Atgriezties pie raksta

Vai Dziesmu un deju svētki ietekmē cilvēku paradumus?

30.jūnijā pēc medicīniskās palīdzības ieradies vīrietis, kuram sauļošanās rezultātā radusies tūska potīšu lūzuma dēļ ieģipsētajā kājā – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Aizvadītās nedēļas nogalē starp pacientiem, kuri vēršas Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļā ir ne mazums bērnu. 29.jūnijā atvests zēns, kurš kritis bērnu atrakcijās un sasitis krūškurvi. Ir arī bērns, kurš kritis no riteņa un sastiepis kreisās plaukstas locītavu.


30.jūnijā jāsniedz medicīniskā palīdzība bērnam, kurš sasitis labo plaukstu, zēnam, kurš, spēlējot futbolu, sagrūdis labo plaukstas locītavu, un meitenei, kura mājās sasitusi labās pēdas piekto pirkstu. Jāpalīdz arī pacientei, kura, braucot lejā no slīdkalniņa, sasitusi galvu. Ir sista brūce deniņos.


Arī jūlija pirmā diena atnesusi bērniem virkni traumu: grieztu brūci labajā plaukstā, salauztu elkoņa kaulu, karstas zupas šķīvī apdedzinātu plaukstu, labās pēdas pirmajā pirkstā ierautu skabargu un kritienu, braucot ar velosipēdu, un salauztu apakšdelmu.


Kāda meitene, spēlējot basketbolu, salauzusi labās rokas ceturto pirkstu. Cita paciente, braucot ar velosipēdu, nokritusi un sastiepusi labo ceļa locītavu.


Vīrieti, kurš, spēlējot handbolu, kritis un sastiepis labo pleca locītavu, uz Uzņemšanas nodaļu atved Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). NMPD saukts arī pacientam alkohola reibumā ar galvas sasitumu. Šajā gadījumā diagnosticē smadzeņu satricinājumu.


Uzņemšanas nodaļas durvis, meklējot palīdzību, ver arī vīrietis 1,33 promiles lielā alkohola reibumā, kurš sporta spēlēs sasitis labo pēdu, un jauniete 1,07 promiles lielā alkohola reibumā, kura sagriezusies ar stikla glāzi – ir brūce labajā apakšdelmā.


Pieaugušo kontā ir vairākas sastieptas vai pamežģītas pēdas locītavas, sagrūsta plauksta, sporta spēlēs sastiepta pleca locītava, krītot sasists krūškurvis, sastiepta ceļa locītava, kritiens, braucot ar skrituļdēli, un samežģīta plauksta.


Kāds vīrietis ar cirvi iecirtis labās plaukstas ceturtajā pirkstā, vēl kāds uzlējis karstu ūdeni kreisajai pēdai – ir 2. A pakāpes apdegums. Reģistrēts arī gadījums, kad ar nazi iegriezts plaukstā, ūdenī ar asu priekšmetu sagriezta plauksta un, spēlējot hokeju, ripa trāpījusi pa augšlūpu tā, ka brūce jāsašuj.


Nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā diagnosticēts paaugstināts asinsspiediens, akūta vīrusu saslimšana, funkcionāli kuņģa – zarnu trakta traucējumi, urīnceļu infekcija, bronhiālās astmas paasinājums, limfmezglu iekaisums, angīna, alerģiska reakcija, alerģiska reakcija pēc bites dzēluma un citas kaites. 


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 38 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 3, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 5, Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 52. 


D. Širovs vērš uzmanību uz to, ka, iespējams, Dziesmu un deju svētku nedēļas sākums atstājis kādu ietekmi uz cilvēku pašapziņu, jo nav daudz traumu, kas gūtas alkohola reibumā. Nav pacientu, kurus uz Uzņemšanas nodaļu atveduši policijas darbinieki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41839

2018. gada 2. jūlijā, 21:12, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet