Atgriezties pie raksta

NMPD daudz izsaukumu pie pacientiem alkohola reibumā

17.novembrī kreisās rokas spieķakaula lūzumu diagnosticē 1981.gadā dzimušai sievietei, kura, paslīdot uz ielas slapju lapu dēļ, kritusi – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

Aizvadītās nedēļas nogalē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) darba nav trūcis.


17.novembrī pulksten 16.50 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1965.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā ar deguna kaula sasitumu un galvas sasitumu – esot aizķērusies kāja un kritis. Pulksten 23.00 NMPD pie medicīnas darbiniekiem nogādā 1976.gadā dzimušu pacientu alkohola reibumā ar plēstu brūci labās rokas piektajā pirkstā, kurš pirkstu satraumējis, kad strādājis ar tehniku un ķēdi.


19.novembrī NMPD palīdzība nepieciešama 1975.gadā dzimušam vīrietim alkohola reibumā ar galvas sasitumu, galvas smadzeņu satricinājumu, kurš ap pulksten 6 esot saņēmis sitienus pa galvu – pacients sūdzas par galvassāpēm un sliktu dūšu –, 1961.gadā dzimušam pacientam alkohola reibumā ar sistu brūci pieres matainajā daļā, kurš traumu guvis, kad kritis un sasitis galvu pret trepēm, un 1972.gadā dzimušam vīrietim alkohola reibumā ar zāģētu brūci kreisajā plaukstā – iezāģējis ar zāģi.


Svētdien traumu guvis arī 1971.gadā dzimis pacients – NMPD uz Uzņemšanas nodaļu viņu atved pulksten 18.33. Vīrietim diagnosticē krūškurvja sasitumu labajā pusē un alkohola reibumu. Trauma notikusi, kad paslīdējis uz slapjas grīdas un kritis.


18.novembrī pulksten 15.30 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1979.gadā dzimušu sievieti, kura cietusi ceļu satiksmes negadījumā. Diagnosticē krūškurvja sasitumu un kreisās plaukstas lūzumu.


Nedēļas nogalē nav trūcis arī cita veida negadījumu: 1974.gadā dzimusi sieviete iegriezusi labās plaukstas trešajā pirkstā, 1998.gadā dzimis pacients krītot sasitis apakšlūpu, 1994.gadā dzimusi sieviete mājās, strādājot ar nazi, iegriezusi labajā apakšdelmā, bet 1931.gadā dzimusi paciente, kājai aizķeroties un krītot, sasitusi labo augšdelmu.


Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī 2003.gadā dzimis pacients ar muguras sasitumu – trauma gūta basketbola spēles laikā, kad virsū uztriecies cits spēlētājs, 1952.gadā dzimusi sieviete ar labā apakšdelma apdegumu, kura roku applaucējusi ar tējkannas ūdens tvaikiem, un 1960.gadā dzimusi paciente ar labās pēdas locītavas sasitumu un saišu sastiepumu. 


Aizvadītās nedēļas nogalē un 20.novembrī Ogres slimnīcā stacionēti 60 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 5, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 9. Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība 56 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām. 


Saslimušajiem raizes sagādājusi pneimonija (3 gadījumi), paaugstināts asinsspiediens (5), sāpes vēderā (2), spēcīgas galvassāpes (1), sāpes mugurā (2), veģetodistonija (1), paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, iesnas un sāpošs kakls (3), kā arī alerģiska reakcija (2), nieru kolika (1), alkohola apreibums (2) un citas kaites.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/40210

2017. gada 21. novembrī, 15:08, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

bērnduārza audzinātāja • 2017. gada 23. novembrī, 10:29
māca jaunajiem kursantiem, ka katru dienu ir jāed burkāni un citi dārzeņi un svaigi spiesta dārzeņu, jā tieši dārzeņu sula, lai neizaug šķībi greizi nepareizi, pietam vēl ir lai arī gudri, nevis nav.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet