Atgriezties pie raksta

Šodien VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

30.novembrī no plkst.14 līdz 14.15 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas.

Tas tiek darīts, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.


Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir tikai kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos panika. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdat, nesatraucieties, jo ārkārtas situācijās tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem.Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1.5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma).


Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/40248

2017. gada 30. novembrī, 08:39, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kūku • 2017. gada 30. novembrī, 15:49
Mūsu Ogre neko nedzirdēju
To Lops • 2017. gada 30. novembrī, 10:33
Tas ir jautājums? Izskatās ka pats vien esi tāds, ka pat jautājuma zīmi nemāki pelikt galā! Sēdi un pird tālāk savā lejputrijas dīvānā.
bet • 2017. gada 28. novembrī, 15:07
kukai ir taisnība....

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet