Atgriezties pie raksta

Ogrē, uzlaužot dzīvokļa durvis, izglābj vīrieti

Sestdien ap plkst.10 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Nogāzes ielu, Ogrē, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtami dūmi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Šaboha.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no ēkas ceturtā stāva dzīvokļa nāk dūmi un dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0.1m2 platībā.


Ugunsdzēsēji glābēji, uzlaožot dzīvokļa durvis, jo tā iemītnieks neatbildēja uz ugunsdzēsēju glābēju saucieniem, no piedūmotajām telpām izglāba apmēram 33 gadus vecu vīrieti.


Plkst.10.41 ugunsgrēks tika likvidēts.


Jāpiebilst, ka šajā pašā dienā VUGD palīdzība bija nepieciešama vēl trīs līdzīgos gadījumos Rīgā.


"Gandrīz katru dienu ugunsdzēsēji saņem informāciju no iedzīvotājiem par to, ka no kāda dzīvokļa loga nāk dūmi vai mājas kāpņutelpā ir jūtama dūmu smaka utt. Ierodoties notikuma vietā, tiek konstatēts, ka atkal uz ieslēgtas plīts ir aizmirsta panna vai katliņš, kura saturs jau ir aizdedzies, radot spēcīgu sadūmojumu, bet vēl traģiskāki ir tie gadījumi, kad blakus istabā tiek atrasti dzīvokļa iemītnieki, kuri nav pamanījuši ugunsgrēku un tiek nogādāti slimnīcā ar diagnozi – saindēšanās ar degšanas produktiem. Arī šajās brīvdienās tieši dēļ bez uzraudzības atstātu ēdienu izraisītiem ugunsgrēkiem cieta trīs cilvēki!" norāda VUGD pārstāve.


VUGD aicina iedzīvotājus ierīkot savos mājokļos dūmu detektorus – gadījumā, ja tomēr par ēdienu uz plīts ir sanācis aizmirst, tad dūmu detektors palīdzēs izvairīties no smagas saindēšanās ar dūmiem, jo ar skaņas signāla palīdzību laicīgi ziņos par mājās radušos sadūmojumu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/39364

2017. gada 7. augustā, 09:54, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

kathrinetoure@hotmail.com • 2017. gada 1. septembrī, 14:46
Hello, my name is miss Kathrine i want to be your good friend send me your email at my private box (kathrinetoure@hotmail.com) so i will give you my picture, Yours Kathrine
Lunis • 2017. gada 7. augustā, 13:37
Rūpniecības preču vaikalos var nopirkt dūmu detektorus. Cena no 7-15Eur. TIKAI jāņem vērā ka viņi reaģē uz jebkuru piedūmojumu un veciem cilvekiem tas sak apnikt un šie viltīgi mēdz tos atslēgt.
??? • 2017. gada 7. augustā, 13:24
kur tādu dūmu detektorus var nopirkt??

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet