Atgriezties pie raksta

Traumas gūst uz ielas, uz kāpnēm un sportojot

Vismaz divi pacienti aizvadītās nedēļas nogalē traumas guvuši uz kāpnēm – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.  

17.martā pulksten 00.40 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved 1970.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā ar krūškurvja sasitumu, kurš kritis no kāpnēm, bet pulksten 2.44 – 1998.gadā dzimušu sievieti alkohola reibumā ar kreisās pēdas locītavas saišu sastiepumu, kura kāju sastiepusi, ejot pa kāpnēm.


NMPD palīdzību izmanto arī 1968.gadā dzimis vīrietis alkohola reibumā ar galvas sasitumu un brūci pierē, 1970.gadā dzimusi sieviete ar labās plaukstas sasitumu, kura trauma guvusi, krītot uz ledus un 1972.gadā dzimis vīrietis alkohola reibumā ar galvas smadzeņu satricinājumu un vaļēju brūci pierē, kurš esot kritis, ejot uz mājām.


18.martā pulksten 00.28 NMPD uz Uzņemšanas atved 1956.gadā dzimušu sievieti, kura mājās kritusi un sasitusi galvu. Diagnosticē galvas sasitumu. Svētdien NMPD saukts arī 1996.gadā dzimušam vīrietim, kurš esot piekauts uz ielas. Diagnosticē galvas smadzeņu satricinājumu un vēdera priekšējās sienas sasitumu. 


Svētdien pulksten 13.26 NMPD atved 1992.gadā dzimušu vīrieti, kurš kritis no motocikla un izmežģījis kreiso plecu, bet pulksten 17.22 – 1983.gadā dzimušu pacientu, kurš cietis ceļu satiksmes negadījumā. Diagnosticē galvas smadzeņu satricinājumu un mīksto audu sasitumu.


Aizvadītās nedēļas nogalē pēc medicīniskās palīdzības Uzņemšanas nodaļā vēršas arī 1980.gadā dzimis vīrietis, kurš, mājās sportojot, sagriezis kreisās plaukstas otro pirkstu, 1985.gadā dzimis pacients, kurš labās kājas Ahileja cīpslas daļēju plīsumu guvis, spēlējot volejbolu, un 1994.gadā dzimis vīrietis ar labās rokas trešā pirksta lūzumu. Šajā gadījumā trauma gūta, spēlējot hokeju.


Svētdien pulksten 17.44 Uzņemšanas nodaļas durvis ver 2002.gadā dzimusi paciente ar labās rokas plaukstas locītavas saišu sastiepumu un mīksto audu sasitumu. Trauma gūta, braucot ar sniega dēli, kad nokritusi uz rokas.


Kreiso atslēgas kaulu, krītot uz ledus, salauzis 2003.gadā dzimis pacients – pēc palīdzības viņš ierodas 16.martā pulksten 20.04. Kreisās kājas abu apakšstilba kaulu lūzumu diagnosticē 1961.gadā dzimušam vīrietim alkohola reibumā, kurš esot kritis. Uz ledus kritis un krūškurvja labo pusi sasitis 1968.gadā dzimis paciets.


Uzņemšanas nodaļā pacienti vērsušies arī ar: akūtu respiratoru vīrusu infekciju (11 gadījumi), akūtu bronhītu (2), alkohola reibumu (2), paaugstinātu asinsspiedienu (5), sāpēm vēderā (2), funkcionāliem kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumiem (1), akūtu acs iekaisumu (1), sāpēm mugurā (2) un citām sūdzībām un kaitēm. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 42 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 7, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 7. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 71 pacientam ar saslimšanām un ar traumām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41063

2018. gada 19. martā, 13:39, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet