Atgriezties pie raksta

Gūtas ziemai neraksturīgas traumas

Aizvadītās nedēļas nogalē sniegta palīdzība arī pacientiem, kuri guvuši ziemai neraksturīgas traumas – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.  

9.martā sniegta palīdzība 1990.gadā dzimušai sievietei, kura kritusi no zirga – diagnosticē labā apakšdelma abu kaulu lūzumu. Tajā pat dienā 1997.gadā dzimis vīrietis traumu – labās potītes lūzumu – guvis, lecot no batuta.


Virknei pacientu bijusi nepieciešama Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) palīdzība. 9.martā pulksten 16.15 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1969.gadā dzimušu vīrieti ar grieztu brūci galvas matainajā daļā. Trauma notikusi, kad, veicot remontdarbus, pārgriezis galvas ādu ar metālisku plāksni. 


10.martā pulksten 14.44 NMPD atved 1930.gadā dzimušu sievieti ar krūškurvja sasitumu. Pēc pacientes stāstītā – viņai esot iesists pa krūškurvi.


Līdzīgs stāsts ir arī 1984.gadā dzimušajam alkohola reibumā esošajam pacientam, kuru NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 11.martā pulksten 12.22. Vīrietim ir krūškurvja sasitums. Pa krūškurvi esot iesists pusnaktī.


No traumām nav izdevies izvairīties arī 1964.gadā dzimušai sievietei, kurai paslīdējusi kāja – diagnosticē kreisās kājas potītes lūzumu, 1990.gadā dzimušam vīrietim – ir sista brūce kreisās uzacs apvidū – tā gūta, spēlējot basketbolu, bet 1969.gadā dzimis vīrietis ar nazi sagriezis labās rokas pirmo pirkstu.


Uzņemšanas nodaļā pacienti vērsušies ar: sāpēm vēderā (2 gadījumi), paaugstinātu asinsspiedienu (2), sāpēm sirds rajonā (1), muguras sāpēm (1) un saaukstēšanās pazīmēm – klepus, iesnas, paaugstināta ķermeņa temperatūra (6) un citām sūdzībām. Diagnosticēts arī akūts bronhīts (5), akūts vidusauss iekaisums (1) un pneimonija (1).


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēts 41 pacients, dienas stacionārā ārstējušies 3, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 6. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 39 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41007

2018. gada 12. martā, 12:57, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet