Atgriezties pie raksta

Vīrieti Ogres apkaimē sakož čūska

5.augustā pulksten 16 Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļā vērsās kāds 1985.gadā dzimis vīrietis, kuru mežā sakodusi čūska, tā informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

Ja kas tāds noticis, vienmēr būtu jāmeklē medicīnas darbinieku palīdzība, jo cilvēka organisma reakcija uz rāpuļa kodumu iepriekš nav paredzama. Šajā gadījumā pacients saņēmis pretčūsku serumu un citus medikamentus un kādu laiku pavadījis medicīnas darbinieku uzraudzībā.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nedēļas nogalē uz Uzņemšanas nodaļu atvedis vairākus pacientus. Piemēram, 1937.gadā dzimušu sievieti ar kreisās plaukstas locītavas lūzumu, 1986.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā, kurš no sava dzīvokļa otrajā stāvā izlecis pa logu un guvis labā pleca locītavas mežģījumu un vaļēju brūci zodā, 1985.gadā dzimušu sievieti alkohola reibumā, kura kritusi uz kreisā ceļa un izmežģījusi to.


NMPD uz Uzņemšanas nodaļu nogādājis arī 1990.gadā dzimušu vīrieti, kurš sporta spēļu laikā saņēmis triecienu pa celi. Diagnosticēts ceļa locītavas saišu bojājums. 


Lielākā daļa pacientu līdz Uzņemšanas nodaļai nokļuvuši paši vai ar citu palīdzību, neiesaistot NMPD. Tā 4.augustā pulksten 22.45 Uzņemšanas nodaļā ierodas 1977.gadā dzimis vīrietis ar kreisās rokas plaukstas locītavas lūzumu. Trauma gūta, braucot ar giroskūteri. 


5.augustā pulksten 12.20 Uzņemšanas nodaļas durvis ver 1977.gadā dzimusi sieviete ar labās pēdas termisku apdegumu, kura 4.augusta vakarā applaucējusi pēdu ar karstu eļļu. Sestdien pulksten 19.00 palīdzību meklē 1967.gadā dzimis pacients ar cirstu brūci kreisajā plaukstā, kurš pirms stundas traumu guvis mājās.


Zāģēta brūce kreisās rokas pirmajā pirkstā 6.augustā diagnosticēta 1989.gadā dzimušam vīrietim. Diagnosticēts arī gadījums, kad iekodis suns. Par to svētdien vēsta 1971.gadā dzimusi sieviete, kuru kreisajā plaukstā sakodis pašas suns. 


Iedzīvotāju aizvadītās nedēļas nogales aktivitātes Ogres pilsētas svētku laikā nav izvedušas Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļas darbu ārpus ierastā ritma.


Saslimšanu vidū diagnosticēts paaugstināts asinsspiediens (2 gadījumi), kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi (2), alerģiska reakcija pēc insekta koduma (1). Pacienti pēc palīdzības vērsušies arī ar sāpēm vēderā, galvas sāpēm, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, iesnām, klepu, sliktu pašsajūtu, vemšanu, organisma reakciju pēc alkoholisko dzērienu lietošanas un citām sūdzībām. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 38 pacienti, dienas stacionārā – 2, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 9. Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība 21 pacientam ar saslimšanām un 31 – ar traumām. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/39369

2017. gada 7. augustā, 13:59, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 2017. gada 8. augustā, 17:17
čūskām tagad pecnaceju laiks to ir daudz un aktīvas:)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet