Atgriezties pie raksta

Ogres pansionātā sirsnīgi sveic jubilārus Foto

Pirmdien Ogres pansionātā viesojās Ogres literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" dzejnieki un folkloriste Ida Virsnīte, lai ar dzeju un mūziku sveiktu janvāra jubilārus.

Savus dzejoļus lasīja "Sirdsdomas" dzejnieki Velta Voiciša, Lonija Kalniņa un Aleksandrs Lisovskis.  Lai pasākumā izskanējusī dzeja būtu pieejama arī vēl ilgi pēc tam, Lonija Kalniņa pansionāta iemītniekiem dāvināja savu dzejoļu krājumu "Dvēseles čuksti".


Kaut gan Ogres literāri radošā apvienība "Sirdsdoma" darbojas jau vairāk nekā 10 gadu, tā sagadījies, ka pansionātā dzejnieki viesojās pirmo reizi. "Klausītāji ir ļoti atsaucīgi," par tikšanos ar pansionāta iemītniekiem gandarīts A.Lisovskis. "Noteikti nāksim biežāk. Mūsu apvienībā ir daudz dzejnieku, un ik reizi klausītājiem var piedāvāt citus autorus un dažādu stilu darbus. Tā ir abpusēja bagātināšanās, ka ar saviem dzejoļiem varam kādu iepriecināt."


"Sirdsdomiešu" lasītā dzeja sabalsojās ar Idas Virsnītes kokles skanējumu. I.Virsnīte darbojas folkloras kopā "Silavoti" un brīvajā laikā apgūst kokles spēli Ikšķiles Brīvajā skolā. Kopīgi izdziedāto latviešu tautas dziesmu radītā noskaņa kokles skaņu pavadījumā vēl ilgi priecēs ne tikai jubilāru, bet arī citu klausītāju sirdis un atgādinās par tikšanos.


"Tā jau ir tradīcija, ka Ogres pansionātā mēs katru mēnesi sveicam jubilārus. Šomēnes to ir visai kupls pulciņš – trīspadsmit. Cienījamāko vecumu sasniegusi Vera Baušņikova, kura 15.janvārī svinēs 90.dzimšanas dienu. Šis gads pansionāta iemītniekiem būs bagāts ar apaļām un pusapaļām jubilejām – astoņdesmit, astoņdesmit pieci, deviņdesmit, deviņdesmit pieci. Vecākā pansionāta iemītniece ir Erna Dukāte, kurai šogad apritēs 98 gadi. Mūsu pansionāta iemītnieki ir ilgdzīvotāji," par savējiem priecājas sociālā darbiniece Dzidra Škoda.


Viens no ilgu mūžu veicinošiem faktoriem ir arī kultūras pasākumiem un dažādām radošām aktivitātēm piepildīts brīvais laiks. Ogres pansionātā ne tikai ik mēnesi sveic jubilārus ar īpaši sagatavotiem koncertiem, bet viesu netrūkst arī citos svētkos. Īpaši ciemiņiem bagāts ir Ziemassvētku laiks. Kā atklāj Dz. Škoda, Ogres pansionātā Ziemassvētki vēl tā nav īsti beigušies, jo arī janvārī kāds vēlas dalīties savas sirds siltumā un labestībā ar pansionāta iemītniekiem. Piemēram, 19.janvārī ciemos brauks Lauberes skolas skolēni, kuri spēlēs teātri.


Arī paši pansionāta iemītnieki ir ne tikai kultūras baudītāji, bet arī tās radītāji. Valentīna Zalāne, kurai šogad aprit 91 gads, līdz pat 90 gadu vecumam braukusi uz Rīgu dziedāt korī un piedalījusies Dziesmu svētkos.


Pansionāta iemītniekiem patīk ne tikai dziedāt, bet arī muzicēt, kā tas pierādījās arī nupat izskanējušā koncertā. Vienīgais trūkums – nav mūzikas instrumentu. "Tie varētu būt dažādi sitamie instrumenti, ko mēs varētu izmantot ne tikai koncertos, bet arī vingrošanas nodarbībās," saka Dz.Škoda. Ikviens, kurš vēlas atbalstīt pansionāta iemītniekus, aicināts tos dāvināt.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/40537

2018. gada 9. janvārī, 15:14, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet