Atgriezties pie raksta

Traumas "palīdz" gūt zirgs, suņi, batuti, velosipēdi…

Aizvadītās nedēļas nogalē virkne traumu gūtas, braucot ar velosipēdu, lēkājot uz batuta, pļaujot zāli – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

2004.gadā dzimusi paciente, lēkājot pa batutu, pamežģījusi labo pēdu un guvusi labās pēdas locītavas saišu bojājumu, bet 2012.gadā dzimusi meitene – sastiepusi labās pēdas locītavas saites. 


2001.gadā dzimis jaunietis ar labā elkoņa, gurna un ceļa ādas nobrāzumiem meklē medicīnas darbinieku palīdzību, jo kritis, braucot ar skrituļdēli. Savukārt 2001.gadā dzimis pacients labās plaukstas sasitumu guvis, kad kritis no motocikla, bet 2009.gadā dzimusi meitene, braucot ar velosipēdu, satraumējusi kāju. Diagnosticē vaļēju brūci kreisajā augšstilbā.


6.maijā pulksten 9.54 Uzņemšanas nodaļas durvis ver 1999.gadā dzimusi jauniete ar labā pleca, kakla un jostas daļas sasitumiem un sejas nobrāzumu. Paciente sestdien esot kritusi no zirga.


Traumu gūšanā iesaistījušies arī suņi:  5.maijā pulksten 00.38 jāsniedz palīdzība 1983.gadā dzimušam vīrietim, kuram labajā plaukstā un augšdelmā iekodis kaimiņu suns, bet 6.maijā pulksten 12.49 pie medicīnas darbiniekiem vēršas 2009.gadā dzimusi meitene ar suņa kostu brūci kreisajā augšstilbā, kuru sestdienas vakarā esot sakodis pašas suns.


Nedēļas nogale bez traumām nav pagājusi vēl virknei bērnu: 2016.gadā dzimis pacients, krītot pret gultas stūri, sasitis degunu, 2013.gadā dzimusi meitene kreiso pēdu iespiedusi riteņa spieķos. Šajā gadījumā ir kreisās pēdas saspiedums un nobrāzumi. 2014.gadā dzimusi paciente kreisās rokas pirmo pirkstu iespiedusi automašīnas durvīs. Diagnosticē pirksta sasitumu.


Dažos gadījumos bija nepieciešama Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) iesaistīšanās. 4.maijā pulksten 12.38 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1928.gadā dzimušu sievieti, kura kritusi uz ielas. Diagnosticē galvas sasitumu. Tajā pat dienā pulksten 17.15 NMPD atved 1947.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā ar sistu brūci pierē, kurš galvu esot atsitis pret automašīnu.


Uzņemšanas nodaļā reģistrēti arī citi gadījumi: 2001.gadā dzimusi paciente, kura sportojot sastiepusi labās pēdas saites, 1966.gadā dzimis vīrietis ar grieztu brūci labajā plaukstā, 1981.gadā dzimis pacients ar sistu brūci galvā, kurš galvu atsitis pret automašīnas motora pārsegu un 2003.gadā dzimis jaunietis ar cirstu brūci kreisās plaukstas otrajā pirkstā. Trauma notikusi, cērtot malku.


Griežot gaļu, kreisās rokas otro pirkstu savainojusi 1969.gadā dzimusi sieviete, bet 1976.gadā dzimis vīrietis grieztu brūci labās rokas otrajā pirkstā guvis, strādājot ar leņķa slīpmašīnu. 


Uzņemšanas nodaļā pacienti vērsušies arī ar sūdzībām par sāpēm vēderā (1 gadījums), spēcīgām galvassāpēm (1), muguras sāpēm (2), paaugstinātu asinsspiedienu (3) un citiem veselības traucējumiem. 


Diagnosticēts akūts bronhīts (2), akūta respiratora vīrusu infekcija (4) un citas kaites.


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 38 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 5, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 11. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 48 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41444

2018. gada 7. maijā, 14:06, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Howard • 2018. gada 16. maijā, 11:37
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? jā; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet