Atgriezties pie raksta

Karstais laiks ietekmē veselību

Sakarā ar karsto laiku vairāk ir pacientu ar sirds un plaušu slimībām, kuriem nepieciešama ārstēšanās  slimnīcā – informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Aizvadītās nedēļas nogalē 68 pacientiem medicīniskā palīdzība sniegta Uzņemšanas nodaļā. Traumas guvuši vairāki bērni: zēns kritis no atrakcijām un sasitis krūškurvi, cits zēns, spēlējot bumbu, sasitis kreiso plaukstas locītavu, vēl kāds – mājās skrienot – kritis pret flīzēm un sasitis galvu.


Jauniete, braucot ar velosipēdu, kritusi un salauzusi kreisās rokas ceturto pirkstu. Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) iejaukšanās bijusi nepieciešama pusaudzim, kurš samežģījis kreiso celi. Diagnosticē meniska bojājumu. 


NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved arī vīrieti, kurš esot piekauts, – ir sista brūce labās uzacs apvidū, un pacientu alkohola reibumā, kurš, spēlējot futbolu, sasitis labo pēdu.


Bez sekām nav pagājuši kritieni. Divi pacienti krītot ir salauzuši atslēgas kaulu, ir diagnosticēts arī salauzts labās plaukstas piektais plaukstas kauls. Sieviete kritusi un salauzusi augšdelmu, bet vīrietim sašūta krītot gūtā brūce labās pēdas locītavas apvidū.


Sportiskas aktivitātes arī novedušas pie traumām: sieviete sporta spēlēs saņēmusi sitienu ar kāju pa kreiso plaukstu – ir pirkstu sasitums, vīrietis sportojot saskrējies ar citu cilvēku – sašūta sistā brūce zoda apvidū. Reģistrēts arī gadījums, kad paciente pie futbola vārtiem sasitusi labo pēdu. Ir piektā pirksta lūzums.


Iespējams, ka daļai pacientu nonākšanu medicīnas darbinieku aprūpē veicinājis alkohola apreibums. Policijas darbinieki uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti, lai noskaidrotu, vai viņš var atrasties atskurbtuvē. Pacients ir agresīvs. Uzņemšanas nodaļas durvis ver arī sieviete 3,59 promiles lielā alkohola reibumā, kuru suns aiz saites parāvis, kad abi pastaigājušies. Pacientei ir galvas sasitums. Palīdzība vajadzīga arī vīrietim 1,87 promiles lielā alkohola reibumā, kurš kaujoties ticis pie sistas brūces augšlūpā. 


Nedēļas nogalē pēc palīdzības vēršas arī vīrietis, kurš uzlējis karstu ūdeni uz kreisās pēdas – diagnosticē 2A – 2B pakāpes apdegumus, sieviete ar brūci labajā pēdā – esot pēdu sadūrusi, sieviete ar grieztu brūci labajā pēdā, vīrietis, kurš starp blokiem iespiedis labo plaukstu – ir plēsta brūce – un vīrietis, kurš ar fleksi satraumējis trīs kreisās plaukstas pirkstus.


Vēl kāds pacients ir uzkāpis uz leņķveida stieņa un guvis sistu brūci kreisajā vaigā. Brūce sašūta. Reģistrēts arī gadījums, kad ūdenī ir uzkāpts uz asa priekšmeta – vīrietim ir brūce labajā papēdī. Palīdzību saņem arī pacients ar grieztu brūci labās plaukstas pirmajā pirkstā. 


Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu: alerģiska reakcija pēc kukaiņa koduma, alerģiska reakcija pēc lapsenes dzēliena, akūts bronhīts, akūta respiratora vīrusu infekcija, sāpes mugurkaulā, vidusauss iekaisums, funkcionāli kuņģa – zarnu trakta traucējumi, Rota vīruss, gastroduodenīts un citas kaites. 


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 47 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 7, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 6.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcas Dzemdību – ginekoloģijas nodaļā piedzimuši 4 bērni.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41945

2018. gada 23. jūlijā, 14:11, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

mahinators • 2018. gada 24. jūlijā, 11:26
Man sasvīda kule!
ciniķis • 2018. gada 23. jūlijā, 19:18
Tiešām?
aha • 2018. gada 23. jūlijā, 14:58
kā ir slimnīcā? vai ventilācija jau strādā?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet