Atgriezties pie raksta

Batutu prieki un bēdas

13.jūlijā palīdzības saņemšanai atvesti divi bērni, kas, lēkājot pa batutu, guvuši kaulu lūzumus – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Vienai no pacientēm ir tipiskā vietā lauzta kreisā roka, otra meitene, lēkājot pa batutu, salauzusi kreisā elkoņa locītavu.


D.Širovs vērš vecāku uzmanību uz batutiem. Fiziskas aktivitātes – tas ir labi, bet tas ir viens no veidiem, kā bērni var gūt traumas. Nedrīkstētu pieļaut, ka uz batuta pagalmā vienlaikus lēkā vairāki bērni, pie tam dažāda vecuma un svara.


Neatliekamais medicīniskās palīdzības dienests 15.jūlijā uz Uzņemšanas nodaļu atved sievieti, kura skrienot sastiepusi labo pēdas locītavu, vīrieti alkohola reibumā, kurš gulējis uz ielas (pacients atklāj, ka lietojis alu kopā ar degvīnu), un vīrieti 2 promiles lielā alkohola reibumā, kuru, ejot mājās, esot piekāvis pazīstams cilvēks. Šajā gadījumā diagnosticē galvas sasitumu, sistu brūci sejā un augšlūpā.


14.jūlijā policijas darbinieki uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti 3,02 promiles lielā alkohola reibumā, kuru piekāvis nezināms pilsonis, jo viņš neesot vēlējies dalījies ar savu alkoholisko dzērienu. Cietušais tādēļ vērsies pēc palīdzības policijā. Sestdien pēc palīdzības vēršas arī pacients 0,6 promiles lielā alkohola reibumā, kurš sūdzas par iepriekšējā dienā gūtu traumu – satraumēts labais plecs, kad viņu Rīgā esot aizturējuši policijas darbinieki.


Virkni traumu aizvadītās nedēļas nogalē guvuši bērni: meitene ar eļļu apdedzinājusi labo plaukstu un abas pēdas, bērns pret dzelzs stieni sasitis muti – ir izkustējies viens zobs un ir augšlūpas sasitums, ir meitene, kura kritusi un sūdzas par sāpēm labajā plaukstas locītavā, kā arī paciente, kurai jāsašuj krītot gūta brūce pakauša apvidū. Reģistrēts arī gadījums, kad pusaudze kritusi un sasitusi kreiso elkoņa locītavu.


Mājas mīluļi arī likuši par sevi atcerēties. Medicīnas darbinieku palīdzība vajadzīga sievietei, kurai pašas kaķis iekodis labajā apakšdelmā, un vīrietim, kuru kreisajā augšdelmā sakodis paša suns.


Vīrietis, spēlējot volejbolu, traumējis labo pēdu – diagnosticēts pēdas kaula lūzums. 11.jūlijā kādā no slimnīcām uzlikts ģipša pārsējs, kuru viņš salauzis, tādēļ svētdien Ogres slimnīcā ģipša pārsējs uzlikts atkārtoti.


Traumu gūšanas apstākļi ir ļoti daudzveidīgi: vīrietis ir apdedzinājis labo plaukstu, pacients naktī, strādājot mājās, iegriezis sev kreisajā plaukstā, vīrietis vaļēju brūci augšdelmā guvis, lecot pāri žogam, sieviete ar zāles pļāvēju pārgriezusi labās rokas otro pirkstu, vīrietis braucis ar motociklu un kritis, gūstot multiplus ķermeņa sasitumus. Cietuši ceļgali, ir saišu sastiepumi, bojāti arī divi mugurkaula skriemeļi. 


Uzņemšanas nodaļas žurnālā reģistrēts arī gadījums, kad pacients alkohola reibumā, lecot ūdenī no viena metra augstuma, ielecis ar galvu smiltīs. Diagnosticē sistu brūci galvā un galvas sasitumu. Medicīnas darbinieki sniedz palīdzību vīrietim, kurš kritis pa trepēm un salauzis kreiso apakšdelmu, un sievietei, kura aizķērusies un norāvusi nagu kreisās plaukstas ceturtajam pirkstam.


Pēc palīdzības sestdien vēršas vīrietis, kurš, glābjot slīkstošu bērnu, kritis un sasitis kreiso elkoņa locītavu.


Nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā diagnosticēta akūta respiratora vīrusu saslimšana, tonsilīts, zarnu infekcija pēc suši ēšanas, osteohondrozes paasinājums, cervikokraniāls sindroms un citas kaites. Reģistrēts gadījums, kad ir izteikta alerģiska reakcija pēc kukaiņa koduma sejā.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēts 41 pacients, dienas stacionārā ārstējušies 3, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 9, Uzņemšanas nodaļā ambulatori sniegta palīdzība 48.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41907

2018. gada 16. jūlijā, 15:07, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet