Atgriezties pie raksta

Automašīnai nenostrādā drošības spilvens

Aizvadītās nedēļas nogalē traumas guvuši gan pieaugušie, gan bērni – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

3.novembrī pulksten 19.33 vecāki no pirmsskolas izglītības iestādes uz Uzņemšanas nodaļu atved 2015.gadā dzimušu bērnu ar lokālu sāpīgumu sēžas apvidū, kur pirms divām dienām esot saskatījuši plaukstas nospiedumu. Piektdien pulksten 23.23 jāsniedz palīdzība 2008.gadā dzimušai meitenei, kurai uz kājas pirksta uzkritis galdiņš. Diagnosticēts pirksta sasitums.


4.novembrī palīdzība nepieciešama 2015.gadā dzimušai pacientei, kura labās plaukstas trešo pirkstu saspiedusi mēbelē, bet 5.novembrī – 2009.gadā dzimušam zēnam, kurš, lecot pa bērnu rotaļu plastmasas bumbām, paslīdējis un sagriezis pēdu – diagnosticē kreisās pēdas locītavas saišu sastiepumu –, 2005.gadā dzimušai meitenei, kura sasitusi kreisās pēdas pirmo pirkstu, un 2006.gadā dzimušai pacientei, kura, spēlējot basketbolu, sasitusi labās plaukstas piekto pirkstu.


Daļa traumu gūtas transportlīdzekļos. 1980.gadā dzimis vīrietis saņēmis sitienu pa plaukstu ar kvadriciklu. 1955.gadā dzimis vīrietis cietis ceļu satiksmes negadījumā un sasitis plecu. 


5.novembrī pulksten 1.00 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved 1975.gadā dzimušu sievieti, kas ar automašīnu iebraukusi citas automašīnas aizmugurē. Paciente bijusi piesprādzējusies, bet drošības spilvens neesot nostrādājis – atsitusies ar galvu pret transportlīdzekļa stūri.


Tajā pat laikā –  svētdien pulksten 1.00 – NMPD atved arī 2005.gadā dzimušu meiteni, kura ceļu satiksmes negadījumā sasitusi galvu pret automašīnas priekšējo paneli. Diagnosticēts galvas smadzeņu satricinājums. Arī šī paciente esot bijusi piesprādzējusies. Pulksten 1.15 jāsniedz palīdzība1964.gadā dzimušai pacientei, kas ceļu satiksmes negadījumā sasitusi celi.


Arī aizvadītās nedēļas nogalē daļa traumu gūtas alkohola reibumā.


4.novembrī pulksten 1.05 Uzņemšanas nodaļas durvis ver 1994.gadā dzimis vīrietis 1,36 promiles lielā alkohola reibumā ar sistu brūci virs uzacs. Pacientam, ejot pa ielu, esot aizķērusies kāja. Pulksten 5.25 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1973.gadā dzimušu vīrieti 2,51 promili lielā alkohola reibumā, kurš naktī kritis un pret galda stūri sasitis kreiso sānu. Diagnosticēts divu ribu lūzums un krūškurvja sasitums.


NMPD palīdzība bijusi nepieciešama arī 2000.gadā dzimušam pacientu, kurš gājis un kritis pret durvju stenderi – Uzņemšanas nodaļā diagnosticē muguras sasitumu un sistu brūci jostas apvidū – un 1995.gadā dzimušai sievietei, kura samežģījusi labās kājas potīti.


Traumu gūšanas apstākļi ir visdažādākie: 1953.gadā dzimis vīrietis aizķēries aiz metāla trepēm un guvis 15 centimetrus garu plēstu brūci apakšstilbā, 1992.gadā dzimis pacients naktī kritis un sasitis galvu – diagnosticē galvas smadzeņu satricinājumu, 1985.gadā dzimusi sieviete pamežģījusi potīti un guvusi saišu sastiepumu, 1984.gadā dzimis vīrietis vaļēju brūci labās rokas ceturtajā un piektajā pirkstā ieguvis, kad pirkstus sagriezis pret koka zaru, bet 1971.gadā dzimis vīrietis aiz zara aizķēries un izmežģījis pleca locītavu. 1974.gadā dzimusi sieviete ar nazi iegriezusi labās rokas ceturtajā pirkstā, bet 1999.gadā dzimis pacients izkritis no gultas un sasitis kreisās plaukstas ceturto pirkstu.


Sestdien pulksten 14.40 1970.gadā dzimis vīrietis vēlas pārbaudīt alkohola reibuma rādītājus. Diagnosticē 3,42 promiles lielu alkohola reibumu.


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 43 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 8. Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība 23 pacientiem ar saslimšanām un 41 – ar traumām.


Saslimšanu vidū diagnosticēta pneimonija, asinsrites traucējumi galvas smadzenēs, arteriāla hipertenzija, epilepsijas lēkme pacientam pēc alkoholisko dzērienu lietošanas, sirds išēmiskā slimība, bronhīts (3 gadījumi), pielonefrīts, osteohondrozes paasinājums, funkcionāli kuņģa–zarnu trakta traucējumi, cirkšņa limfadenīts, alkohola reibums, vidusauss iekaisums un citas kaites.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/40096

2017. gada 6. novembrī, 19:18, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

imho • 2017. gada 6. novembrī, 22:14
Visticamāk, arī drošības josta vai nu nebija lietota vispār, vai arī pārlikta pāri, nenofiksējot. Ja josta pienācīgi būtu lietota tā, kā to paredzējis ražotājs, josta pasargātu braucēju no kontakta ar stūri un paneli, bet uz ķermeņa paliktu raksturīgie nobrāzumi un/vai zilumi no tās.
lops • 2017. gada 6. novembrī, 19:48
Nevis nenostrādāja spilvens, bet viņa visticamāk tur vnk nebija. Tā parasti notiek, kad apritē ielaiž iepriekš sistu auto. A pirkts kā nesists, nekrāsots!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet