Atgriezties pie raksta

Turpina izmeklēt Ogresgala pamatskolā notikušo kautiņu Video

15.maijā Ogresgala pamatskolā notikušo incidentu jeb kautiņu starp 12 un 13 gadus veciem zēniem šobrīd ne tikai izmeklē policija, bet arī izvērtē Izglītības kvalitātes valsts dienests.

Kautiņa laikā traumas guvušais 12 gadus vecais skolēns ir izrakstīts no slimnīcas un palaists mājās. Precīzāka informācija par zēnam nodarītajiem miesas bojājumiem būšot zināma 24.maijā, kad pie ārsta ieradīsies puisēna māte.


Paralēli tam gan notiek vairākas izmeklēšanas un izvērtēšanas procedūras, cenšoties noskaidrot arī to, vai skola darījusi maksimāli iespējamo šāda gadījuma izskaušanā.


"Pēc sākotnējās informācijas izvērtēšanas tā pirmā nepilnība, kas parādās, ka bija nepieciešams izsaukt ātrās palīdzības brigādi, kas varbūt netika sākotnēji izdarīts, jo pirmo palīdzību sniedza skolas medmāsa. Otra problēma, ko mēs saskatām, ka ņemot vērā strīds notika ārpus skolas, tajā pašā laikā skolas teritorijā, norādīsim droši vien izglītības iestādei nepieciešams uzraudzīt arī teritoriju ārpus skolas šo zonu, kas notiek arī šajā vietā," tā LTV raidījumā "Panorāma" norādīja IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvārts.


Pēc visu lietas apstākļu izvērtēšanas un informācijas iegūšanas, IKVD vērtēs arī skolas darbinieku atbildību.


Policija šobrīd noskaidrojusi, ka dūru vicināšanas iemesls ir mutvārdu konflikts, kas vēlāk pārauga ar fizisku izrēķināšanos. 


Par gadu vecākajam zēnam, ja policija konstatēs viņa vainu, draud audzinoša rakstura piespiedu līdzekļi. Zēns vēl nav sasniedzis vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība (tā ir no 14 gadu vecuma). Iespējamā soda apmērs būs zināms pēc izmeklēšanas.


Tikmēr Ogres novada Sociālais dienests ir apņēmies sniegt palīdzību abiem kautiņā iesaistītajiem puišiem un viņu ģimenēm. 


Jāpiebilst, ka ar abiem kautiņa dalībniekiem jau iepriekš strādājis skolas atbalsta personāls – psihologs un sociālais darbinieks. 


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/38738

2017. gada 19. maijā, 20:23, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

• 2017. gada 22. maijā, 21:28
Patiess prieks, ka mūsu skolas direktorei ir atbalsts par smago darbu, kas jāiegulda strādājot ar bērniem, bet, protams, ir problēmas un tās jārisina, ko nevar teikt par pamatskolas daudziem pedagogiem, atbalsta personālu un galveno vadību, tās kundzītes nodarbojas ar psiholoģisko vardarbību, dara visu lai bērnu kas neatbilst viņu standartam dabūtu ārā no skolas un tad tam jādodas uz Ogresgala skolu, kalna skolā jau neņem, jo tur sagatavota augsne, lai neņemtu un tā nu direktorei jācīnās ar no Ogres skolām izstumtajiem bērniem. Lai izturība viņai!
Mamma • 2017. gada 22. maijā, 19:14
Pārrunājot šo gadījumu, no vairākiem paziņām dzirdēju pārsteigumu, ka tas noticis Ogresgala skolā. Par abām Ogres skolām gan viskautkas dzirdēts un tik ļoti nebrīnītos. Ja nezinājāt, Ogres skolas ātri vien atkratās no neērtiem skolēniem, jo tāpat ir pārbāztas. Un abās- gan ģimnāzijā, gan vidusskolā, iesaka Ogresgalu. Ogresgala skola tiešām ir zināma, kā vieta, kur novērtē katru skolēnu un cenšas viņam palīdzēt, nevis izslēgt. Visu cieņu sirsnīgajiem Ogresgala pedagogiem, kas uzņemas darbu ar dažādiem, arī sarežģītiem skolēniem! Ne velti autobuss uz Ogresgala skolu pilns ar Ogres bērniem!
Maita2 • 2017. gada 22. maijā, 15:01
Šīs skolas direktore ir vislabākā pasaulē.....un ir vienkārši brīnišķīga ķīmijas skolotāja!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet