Atgriezties pie raksta

Bez traumām neiztiek arī līgojot Foto

Jāņu dienā vīrietis iekritis ugunskurā un apdedzinājis labo plaukstu, bet sieviete, lecot pāri ugunskuram, kritusi un samežģījusi pēdu – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Nedēļas nogale Līgo svētku un Jāņu dienas noskaņās kopumā izvērsusies gana traumām bagāta. Jau 22.jūnija pēcpusdienā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti, kurš piekauts uz ielas. Diagnosticē galvas smadzeņu satricinājumu, galvas sasitumu un zemādas hematomas zem abām acīm. Vēl kādam pacientam NMPD saukts, jo saplēsis kreiso plaukstu – ir griezta brūce kreisajā plaukstā.


23.jūnijā NMPD no ielas pie naktskluba atved sievieti, kura lietojusi alkoholu kopā ar personības degradāciju izraisošu vielu.


24.jūnijā NMPD atved vīrieti alkohola reibumā no kāda pagasta estrādes, kuram iesists pa galvu. Diagnosticē kaulu lūzumus un galvas sasitumu. No tās pašas vietas vēl viens NMPD atgādātais pacients. Šajā gadījumā sasista galva, sasists krūškurvis un izsisti divi priekšzobi. Vīrieti esot piekāvušas nezināmas personas. Svētdien NMPD saukts arī pacientam 2,27 promiles lielā alkohola reibumā, kurš uzsācis konfliktu ar draugu un ticis piekauts.


Traumas, kuras guvuši bērni: krītot sasista elkoņa locītava, sastiepta pēdas locītava, krītot sasistas abas plaukstas, pēc kājas sagriešanas izveidojies iekaisums un strutaina brūce papēža apvidū. 


Nedēļas nogalē medicīnas darbinieku palīdzība bija vajadzīga arī zēnam, kuram pašu ģimenes suns iekodis pierē – suns ir potēts – un pacientam, kurš ar velosipēdu iebraucis stāvošā automašīnā. Šajā gadījumā diagnosticē kreisā apakšdelma lūzumu.


Jauniešiem vairums negadījumu ar kājām. Piemēram, sastiepta ceļa locītava, satraumēta pēdas locītava un lauzts viens pēdas kauls, sasista ceļa locītava. Jauniete, lēkājot pa batutu, salauzusi vienu pēdas kaulu.


Iespējams, ka daļai pieaugušo traumu rašanos veicinājis alkohola reibums. Vīrietis alkohola reibumā, krītot uz akmens, sasitis apakšžokli. Ir plēsta brūce apakšžokļa apvidū. Pacients, alkohola reibumā spēlējot futbolu, sasitis apakšstilbu. 24.jūnijā Uzņemšanas nodaļā vēršas vīrietis alkohola reibumā, kurš dejojot sastiepis pēdas locītavu.


Kādas vēl traumas gūtas? Sieviete labās rokas ceturtajā pirkstā iegriezusi ar nazi. Brūci sašuj. Pacientei iekodusi bite, ir alerģiska reakcija. Vīrietis kritis un salauzis kreisās puses piekto ribu. 


Pacients ar zāles pļāvēju sev iegriezis labās plaukstas trešajā pirkstā. Sieviete, kura kritusi no krēsla, salauzusi labo atslēgas kaulu. Paciente, krītot pa trepēm, sastiepusi pēdas locītavu, bet vīrietis, krītot uz rokas, salauzis apakšdelmu.


Pacientam, kuram uzkritis krēsls, diagnosticē sistu brūci deguna apvidū. Pēc palīdzības ieradies arī vīrietis, kurš sasitis labās plaukstas ceturto pirkstu un salauzis vienu plaukstas kaulu, kā arī sieviete, kura, krītot pa kāpnēm, sasitusi labo plaukstu. 


24.jūnijā kāda paciente kritusi un pārsitusi zodu, cita – aizķērusies aiz sliekšņa un kritusi, gūstot plēstu brūci labajā pēdā un pēdas kaula lūzumu.


Palīdzības meklētāju vidū arī vīrietis ar grieztu brūci apakšdelmā – sagriezis pret stiklu – un pacients, kurš krītot samežģījis labo kāju. Diagnosticē viena apakšstilba kaula lūzumu.


Nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā diagnosticēta arī strutaina angīna, piodermija vaigā, akūta respiratora vīrusu saslimšana, akūts faringīts, mugurkaula deformējošā spondiloze, asinsrites cirkulācijas traucējumi galvas smadzenēs, akūta vīrusu infekcija, pēdas iekaisums, mugurkaula osteohondrozes paasinājums ar saknīšu sindromu un citas kaites. Vienu no pacientiem atved policijas darbinieki, lai noteiktu alkohola koncentrāciju asinīs. 


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 35 pacienti, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 2, Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 61. Dzemdību – ginekoloģijas nodaļā bijušas 3 dzemdības, operāciju zālē veiktas 4 operācijas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41787

2018. gada 25. jūnijā, 17:05, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

dr. Proktors • 2018. gada 25. jūnijā, 20:57
Kāds vīrietis guvis locekļa izmežģījumu, pārāk intensīvi mēģinot to iedabūt partneres papardes ziedā.
atved vīrieti alkohola reibumā • 2018. gada 25. jūnijā, 17:22
iedzer šņabi ahahahā pakakā un pačurā

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet