Atgriezties pie raksta

Slimnīcā meklē palīdzību pacienti ar ziemai raksturīgām traumām

Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļas darbinieki saskārušies ar alkohola reibumā esošu pacientu neadekvātu rīcību, pat saukta policija un apsardze – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Vairākas traumas guvuši bērni. 2016.gadā dzimis zēns mājās krītot sasitis kreiso aci pret gultas malu – brūci apstrādā un pārsien. 2006.gadā dzimis pacients atvests uz Uzņemšanas nodaļu pēc tam, kad pirms divām dienām skolā kritis un sasitis galvu. Diagnosticē galvas sasitumu, ir aizdomas par galvas smadzeņu satricinājumu.


2015. gadā dzimušam zēnam diagnosticē sastrutojušu brūci kreisajā vaigā. Zināms, ka iekodis paša kaķis. Palīdzība tikusi sniegta jau agrāk, bet brūce tomēr iekaisusi. Labo pleca locītavu krītot sasitis 2008.gadā dzimis pacients.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) 19.janvārī pulksten 23.41 uz Uzņemšanas nodaļu atved 1972.gadā dzimušu sievieti, kura kādā uzņēmumā guvusi darba traumu – uz kreisās plaukstas uzkritis dzelzs priekšmets. Diagnosticē vaļēju brūci plaukstā.


20.janvārī pulksten 5.39 NMPD atved 1987.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā, kurš Ogres centrā kritis. Lai pacientam varētu sniegt nepieciešamo palīdzību, izsaukta policija un apsardze. Diagnosticē toksisku alkohola iedarbību un labā apakšstilba sasitumu.


21.janvārī pulksten 2.49 NMPD Uzņemšanas nodaļā nogādā 1991.gadā dzimušu vīrieti ar sāpēm vēderā, kurš izmeklēties vēlas tikai daļēji. Veic izskaidrojošo darbu.


Virkne traumu gūtas sportojot un baudot ziemas priekus. 1984.gadā dzimis vīrietis, braucot rallijā, saņēmis triecienu pa kreiso elkoņa locītavu. Pacients ir alkohola reibumā un ļauj sev sniegt tikai daļēju palīdzību, no pārējās atsakās. 1991.gadā dzimis vīrietis skijoringa treniņā kritis un izmežģījis labā pleca locītavu, bet 1992.gadā dzimusi sieviete, braucot no kalna, traumējusi labās rokas trešo pirkstu. Diagnosticē lūzumu.


Tipiska ziemas trauma ir 1956.gadā dzimušam vīrietim, kurš alkohola reibumā iepriekšējā dienā gājis kājām lielus attālumus un guvis abu pēdu pirmās un otrās pakāpes apsaldējumus. 


Nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā darba nav trūcis. Palīdzību meklē 1964.gadā dzimis vīrietis ar sadzīves traumu – brūci apakšstilbā, pats sev esot iedūris ar nazi. Brūci iztīra un sašuj. 1958.gadā dzimušai sievietei, ejot pa ielu, paslīdējusi kāja. Diagnosticē kreisās ārējās potītes lūzumu un saišu sastiepumu pēdas locītavā.


1984.gadā dzimušai pacientei ir labās ārējās potītes lūzums. Traumu gūta, ejot pa trepēm un sagriežot kāju, bet 1989.gadā dzimušam vīrietim konstatē labā ceļa locītavas meniska bojājumu.


21.janvārī pulksten 11.14 Uzņemšanas nodaļas durvis ver 1969.gadā dzimis vīrietis, kuram sestdien esot uzkritis smags cilvēks. Diagnosticē krūškurvja labās puses sasitumu.


Svētdien jāsniedz palīdzība arī 1979.gadā dzimušam pacientam, kurš ar cirvi iecirtis sev kreisās rokas otrajā pirkstā. 1993.gadā dzimušam vīrietim diagnosticē labā elkoņa sasitumu. Viņš traumu guvis, krītot uz ietves. Jāpalīdz arī 1983.gadā dzimušam pacientam, kurš atsitis labās pēdas pirmo pirkstu – diagnosticē lūzumu.


1985.gadā dzimusi sieviete ir kritusi uz ledus. Sisto brūci zoda apvidū sašuj, bet 1961.gadā dzimušai pacientei, kura kritusi uz ietves un salauzusi kreiso spieķa kaulu, veic repozīciju.


Saslimšanu vidū diagnosticēts: akūts bronhīts, akūta angīna, akūta respiratora vīrusu saslimšana, akūts tonsilīts, mugurkaula jostas daļas osteohondrozes paasinājums, akūts plaušu karsonis, akūts urīnpūšļa iekaisums un citas kaites.


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 33 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 7, dienas stacionārā ārstējušies 4. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 41 pacientam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/40629

2018. gada 22. janvārī, 17:27, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet