Atgriezties pie raksta

Lai palīdzētu pacientam, Ogres slimnīcai jāsauc apsardzes dienests

Lai sniegtu palīdzību alkohola reibumā esošam vīrietim, kuru Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atvedis no kāda pasākuma, saukts apsardzes dienests – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Pacients ir agresīvs, atsakās stāstīt par notikušo. Sašūta sista brūce galvā. 


Šādi un līdzīgi gadījumi rada nevajadzīgu stresu Uzņemšanas nodaļas personālam, kurš jau sāk kļūt par deficītu. 


Aizvadītās nedēļas nogale Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļā bijusi visai spraiga. Traumas guvuši bērni: zēns labo plaukstu sagriezis ar stiklu, meitene kritusi uz rokas un salauzusi labo spieķa kaulu, meitene, braucot ar velosipēdu, iebraukusi krūmos, savainojot augšstilbu – iedūries koka zars – svešķermenis evakuēts. 


Zēniem traumu vairāk: arī plēsta brūci labajā apakšdelmā, kura jāsašuj, pēdā iedūrusies nagla, sasista labās pēdas locītava un pēda. Kāds pacients ir kritis un sasitis krūškurvi.


Savukārt meitene uzrāvusi karstu kafiju sev uz sejas – ir I A pakāpes apdegums. Cita paciente kritusi, braucot ar velosipēdu. Ir galvas ādas nobrāzums.


Uzņemšanas nodaļas žurnālā fiksēts arī gadījums, kad jaunietis kritis un salauzis degunu, kā arī jauniete ar labās plaukstas sasitumu.


Virkni pacientu uz Uzņemšanas nodaļu atved NMPD. Viens no atvestajiem ir alkohola reibumā pēc epilepsijas lēkmes, kad kritis un pārsitis galvu. Alkohola reibumā ir arī vīrietis, kurš braucis ar motorolleri un, krītot pret asfaltu, sabrāzis pēdu.


NMPD atved pacientu, kurš, spēlējot futbolu, sastiepis kreisās ceļa locītavas saites, un vīrieti, kuram kaimiņš sitis ar nūju pa galvu. Diagnosticē galvas un muguras sasitumu.


Kaimiņu būšanas iejauktas vēl vismaz divos konfliktos, kuru rezultātā meklēta medicīnas darbinieku palīdzība. Sievietei kaimiņš esot uzbrucis un sitis pa apakšstilbu, augšžokli – diagnosticē sasitumus, bet vīrietim, kuru arī piekāvis kaimiņš, sasists krūškurvis un apakšžoklis.


Nedēļas nogalē sniegta palīdzība vīrietim ar svešķermeni kreisās plaukstas pirmajā pirkstā. Trauma notikusi, sitot ar āmuru pa dzelzi. Sieviete, kura dīķī uzkāpusi uz stikliem, vēršas pēc palīdzības ar grieztu brūci kreisās pēdas trešajā un ceturtajā pirkstā.


Traumu gūšanas veids ir dažāds: vīrietis uzkāpis uz naglas – kreisā pēdā durta brūce, sieviete dejojot sastiepusi kreisā apakšstilba saites, vīrietis ar nazi sagriezis labās rokas trešo pirkstu – brūci sašuj.


Vēl traumas ir gūtas, braucot ar velosipēdu un krītot – salauzti divi kreisās plaukstas kauli, sitot ar dūri pa cietu virsmu un sasitot plaukstu, kritiens, braucot ar velosipēdu – kā rezultāts sasista labā uzacs un abas ceļu locītavas. 


Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība arī vīrietim, kuram uz labās pēdas uzkritis bluķis un to sasitis, sievietei sašūta griezta brūce kreisajā plaukstā, vēl kādam pacientam sašūta brūce ar fleksi savainotajā pēdā.


Uzņemšanas nodaļā pacientiem diagnosticēta: akūta respiratora vīrusu saslimšana, deguna blakusdobumu iekaisums, gastroenterīts, nātrene, akūts cistīts, nazofaringīts, akūta vīrusu infekcija, akūts bronhīts, strutaina auss saslimšana, plaušu karsonis un citas kaites. Sniegta palīdzība arī vīrietim ar dentālu infekciju, kurš lietojis marihuānu. 


Vienu pacientu alkohola reibumā atved policijas darbinieki no sabiedriskas vietas veselības pārbaudei.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 30 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 3, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 6, Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 66.


2018.gada maijā Ogres slimnīcā notikušas 44 dzemdības. "Tas ir ļoti daudz!" pauž gandarījumu D.Širovs. "Tas ir lielākais rādītājs šajā gadā. Šajā nedēļas nogalē – sestdien, svētdien – 8 dzemdības!"


Darba netrūkst arī ginekologam Arnim Roziņam, kurš nesen pievienojies Ogres slimnīcas Dzemdību – ginekoloģijas nodaļas kolektīvam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41748

2018. gada 18. jūnijā, 19:28, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

žan d ar vin • 2018. gada 21. jūnijā, 11:43
eta ļudi pridumaļi čto abezjani ih predki, pakažiķe hoķ adnu abezjanu katoraja goveret čto ļuģim nada buhaķ
Arnis R. • 2018. gada 19. jūnijā, 23:15
ogrē slimu slampu daudz un darbs būs vienmēr.gan ginekologiem,gan psihiatriem.
paltraks • 2018. gada 19. jūnijā, 18:39
kas tad tā par darba vietu, kas liek cilvēkam piedzerties, lai atpūstos. laikam kautkādi tūtardreijeri.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet