Atgriezties pie raksta

Tiesa policistam par traģiskas avārijas Ogrē izraisīšanu piespriež sodu

Ogres novada pašvaldības policistam Jurim Lauzumam par 2013. gada februārī izraisīto traģisko avāriju piespriests naudas sods un tiesību atņemšana, raksta portāls "KasJauns.lv".

Lauzumam noteikts sods 60 minimālo algu jeb 25 800 eiro apmērā un autovadītāja tiesību atņemšana uz diviem gadiem.


Kā paskaidroja Ogres rajona tiesas pārstāvis Arnis Naglis, vieglāks sods noteikts, jo ņemts vērā, ka nav ievērotas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā.


Sākotnēji Lauzums apsūdzēts pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas - par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.


2013.gada 28.februārī traģiskais negadījums notika Daugavpils šosejas krustojumā ar Akmeņu ielu (lasīt plašāk šeit). Toreiz Pašvaldības policijas vecākā inspektora Lauzuma un cita kārtībnieka patruļmašīna sadūrās ar automašīnu "Volkswagen", un "Volkswagen" vadītājs mira notikuma vietā.


Ekipāžai, braucot uz izsaukumu, esot bijuši ieslēgti skaņas un gaismas signāli. Prokuratūra uzskata, ka operatīvajam transportlīdzeklim nebija pamata lietot bākugunis un skaņas signālu un traukties lielā ātrumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/40882

2018. gada 23. februārī, 12:58, Policija, VUGD, slimnīca
www.kasjauns.lv

Jaunākie komentāri

. • 2018. gada 26. februārī, 16:38
Ja būtu otrādi un būtu miris ments, vainīgais 100% sēdētu. Bet tā kā vainīgs ments ir kā ir......
. • 2018. gada 26. februārī, 16:36
Lūk cik maksā dzīvība.
titaniks • 2018. gada 25. februārī, 21:04
erikam-tas tiesa tik brauka pa pilsetu un dedzina benzinu.nez cik tads 1 neizglitots izmaksa valstij?vispar tagad tik daudz visadu ierednu un strukturu pedeja laika ir izvairojies ka stradajoso ir mazak neka to biksu deldetaju kreslos un visi jabaro.ja bus sudigi ar darbiem ar iesu pie neizglitotiem stradat,videja izglitiba ir parvaldu 2 valodas.algu man nevajadzes jo pelnisu naudu ar pagoniem.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet