Atgriezties pie raksta

Sievieti iegrūž akmeņu kaudzē

Arī aizvadītās nedēļas nogali raksturo gūto traumu daudzveidība gan pieaugušo, gan bērnu vidū – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

1983.gadā dzimusi sieviete dejojot satraumējusi ikra muskuļus, 1986.gadā dzimušai pacientei uz kājas uzkritušas skapja durvis – diagnosticē labās kājas pirmā pirksta lūzumu, bet 1966.gadā dzimusi sieviete spiesta meklēt medicīnas darbinieku palīdzību, jo nepazīstami cilvēki viņu iegrūduši akmeņu kaudzē. Šajā gadījumā diagnosticē sistu brūci pieres apvidū un galvas smadzeņu satricinājumu. Brūci sašuj.


2015.gadā dzimis bērns, kurš lecis no pufa, sastiepis pēdas locītavu. Pēdas locītavas sastiepums diagnosticēts arī 2010.gadā dzimušam zēnam.


2006.gadā dzimusi meitene ar nazi iegriezusi kreisās rokas otrajā pirkstā – ir virspusēja brūce. 2009.gadā dzimis zēns, kurš lecis no augstuma, sastiepis pēdas locītavu, bet 2007.gadā dzimusi paciente ar karstu eļļu apdedzinājusi abas plaukstas.


22.aprīlī divos gadījumos pēc palīdzības vēršas pacienti, kas cietuši ceļu satiksmes negadījumā. Pulksten 14.14 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved 1949.gadā dzimušu vīrieti, kurš cietis ceļu satiksmes negadījumā un sasitis krūškurvi, bet pulksten 14.20 jāsniedz palīdzība 1942.gadā dzimušam pacientam, kurš arī cietis ceļu satiksmes negadījumā – bijis kā blakussēdētājs un sasitis krūškurvi. 


Veselības atgūšanā bieži vien bez NMPD palīdzības neiztikt. Piemēram, 20.aprīlī pulksten 22.15 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1979.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā, kuram nogrieztas kreisās rokas otrā un trešā pirksta gala falangas, ir arī cīpslu bojājumi.


21.aprīlī pulksten 0.34 NMPD atved 1977.gadā dzimušu pacientu, kurš samežģījis pēdu. Diagnosticē piektā metatarsālā  kaula lūzumu. Pulksten 18.23 NMPD atved 1968.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā ar smadzeņu satricinājumu un 8 centimetrus garu brūci galvā. Brūci sašuj. Traumas gūšanas apstākļus pacients neatceras.


22.aprīlī pulksten 19.46 NMPD Uzņemšanas nodaļā nogādā 1975.gadā dzimušu pacientu alkohola reibumā no Lauberes, kur pēc kopīgas alkohola lietošanas esot sācies kautiņš. Diagnosticē sistu brūci apakšžoklī, apakšžokļa lūzumu un vaļēju brūci labajā rokā. Vīrietis izturas agresīvi un – vēl nesaņēmis palīdzību – patvaļīgi atstāj Uzņemšanas nodaļu.


Uzņemšanas nodaļas durvis aizvadītās nedēļas nogalē ver: 1963.gadā dzimusi sieviete, kura pamežģījusi kreiso potīti, 1996.gadā dzimusi paciente ar potītes sastiepumu, 1992.gadā dzimis vīrietis ar grieztu brūci kreisajā apakšdelmā, kurš esot sagriezies ar flīzi un 1978.gadā dzimis pacients, kurš sasitis kreisās pēdas pirmo pirkstu.


1931.gadā dzimusi sieviete, aizķeroties kājai, kritusi un sasitusi plecu, bet 1973.gadā dzimis vīrietis aizskāris karstu tējkannu un guvis kreisā apakšdelma apdegumu. 


22.aprīlī pulksten 5.24 jāsniedz palīdzība 1997.gadā dzimušam vīrietim 1,8 promiļu lielā alkohola reibumā, kurš konflikta laikā kāvies, kritis, sasitis galvu un nobrāzis apakšdelmu. Tajā pat dienā pulksten 10.08 palīdzību meklē 1938.gadā dzimis pacients, kurš kritis pa kāpnēm, salauzis kreiso spieķa kaulu, sasitis seju un celi. 


Svētdien traumas guvis arī 1999.gadā dzimis vīrietis – kritis un sasitis labās rokas trešo pirkstu – un 1987.gadā dzimis pacients, kurš ar cirvi sev iecirtis kreisās kājas trešajā pirkstā. Brūci sašuj. 1975.gadā dzimis vīrietis skrienot pamežģījis labo pēdas locītavu.


Sestdien pulksten 20.58 pašvaldības policijas darbinieki atved 1977.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā, lai izlemtu par nogādāšanu atskurbtuvē. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā uzņemti 40 pacienti, dienas stacionārā ārstējies 1, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 11, ambulatori medicīniskā palīdzība sniegta 46 cilvēkiem ar saslimšanām un traumām.


Saslimšanu vidū diagnosticēta starpribu neiralģija, akūts rinosinusīts, funkcionāli kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi, deguna blakusdobuma iekaisums, radikulīts, akūta respiratora vīrusu saslimšana un citas kaites.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41354

2018. gada 24. aprīlī, 00:06, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Howard • 2018. gada 16. maijā, 11:39
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? jā; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com
un par godu • 2018. gada 29. aprīlī, 16:47
visiem notikumie, kas šeit aprakstīti, večus un vecenes, kas piedalās alkošeptēšanā katru vakaru mājā sagaida visa saime un saka:"O mūsu čučalnieks mājā parvilkās."
počerk • 2018. gada 29. aprīlī, 11:51
pahož na slavjanski vastočnih čučalov u katorih apjoķ abjaviļa buhgalterka budeķe balķike buhaķ i kuriķ sakrķaķ buģim saraičike kuzņečikov katoriji dumajet čto vigodnA prigaķ više svajei rohli, kari, furi. tā ka veči un vecenes kas trekniem dupšiem un vēderiem pieved bodes un noliktavu firmas ar alkosurogātiem, puķovku v bližņaišij tuaļet i tam tusuiķes asobenna pacančik pa kļičke Losij i Tilstij katoriji gromka perģet i lisa herņu galavah maloķit. kstoķi talstoj eta klička iļi famiļija? pahože što famiļija patomošto pacaņčik stremitsa atžraķ tolstij život i smotret gdģe gromche nabezdeķ.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet