Atgriezties pie raksta

Jāuzmanās no kukaiņiem un stikliem

Aizvadītās nedēļas nogalē sniegta palīdzība pacientam, kuru sadzēlis sirsenis – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

Pēc palīdzības Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļā vērsušies vēl 3 citi pacienti, kuriem iedzēluši kukaiņi, bet 4 gadījumos izvilktas piesūkušās ērces. 


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aizvadītās nedēļas nogalē uz Uzņemšanas nodaļu atved divus pacientus, kas krituši no velosipēda un salauzuši atslēgas kaulu: sievieti un vīrieti. Saistībā ar velosipēdu vēl kāda trauma – vīrietis kritis no velosipēda un sastiepis kreisās kājas īkšķa saites. 


Reģistrēti vairāki gadījumi, kad traumas gūtas, sagriežoties ar stikliem: vīrietim ir vaļēja brūce labajā apakšstilbā – mājās sagriezies ar stiklu, bet vēl trīs pacienti uz stikliem uzkāpuši – ir durtas (1 gadījums) un grieztas (2) brūces pēdās. 


Traumas cilvēki guvuši arī neuzmanīgi rīkojoties ar dažādiem priekšmetiem: vīrietim konstatēts svešķermenis labajā plaukstā – pirmajā pirkstā iedūries zvejas āķis, vēl kāds pacients grieztu brūci kreisās rokas otrajā pirkstā guvis, kad mājās sagriezies ar nazi, cits – iezāģējis sev kreisajā kājā ar zāģi. Šajā gadījumā diagnosticē vaļēju brūci kreisajā augšstilbā. Uzņemšanas nodaļas žurnālā reģistrēta arī zāģēta brūce kreisajā pēdā.


Ieskats vēl citos traumu gūšanas veidos: sievietei kājā iekodis suns, vīrietim uz kreisās pēdas uzkritis smagums (ir kreisās pēdas sasitums), bērns, lēkājot pa batutu, salauzis kreiso augšdelmu, bet vīrietim, kurš sakāvies, diagnosticē apakšžokļa lūzumu.


Uzņemšanas nodaļā pacienti vērsušies arī ar sāpošu kaklu (2), paaugstinātu asinsspiedienu (1), stiprām galvassāpēm (2), sāpēm vēderā (1), saaukstēšanās pazīmēm un citām sūdzībām. Reģistrēts arī 1 pārkaršanas gadījums.


Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 33 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 5, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 2. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 72 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41596

2018. gada 28. maijā, 12:29, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet