Atgriezties pie raksta

Alerģiskas reakcijas no ūdens un kukaiņiem

Karstais laiks, alerģiskas reakcijas un kukaiņu kodumi pacientiem un nedēļas nogalēs lielais noslogojums Uzņemšanas nodaļas personālam – par aktualitātēm informē SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Alerģiskas reakcijas skārušas gan bērnus, gan pieaugušos. Zēnam, kurš iepriekšējā dienā daudz uzturējies saulē un peldējies upē, konstatē izteiktu alerģisku reakciju pa visu ķermeni. Pēc palīdzības pie medicīnas darbiniekiem atved zēnu ar alerģisku konjunktivītu un arī ar alerģisku reakciju pa visu ķermeni.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz Uzņemšanas nodaļu atved zēnu ar pietūkušu ausi un alerģisku reakciju. Zināms, ka pacients pirms tam peldējies.


NMPD atved arī sievieti ar izteiktu anafilaktisku reakciju pēc irša dzēliena. Pēc palīdzības vēršas sieviete ar izteiktu iekaisumu kreisajā pēdā pēc kukaiņa koduma, paciente, kurai kukaiņi sakoduši apakšstilbu un radusies izteikta alerģiska reakcija pa visu ķermeni, kā arī sieviete ar izteiktu alerģisku reakciju pēc lapsenes dzēliena labajā rokā. NMPD atved sievieti 2,04 promiles lielā alkohola reibumā, kurai izteikta alerģiska reakcija radusies pēc trīs sirseņu dzēlieniem.


NMPD aizvadītās nedēļas nogalē saukts gana daudz reizes: vīrietim alkohola reibumā, kurš krītot izmežģījis labo pleca locītavu, pacientam 2,96 promiles lielā alkohola reibumā, kurš esot piekauts – diagnosticē galvas sasitumu, deguna lūzumu un intraokulāru hematomu, sievietei, kuru piekāvis kaimiņš – ir sejas – augšlūpas un vaiga – sasitumi un labā apakšdelma nobrāzumi. NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved arī vīrieti 2,24 promiles lielā alkohola reibumā, kurš kritis un pārsitis galvu. Sašuj brūci galvā. NMPD saukts arī pacientam, kurš piekauts pie veikala – ir sista brūce pierē.


Cietuši arī bērni: zēns kritis pa kāpnēm un salauzis vienu no labās pēdas kauliem, bet meitenei, skrienot aizķērusies kāja, un ir labā apakšdelma lūzums. Ir arī, braucot ar velosipēdu, saberzta pēda un, uzkāpjot uz naglas, sadurta pēda.


Divi pacienti veselībai pāri nodarījuši pirtī: viens pirtī applaucējis, plecus, plaukstu un seju, otrs – ar tvaiku apdedzinājis seju.


Vismaz divi negadījumi notikuši estrādē: sieviete 2,11 promiles lielā alkohola reibumā stāsta, ka esot piekauta estrādē – diagnosticē galvas sasitumu, citā gadījumā paciente 1,82 promiles lielā reibumā atklāj, ka arī piekauta estrādē. Šajā gadījumā ir galvas, kreisās acs un elkoņa sasitums.


Uzņemšanas nodaļas durvīs vērtas arī citu iemeslu dēļ. Vīrietis starp akmeņiem iespiedis labās plaukstas trešo pirkstu – ir zemnaga asiņošana, pacientam, kurš cēlis gultu, tā uzkritusi uz labās pēdas, vīrietis (Uzņemšanas nodaļā viņam konstatē 3,33 promiles lielu alkohola reibumu) kritis un sasitis kreisā pleca locītavu, bet jaunietis, peldoties upē, ar stiklu sagriezis labās pēdas locītavu.


Pēc palīdzības ierodas arī sieviete ar pēdas sastiepumu, vīrietis, kurš gājis, kritis un salauzis kreiso spieķa kaulu, sieviete, kurai naktī sejā iepūsta piparu gāze, paciente, kura kritusi un salauzusi labās puses septīto ribu. 


Aizvadītās nedēļas nogalē Uzņemšanas nodaļā sniegta palīdzība virknē saslimšanu: limfmezglu iekaisums, akūta respiratora vīrusu saslimšana, nieru kolika, veģetatīvā distonija, mugurkaula spondiloze ar sāpju sindromu, akūts bronhīts, inficēta brūce, mugurkaula deformējošā artroze, zemnaga panarīcijs, akūta vīrusu infekcija ar vemšanu, akūts bronhīts, pneimonija un citas kaites. Meitenei, kura nesen iemācījusies nirt ūdenī, diagnosticē auss iekaisumu. Pacientu vidū ir arī vīrietis ar alkohola izraisītu delīriju.


Nedēļas nogalē Ogres slimnīcā stacionēts 41 pacients, dienas stacionārā ārstējušies 18, observācijas gultu pakalpojumus izmantojuši 3. Ambulatori medicīniskā palīdzība Uzņemšanas nodaļā sniegta 72 gadījumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/policija/42044

2018. gada 7. augustā, 10:38, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet