Atgriezties pie raksta

Vīrietis traumas gūst, nokrītot no jumta

Aizvadīto nedēļas nogali un brīvdienu pēc Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma raksturo traumu gūšanas daudzveidība – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā medicīnas māsa Sandra Žaunerčika.

7.jūlijā palīdzību meklē vīrietis ar sistu brūci augšlūpā, kurš, remontējot automašīnu, ar atslēgu traumējis augšlūpu. Vēl kāds pacients, remontējot automašīnu, sasitis labās plaukstas pirmo pirkstu.


Sestdien jāsniedz palīdzība arī sievietei alkohola reibumā ar kakla un muguras krūšu daļas sasitumu, kura traumas guvusi, kad, braucot ar velosipēdu, iekritusi grāvī. Vīrietis, krītot no motocikla, salauzis labo atslēgas kaulu.


Paša suns uzbrucis kādam pacientam alkohola reibumā. Apskatē konstatē suņa kostas brūces sejā un galvas matainajā daļā. Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī jauniete ar labās pēdas sasitumu, kurai uz pēdas uzkritušas šūpoles.


8.jūlijā ir pacienti, kuri cietuši ceļu satiksmes negadījumā: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests uz Uzņemšanas nodaļu atved sievieti ar plēstu brūci galvas matainajā daļā un pēc kāda laika arī pacienti ar galvas un krūškurvja kreisās puses sasitumu, kura arī cietusi ceļu satiksmes negadījumā.


Svētdien pēc palīdzības vēršas arī sieviete ar krūškurvja sasitumu labajā pusē, kura traumu guvusi, braucot ar kartingu, vīrietis ar grieztu brūci kreisajā plaukstā, kurš sagriezies ar stiklu, jauniete ar galvas sasitumu, kurai no mugurpuses uz galvas uzkritis loga rāmis.


Vīrietim alkohola reibumā diagnosticē muguras sasitumu. Zināms, ka, labojot jumtu, viņš no tā nokritis un sasities. Ir arī pacients ar labā apakšdelma termisku apdegumu, kurš uzlējis sev karstu ūdeni.


9.jūlijā palīdzību meklē sieviete ar galvas sasitumu un kreisās plaukstas otrā pirksta lūzumu, kura iepriekšējā dienā esot piekauta, un paciente ar kreisā pleca sasitumu, kura no rīta kritusi.


Pirmdien uz Uzņemšanas nodaļu atvesti arī bērni. Ir pacients ar kaķa kostām brūcēm labajā apakšstilbā (kaķis – pašu ģimenes) un bērns, kurš automašīnas durvīs iespiedis pirkstus. Šajā gadījumā diagnosticē labās plaukstas trešā pirksta sasitumu.


Uzņemšanas nodaļā pacienti vērsušies arī ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, ar sliktu pašsajūtu pēc alkoholisko dzērienu lietošanas, ar stiprām galvassāpēm, sirdsklauvēm, sāpēm krūtīs un citām sūdzībām. Diagnosticēta starpribu neiralģija, neiroze, mugurkaula jostas daļas deformējoša spondiloze ar sāpju sindromu un citas slimības. Reģistrēts arī gadījums, kad ir mēles tūska pēc lapsenes dzēliena.


Aizvadītās nedēļas nogalē un brīvdienā pēc Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma Ogres slimnīcā stacionēti 44 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 3, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 8. Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 84 pacientiem ar saslimšanām un ar traumām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41876

2018. gada 10. jūlijā, 17:52, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Šķindeļsitējs • 2018. gada 10. jūlijā, 20:01
Pīters, Ontūns un Jezups sit šķendeļs uz jumta. Pīters nūsaveļas. Ontūns soka: "Jēzup, pasaveries, voi vēl vasals!" Jezups pasaveras uz leju un soka Ontūnam: "Vasals gon, bet nadzeivs."

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet