Atgriezties pie raksta

Sieviete, krītot uz ielas, salauž abas rokas

Ielas ir samērā "populāras" vietas, kur iedzīvotāji gūst traumas – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

15.decembrī pulksten 16.05 Uzņemšanas nodaļā medicīnas darbinieku palīdzību meklē 2001.gadā dzimusi jauniete ar muguras sasitumu, kura traumu guvusi pirms piecām dienām, kad kritusi uz ielas.


Tajā pat dienā pulksten 17 jāsniedz palīdzība 1959.gadā dzimušai sievietei, kura, ejot pa ielu, nokritusi un traumējusi abas rokas. Diagnosticē spieķa kaulu lūzumus abās rokās.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) arī aizvadītajā nedēļā pildījis savus pienākumus. Tikai daži no izsaukumiem: 16.decembrī pulksten 18.27 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1975.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā ar galvas un sejas sasitumiem, kuram ir izsisti zobi – esot sakāvies, 17.decembrī pulksten 19.10 NMPD atved 1992.gadā dzimušu vīrieti, kurš sacensībās kritis un traumējis kreiso plecu. Diagnosticē kreisā pleca locītavas mežģījumu.


Aizvadītajā nedēļas nogalē bieži traumas skārušas rokas un kājas. 1980.gadā dzimis vīrietis ar pagali iesitis sev pa kreisās rokas ceturto pirkstu. Diagnosticē pirksta mežģījumu. 1969.gadā dzimušai sievietei konstatē labās rokas trešā pirksta bojājumu – paciente ceturtdienas vakarā esot kritusi un traumējusi labo roku.


2001.gadā dzimis jaunietis labās rokas otrā pirksta saišu sastiepumu guvis treniņa laikā, bet 1990.gadā dzimis vīrietis ar labās pēdas pirmā pirksta sasitumu, pēc palīdzības vērsies tikai pēc divām dienām, neskatoties uz to, ka uz pēdas uzkritis smagums.


Sastiepta kreisā pēda bijis iemesls meklēt palīdzību 1978.gadā dzimušam pacientam, bet 1958.gadā dzimušam vīrietim labajā plaukstā iekodis kaķis.


1998.gadā dzimis vīrietis grieztu brūci kreisās rokas trešajā pirkstā ieguvis, kad mājās sagriezies ar nazi, bet 2010.gadā dzimušam bērnam uz kreisās rokas uzkritusi malka – pacients sūdzas par sāpēm kreisās rokas otrajā pirkstā.


Piektdien pulksten 21.00 uz Uzņemšanas nodaļu atvests 1963.gadā dzimis vīrietis ar kreisās kājas papēža kaula lūzumu un labā apakšstilba lūzumu – mājās esot nokritis no trepēm no apmēram 2 metru augstuma.


Uzņemšanas nodaļā pacienti vērsušies arī ar sūdzībām par sāpēm vēderā (2 gadījumi), paaugstinātu asinsspiedienu (1), galvassāpēm (1) un citām kaitēm. 6 gadījumos slimības simptomi saistīti ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, klepu un saaukstēšanās pazīmēm, 2 pacientiem diagnosticēta pneimonija, 1 – urīnceļu infekcija un 1 – strutaina angīna.


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēts 41 pacients, Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 48 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/40412

2017. gada 18. decembrī, 17:38, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet