Atgriezties pie raksta

Ogrē darbu sākusi medicīniskā atskurbtuve Foto

No 28.marta Ogrē, Vidzemes ielā 3, testa režīmā darbu uzsākusi medicīniskā atskurbtuve, informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Šajā laika posmā atrisinātas dažas tehniska rakstura problēmas, un tagad atskurbtuve darbojas ar pilnu jaudu. Aizvadīto divu nedēļu laikā tā uzņēmusi apmēram 30 klientus.


Atskurbtuves pakalpojumus saskaņā ar pašvaldības noslēgto ārpakalpojuma līgumu Ogres novadā nodrošinās SIA "Medvaravīksne".  Kā portālam "OgreNet.lv" norāda SIA "Medvaravīksne" valdes priekšsēdētājs Ralfs Teilāns, atskurbtuvē klientiem atvēlētas trīs telpas, kurās atsevišķi var uzturēties gan vīrieši, gan sievietes. Vienlaikus atskurbtuve var uzņemt līdz 20 personām. Klientiem pieejamas labierīcības, duša, telpas katru dienu tiek uzkoptas un dezinficētas. Durvīs ierīkota "actiņa", lai ērtāk kontrolēt situāciju telpā.


Klienti atrodas mediķu uzraudzībā, ko nodrošina pieci ārstu palīgi, kas maiņās strādā atskurbtuvē. Ja nepieciešama komplicētāka medicīniskā palīdzība, tiek izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un personas nogādā slimnīcā. Par drošību gādā apsardzes firma. Klienta personiskās mantas, uzņemot viņu atskurbtuvē, tiek ievietotas atsevišķā aizslēgtā skapītī.


Kā atklāja R.Teilāns, nākotnē plānota sadarbība ar Ogres novada Sociālo dienestu, kas varētu nodrošināt atskurbtuves klientus ar apģērbu. Nereti personas nonāk atskurbtuvē ar sasmērētām, samirkušām drēbēm, jo atrastas guļam uz ielas.


Par medicīnisko atskurbtuvi Ogrē lielu interesi izrādījušas arī kaimiņu novadu pašvaldības. Kā atklāj R.Teilāns, uzņēmums jau vienojies par sadarbību ar Ķeguma, Ropažu un Skrīveru novadu pašvaldībām. Notikušas pārrunas ar Lielvārdes novada pašvaldību, arī Aizkraukles novads vēlas sadarboties. Atskurbtuves pakalpojumus vēlētos izmantot Baldones un Vecumnieku novadu pašvaldības. "Interese par šo pakalpojumu ir liela, jo tuvākajā apkārtnē nekur nav atskurbtuves. Salaspilī atskurbtuvē pieņem tikai sava novada klientus, pārējiem tuvākā – Rīga," atklāj R.Teilāns.


Arī Ogres novadā vairāk nekā divus gadus tā bija ļoti aktuāla problēma. Iereibušās personas uz četrām stundām, kā to nosaka likums, tika ievietotas Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas telpā. Šis laiks nereti nebija pietiekams, lai persona atskurbtu un varētu doties projām. Medicīniskajā atskurbtuvē persona varēs uzturēties līdz 12 stundām.


Maksa par uzturēšanos atskurbtuvē vienai personai ir 60 eiro, ko sedz tā pašvaldība, kura nogādājusi klientu uz atskurbtuvi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41227

2018. gada 9. aprīlī, 18:07, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Nefiga sebe • 2018. gada 30. aprīlī, 12:51
Nē, normāli! No pašvaldības 60 eur par diennakti! Es ko, nodokļus maksāju, lai uzturētu atskurbtuvju iemītniekus???
tā kur viņi • 2018. gada 16. aprīlī, 14:08
zīmēs karikatūras, kuras jau tagad tiek zīmētas un staigā pa zemi
Ēriks • 2018. gada 15. aprīlī, 13:29
Kura no trīs telpām būs atvēlēta bērniem ..?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet