Atgriezties pie raksta

Lēdmanē uzieta otrā nelegālo cigarešu ražotne Ogres apkaimē Foto

Vien mēneša laikā Valsts policija Ogres apkārtnē konstatējusi jau otro moderni aprīkoto nelegālo cigarešu ražotni, informē policija.

Jūlija vidū Valsts policija Lielvārdes novada Lēdmanes pagastā uzgāja iespaidīgu nelegālo cigarešu ražotni. Divos savstarpēji savienotos angāros tika konstatētas plašas telpas cigarešu ražošanai ar modernu ražošanas iekārtu, glabātuvi un pat darbinieku guļvietām.


Notikuma vietā likumsargi izņēma 13,6 miljonus nelegālo cigarešu un deviņas tonnas tabakas.


Saistībā ar notikušo šobrīd ir aizturētas deviņas iesaistītās personas.


Šī ir jau otrā nelegālo cigarešu ražotne, ko policisti pēdējā mēneša laikā uzgājuši Ogres apkārtnē, un līdz šim - vērienīgākā.


Šā gada jūlijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa inspektors bija nonācis pa pēdām iespējamai nelegālo cigarešu ražošanai Lielvārdes novadā. Naktī uz piektdienu, 13. jūliju, Ogres iecirkņa policisti ieradās šajā adresē, lai veiktu kratīšanu.


Rezultātā policisti divos savstarpēji savienotos angāros konstatēja nelegālo cigarešu ražošanu lielos apjomos. Tur atradās cigarešu ražošanas iekārta un plaša glabātuve. Cigarešu ražošanas iekārta bija modernizēta, lai spētu saražot pēc iespējas vairāk cigarešu īsā laikā. Grandiozajai ražotnei bija pat sava elektrības ražošanas stacija.


Angāros atradās arī darbinieku gultas.


Darboņi savas noziedzīgās darbības bija rūpīgi slēpuši un, lai nepiesaistītu apkārtējo uzmanību, gandrīz visi telpās uzturējušies nepārtraukti, turpat arī ēduši un gulējuši.


Kratīšanu laikā policisti kopumā konstatēja un izņēma 13,6 miljonus cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, apmēram deviņas tonnas tabakas un divas tonnas dīzeļdegvielas. Tāpat atsavinātas izejvielas – cigarešu papīri un filtri.


Šobrīd ir aizturētas deviņas iesaistītās personas. Katrai no aizturētajām personām izdarītajā noziegumā bija sava loma. Viens no viņiem iepriekš ir sodīts par laupīšanu, savukārt vēl viens par nodokļu nemaksāšanu.


Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā, un, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Četrām no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējām – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.


Jau vēstīts, ka šā gada jūnija beigās Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes policisti Ogres novada Madlienas pagastā uzgāja vēl vienu modernu nelegālo cigarešu ražotni. Toreiz tika atsavināti astoņi miljoni nelegālo cigarešu un 12 tonnas tabakas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41957

2018. gada 24. jūlijā, 17:41, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

visi • 2018. gada 27. jūlijā, 12:44
Ogrē zina to, ka Tev ir labi jāsmaržo, nevis pīpe jāpīpē un kas zin vēl varbūt jādzied BĒ.
ciemupietis • 2018. gada 27. jūlijā, 09:35
Parādniekam taisnība. Aiz skaudības visticamāk nostučīja vienotības deputāte Gaile saziņā kopā ar savu draugu Bartiņu. Citu varantu nav. Gaile ne mūžam nepiedos Helmanim pārinodarījumu ka nepaņēma pie siles.
Parādnieks • 2018. gada 26. jūlijā, 17:16
Viņus iegāza NA polītiskie konkurenti no vienotības un zzs, jo kriminālie pagrīdes uzņēmumi un citi bandītiskie formējumi ir t.s "nacionālās apvienības" sponsori un, kā zināms, vēlēšanas nav aiz kalniem.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet