Atgriezties pie raksta

Karstā laikā jāskatās, ko dzer

SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs aicina pārliecināties, vai traukā, no kā dzerat, nav iekritis kāds kukainis.

Karstā laikā tas ir sevišķi svarīgi, jo slāpst un padzerties gribas pēc iespējas ātrāk, bet tā var palaist garām, piemēram, lapseni, kas iekritusi glāzē. Uzmanīgiem jābūt pieaugušajiem, un šīs iemaņas jāiemāca arī bērniem. Pagājušās nedēļas nogalē pēc palīdzības Uzņemšanas nodaļā vēršas sieviete, kura ir norijusi insektu. Ir radusies alerģiska reakcija un ir grūti elpot.


Kukaiņi radījuši problēmas vēl vismaz diviem pacientiem: sievietei pēc kukaiņa koduma kreisajā apakšstilbā ir izteikts apsārtums, bet jaunieti, kura naktī nakšņojusi teltī, kukaiņi sakoduši, radot alerģisku reakciju pa visu ķermeni.


Savukārt vīrietim ar alerģisku reakciju – izsitumiem pa visu ķermeni – problēmas iemesls nav zināms, ko gan nevar teikt par sievieti, kura arī ver Uzņemšanas nodaļas durvis un norāda, ka pēc peldēšanās karjerā parādījusies izteikta alerģija uz rokām, kājām un izsitumi pa visu ķermeni.


Nedēļas nogalē traumas guvuši bērni: meiteni kreisajā augšdelmā sakodis pašas suns, zēns salauzis kreiso apakšdelmu, kad kritis, braucot ar skūteri, vēl kāda meitene sasitusi labo plaukstu un salauzusi vienu plaukstas kaulu, bet zēns, braucot ar velosipēdu, kritis un sasitis seju. Ir arī roku un kāju nobrāzumi.


D.Širovs mudina pieaugušos sekot līdzi bērnu uzvedībai transportlīdzekļos, jo 28.jūlijā uz Uzņemšanas nodaļu atvests bērns, kurš, braucot automašīnā, izbāzis roku pa logu un atsitis to pret pretī braucošo transportlīdzekli. Diagnosticē plaukstas kaula lūzumu.


Traumas guvuši arī pusaudži un jaunieši: pusaudzis, braucot ar velosipēdu, kritis un salauzis kreiso atslēgas kaulu, jaunietei peldēšanās laikā cits peldētājs iespēris pa degunu – diagnosticē deguna lūzumu, jaunietis, strādājot ar slīpmašīnu, guvis plēstu brūci ceļa locītavas apvidū, jauniete (Uzņemšanas nodaļā reģistrēts 1,83 promiles liels alkohola reibums), sitot ar labo roku savam radiniekam, salauzusi piekto pirkstu, bet pusaudze, braucot ar velosipēdu, kritusi un sastiepusi labās pēdas locītavas saites. Sniedz palīdzību arī pusaudzim, kurš lecis un salauzis vienu kreisās pēdas kaulu.


Darba nav trūcis arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD): uz Uzņemšanas nodaļu atvesta sieviete, kura pārkarsusi saulē, ir gadījums, kad NMPD saukts vīrietim (Uzņemšanas nodaļā viņš ir 1,37 promiles lielā alkohola reibumā), kurš esot piekauts ballītē – ar dūri kāds iesitis pa seju. Ir sejas sasitums un deguna kaula lūzums.


28.jūlijā NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved vīrieti alkohola reibumā, kuram pēc regulāras alkohola lietošanas sākušās stipras sāpes vēderā. Pacients ir agresīvs, žestikulē ar dūrēm, izsaka draudus un pamet ārstniecības iestādi.


Nedēļas nogalē nav iztikts bez vardarbības: palīdzību meklē vīrietis, kuru piekāvis paziņa – diagnosticē sejas sasitumu un apakšžokļa lūzumu, cits pacients 0,47 promiles lielā alkohola reibumā stāsta, ka Rīgā esot piekauts. Diagnosticē apakšžokļa lūzumu, vaiga kaula lūzumu un galvas sasitumu.


Uzņemšanas nodaļā reģistrēts arī gadījums, kad pāri nodarījis draugs. Tā pēc palīdzības vēršas vīrietis ar stiprām sāpēm kaklā. Sāpes parādījušās pēc tam, kad draugs viņa galvu iespiedis padusē.


Traumu daudzveidība ir liela: vīrietis, strādājot mājās, labajā plaukstā ierāvis svešķermeni, vīrietis, ejot ūdenī, paslīdējis un pret betonu sasitis galvu – ir sista brūce galvā, vīrietis nokritis no balkona un salauzis divus pēdas kaulus, sieviete kritusi, braucot ar motociklu, un nobrāzusi kreiso pēdas locītavu, sievietei uz kreisā apakšstilba uzlijusi karsta eļļa, bet vīrietim labajā apakšdelmā iekodis kaimiņu suns.


Un tas nebūt nav viss! Sievietei rokās saplīsusi burka, sagriežot kreiso plaukstu, vīrietis makšķerējot “noķēris” sevi – evakuē āķi no rokas –, vīrietis, spēlējot futbolu, sasitis kreiso plaukstu, sieviete, krītot pa kāpnēm, salauzusi kreiso spieķa kaulu, sieviete, upē peldoties, sasitusi kreiso pēdu pret akmeni, bet vīrietis kreiso pēdu sasitis, spēlējot futbolu.


Ir arī durvīs iespiesta plauksta un tādēļ salauzts pirksts, kā arī kritiens, braucot ar velosipēdu, un nobrāztas abas ceļa locītavas.


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu: vīrusu infekcijas, spēcīgas galvassāpes, akūts plašu karsonis  un citas kaites.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēti 48 pacienti, dienas stacionārā ārstējušies 10, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 12. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 72 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/41995

2018. gada 30. jūlijā, 23:50, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

vasja to andžs • 2018. gada 31. jūlijā, 13:40
tas nav tese, drīzāk no alēna uzdod motors karstā laikā, sīvie nedaudz nomierina un uzmundrina.
Andžs • 2018. gada 31. jūlijā, 10:06
Karstā laikā vajag dzert šņabi vai brendiju, lai sirds sāks streikot un dzērājs ātrāk var aiziet pie sentēviem.
uzceliet vēl • 2018. gada 31. jūlijā, 09:45
vairāk lielveikalus un koļveidīgo ruslohu suga var ņirgāties gan par darbiniekiem, maksājot minimālo, gan par klientiem liekot dzīvot mānīgā dzīves kvalitātē ar šļurgu padusē, nezko skranda šmuļa dara kalvējās vai klauvē pie patversmes.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet