Atgriezties pie raksta

Informē par gaidāmo gripas sezonu

Šodien, 19.oktobrī, Veselības ministrijā norisinājās preses konference, kuras laikā tika sniegta informācija par gaidāmo gripas sezonu, pagājušās gripas sezonas tendencēm un vakcinēšanos, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas un iespējamās sekas.

Preses konferences laikā klātesošie tika informēti par aizvadītās gripas sezonā saslimušo skaitu, kas bija gandrīz divas reizes lielāks nekā iepriekšējā sezonā un gripas izraisīto pneimoniju skaits, kad bija nepieciešama pacientu hospitalizācija, bija par trešdaļu lielāks nekā 2015.–2016.gada sezonā. Vissmagāk gripa skāra gados vecākus cilvēkus. Turklāt Latvijā ir vieni no zemākajiem pretgripas vakcinācijas rādītājiem Eiropā. Katru gadu pret gripu vakcinējas mazāk nekā 1% Latvijas iedzīvotāju un vecuma riska grupā virs 65 gadiem –  no 2% līdz 4%.


Tāpat preses konferences dalībnieki informēja, ka gripa ir akūta vīrusu infekcija, kas rudens–ziemas periodā ātri izplatās no cilvēka uz cilvēku. Gripas vīrusu infekcija skar augšējos elpceļus un plaušas. Gripa izraisa no vieglas līdz smagai saslimšanai un dažreiz var izraisīt nāvi. Gripas komplikācijas var būt bakteriāla pneimonija, vidusauss un deguna blakus dobumu infekcijas, kā arī hronisku slimību, piemēram, sirds mazspējas, astmas vai diabēta saasināšanās.


Savukārt, lai pasargātu sevi no gripas, vakcinācija ir ieteicama ikvienam it īpaši tiem, kuriem ir augsts ar gripu saistīto komplikāciju risks.


Mainoties gripas vīrusiem katru gadu vakcīna tiek izstrādāta no jauna, tāpēc vakcinācija jāveic katru sezonu. Vakcinācija samazina gan saslimušo skaitu, gan ar gripu saistīto hospitalizāciju skaitu, kā arī gripas izraisīto komplikāciju un ar to saistīto nāves gadījumu skaitu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/39959

2017. gada 19. oktobrī, 19:20, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

maks • 2017. gada 20. oktobrī, 15:34
SKAIDRS! TAD ARĪ DARIET VISU, LAI CILVĒKAM NEBŪTU MORĀLU SAREŽĢĪJUMU APMEKLĒT MŪSU PILSĒTAS SLIMNĪCU. JO VISAPKĀRT MEDIĶI SLUDINA PAR IELAISTĀM PROBLĒMĀM, BET MAN NAV NE MAZĀKĀS VĒLMES AR SAVĀM KAITĒM APMEKLĒT JŪSU IESTĀDI. JO TUR IR MĀKSLĪGI RADĪTAS RINDAS UN, PROTAMS, SPECIĀLISTI, KURI REAĢĒ TIKAI UZ APLOKSNĒM. NESAUKŠU VĀRDĀ, JO CITĀDI VIŅI NEREAĢĒS VISPĀR. UN VISI TO ZIN.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet