aizdedzināšanas šķidruma iepakojuma izmēram (līdz 1l) paredzēts, lai degmaisījums no oriģinālā iepakojuma netiktu pārliets mazākos traukos, kuriem nav bērniem nepieejama aizdare (t.i. korķis, kuru bērni nevar atvērt) un atbilstošs marķējums. 


Ja tomēr tiek konstatēts, ka bērns ir iedzēris grila aizdedzināšanas šķidrumu, bērns nekavējoties jānogādā slimnīcā vai jāizsauc Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Sekmīga ārstēšana būs iespējama, ja ārstam būs zināma precīza informācija par iedzerto līdzekli. Tādēļ, dodoties uz slimnīcu, nepieciešams ņemt līdzi un ārstniecības personai uzrādīt konkrētā produkta iepakojumu.


Pavasarī, tuvojoties peldsezonai, jābūt uzmanīgiem, atrodoties pie ūdens. Portāls "OgreNet.lv" jau rakstīja, ka 15.maijā Latvijā ir atklāta oficiālā peldsezona. 


Ogrēniešiem un pilsētas viesiem jaunums atpūtai pie ūdeņiem ir 4.maijā atklātā laipa pār Ogres upi. Arī, atrodoties uz laipas, jāievēro noteikumi, kas nepieciešami pašu laipu šķērsotāju drošībai.


Uz viena laipas posma drīkst atrasties ne vairāk kā pieci cilvēki. Pārvietoties pa pontonu laipu aizliegts, ja laipas elementi ir sasvērušies vai atrodas zem ūdens.


Nereti pārsteigumus vasarā sagādā pamatīgas lietusgāzes, kad ūdens straume nes sev līdzi izskalotus kokus vai ūdenī nonākušus priekšmetus. Arī šajos gadījumos tas var būt drauds laipu drošībai. 


R.Neilande uzsver, ka nekādā gadījumā nevajadzētu mēģināt šķērsot Ogres upi pa laipu dzērumā. "Jāsargā pašam sevi!' viņa iesaka, piebilstot, ka, esot alkohola apreibumā, upē iekrist var jebkurā vietā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/38706

2017. gada 17. maijā, 00:13, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

kā tad • 2017. gada 17. maijā, 17:21
Laipa ir vēl viens Loti bīstams objekts,par kuru jāuztraūcās vecākiem par saviem bērniem,bet daļa iedzīvotāju ir sajūsmā ,nezinu ar ko tie domā
Lunis • 2017. gada 17. maijā, 13:31
Šitas nu ir viens top objekts Ogrē , viss fesis katru dienu pilns ar selfikiem no viņa:)
Lunis • 2017. gada 17. maijā, 13:31
Šitas nu ir viens top objekts Ogrē , viss fesis katru dienu pilns ar selfikiem no viņa:)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet